Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Úgy érzem a párom nem szereti...

Úgy érzem a párom nem szereti a babánkat. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

11 hetes terhes vagyok. Nagyon nehéz volt eddig a terhességem, és ezért nem is tudtam élvezni annyira. A napokban viszont már jobban érzem magam.

Nemrég voltam orvosnál és kaptam egy UH képet, és már látni hogy kisbaba formája van a babánknak, nem csak egy kis "folt". Amikor a párom hazaért este, nagyon örültem és megmutattam neki a képet, és mutatni akartam, hogy hol a kis keze meg a szíve, szóval amiket a doki is mondott nekem. De láttam rajta hogy nem érdekli. Megnézte egyszer a képet pár másodpercig és lerakta, és ment lefeküdni.

Miután lefeküdtünk mondtam neki hogy úgy érzem, hogy nem is érdekli őt a baba, mert meg se nézte a képet rendesen, de azt mondta hogy "nem igaz, megnéztem".

Próbálkoztunk a babáért, szóval tervezett volt, mégis amikor sikerült ő el akarta volna vetetni, mert "ő ezt sosem akarta". De ő is ott volt, amikor a babánk lett, félig az ő gyereke is... És ha nem akarta volna, akkor mondta volna, nem?

Úgy volt, hogy sok mellékhatása kijött a fogamzásgátlónak, és én babát szerettem volna, mondtam a páromnak, hogy nem szedem tovább a tablettát, de ha ő nem szeretne még babát, akkor vegyen gumit és azt használjuk. Azt mondta, hogy jó majd eldönti hogy mi legyen. És sosem vett gumit, nem is mondta, hogy védekezzünk. Szóval én egyértelműnek vettem, hogy ő is akarja a babát.

De már nem vagyok biztos semmiben.

Így hogy látom hogy ő nem örül a babának, én se tudok boldog lenni.

Mit tehetnénk? Nagyon szeretném rendbe hozni a családunk, bármit megteszek. Párterápiát már javasoltam neki, de nem hajlandó eljönni velem...


2016. jan. 27. 19:11
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Én is híztam kb. 10 kilót gyógyszer után, de most a sok hányás miatt több mint 10 kilót le is fogytam...
2016. jan. 27. 20:00
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is hasonló volt a helyzet. A mellékhatások miatt hagytam abba a gyógyszert, mondtam a páromnak, hogy ha nem akar még gyereket akkor húzzon gumit. Első hónapban még kb 2-3szor használtunk gumit. Második hónapban rengeteget dolgozott így alig voltunk együtt, de olyankor se védekeztünk. 3.hónapban meg mondta, hogy nem látja értelmét a várakozásnak, vágjunk bele a babaprojektbe. Egyből sikerült is. :) Eleinte őt se nagyon érdekelte a baba téma. Megkérdezte, hogy mi volt az orvosnál, ultrahang képre rápillantot, de nem jött lázba. Elég problémás volt végig a terhességem és a nyafogásimnál megkaptam, hogy "Te akartad." (Ezen rendesen kiakadtam mindig, de beismerte hogy ha ő nem akarta volna akkor nem lennék terhes.) A kelengye témánál mindig azt reagálta, hogy "Mit bánom én. Vedd meg!" Aztán teltek a hetek és elkezdett a picilány mozogni, párom meg bújni a hasamhoz. Jelenleg 38+3hetes vagyok és nagyon várja, hogy megszülessen a lányunk. Voltak hullámvölgyeink az elmúlt 8hónapban, de túl éljük.

Szurkolok nagyon, hogy a te párod is csak a kezdeti "ijedtség" miatt viselkedjen így.

2016. jan. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Hagyd a pasidat beken!


3. babankat varjuk. Apa meg se ugrik mindenre amit a babaval kapcsolatba mondok. Es igy van jol!


A ferfiak meg meg nem szuletik a baba nem tudnak a helyzettel mit kezdeni.


Mind a ket lanyunknal ez volt. Es ez ugy van jol!

O bennunk novekszik, velunk el.

Hidd el ha megszuletik megvaltozik a dolog!

2016. jan. 28. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Nem értem azokat, akik írják, hogy a férfiak nem tudnak mit kezdeni a babával, míg a pocakban van, meg akik írják, hogy hagyd ezzel a párod.


Nálunk már a pozitív teszt óta imádja, simogatja a pocim. Mondtam neki, még úgysem érzi a baba, azt mondta dehogynem. Igenis vannak apák, akik örömmel várják a babát. Igaz, nálunk tervezett volt.


Kérdező, menjen el veled a 12. heti ultrahangra. Ott már általában nem hüvelyi UH-t csinálnak. Ha meglátja a picit, de úgyis más lesz a véleménye.

Menjetek el majd babamoziba is.

2016. jan. 28. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
titeket nem a fogamzásgátló tett tönkre,hanem valószínüleg pso-sok vagytok.ez kéne kivizsgáltatnotok.
2016. jan. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

"Nem értem azokat, akik írják, hogy a férfiak nem tudnak mit kezdeni a babával, míg a pocakban van, meg akik írják, hogy hagyd ezzel a párod.


Nálunk már a pozitív teszt óta imádja, simogatja a pocim. Mondtam neki, még úgysem érzi a baba, azt mondta dehogynem. Igenis vannak apák, akik örömmel várják a babát. Igaz, nálunk tervezett volt. "



És mivel az emberek teljesen egyforma gépek, ha nálatok így működik, akkor mindenkinél így kell működnie. Jól értem?

2016. jan. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Először is tombolnak a hormonjaid, és mindent "túldrámázol", fő a nyugalom. Nálunk is ugyanez volt a helyzet, az első UH-ra nem is jött be a férjem, arra hivatkozva, hogy úgyse lát semmit. Így visszagondolva, tényleg nem látott semmit csak egy pacát, és valljuk be őszintén a folt láttán még engem sem öntöttek el az anyai ösztönök. A férjem pl. nem is szorgalmazta, hogy mondjuk el a családnak a terhességem, csak a 10 hét után. Én is baromira berágtam rá, és ugyanazt gondoltam mint te egyszer még bőgve mint egy sz..os gyerek a fejéhez is vágtam minden sérelmemet. Később, amikor már tényleg kivehető volt a formája, látszott az UH-n, hogy hol a keze, lába, feje és ugrált mint egy kis béka, kezdtem a férjemen is felfedezni a változást. Szerintem neki akkortól realizálódott, hogy igen is ő egy kis emberi lény, az ő gyereke. Azóta sem ömleng, meg énekel a hasamnak (hozzátenném és sem teszem) de néha beszél hozzá, már érezni ahogy mocorog, amióta pedig kiderült, hogy kislány, mindenkinek elújságolja, hogy kislánya lesz. Szerintem adj neki és magatoknak is időt. Nem lesz mindenkiből varázsütésre szuperapu és szuperanyu.
2016. jan. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

"És mivel az emberek teljesen egyforma gépek, ha nálatok így működik, akkor mindenkinél így kell működnie. Jól értem?"


Azt írtam, hogy vannak ilyen apák is. Nem azt írtam, hogy mindenkinél. Az fura, ha nem örül neki, nem "önti el" boldogság olyanoknál, akik együtt tervezték, akik hónapokig várták a pozitív tesztet.

De én sosem mondtam, hogy így kell lennie mindenkinél. Nálatok nem így van, és téged nem zavar. Akkor pont jó ez így. De szerintem kérdezőt zavarja.

2016. jan. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Bánt kicsit, hogy ilyen a párom, de örülök, hogy nem mindenkinek olyan a párja, mint az ismerősömé (aki beszélget a babához a kezdetektől fogva, lelkesen megy minden UH-ra stb). Nemsokára el kéne mondanunk a szülőknek, eddig csak az anyukám tudja. Az ő szüleinek akkor mondjuk el amikor ő akarja, hiszen végül is az ő szülei, de nem akarja elmondani nekik egyenlőre. És nem tudom, hogy meddig lehet titkolni ezt még, mert azért hetente egyszer szoktam látni az ő szüleit is, és ha elkezd nőni a hasam, akkor már nem lehet majd letagadni.

És egyenlőre én sem tudtam még felhőtlenül örülni a babának, főleg a sok probléma miatt, de örülnék, ha látnám a páromon, hogy örül. De szerintem majd ha elkezd nőni a hasam, vagy legkésőbb amikor már itt lesz a baba, akkor megváltozik majd a hozzáállása. Legalábbis remélem.

2016. jan. 28. 13:09
 20/21 anonim ***** válasza:
Egy tanácsom van. Kérd meg, kísérjen el a 12. heti ultrahangra. Mondd, hogy szükséged van a támogatására, hogy bemenjen veled. És.gondolom igaz is, mert ez az egyik legfontosabb vizsgálat. Sokat számít majd, ha ott látja őket is a babát.
2016. jan. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!