Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Be mernétek vállalni még egy...

Be mernétek vállalni még egy babát a helyemben?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kisfiam 10 hónapja jött világra császármetszéssel. Nem volt probléma mentes a terhesség, ugyanis az első 3 hónapban 3 alkalommal is véreztem, ami valószínűleg a menstruációval volt összefüggésben. Aztán elnyomta a méhem a jobb vesémet, nagyon véreset pisiltem, veseköveket is megállapítottak. (itt megjegyezném, hogy azóta nem távozott a vizelettel semmi, de már nem is látnak veseköveket).kb. a 20. héttől már keményedett a hasam és deformálódott.Úgy általánosságban is nehezen viseltem, alig bírtam menni, mert nagyon fáj a szemérem csontom.A terhesség utolsó heteiben a kardiológián kötöttem ki, mert a pulzusszámom ok nélkül felszaladt. A legmagasabb érték 163 volt. Ekkor hirtelen kimerültséget éreztem, mindig le kellett ülnöm. Végül kisfiam egy hónappal hamarabb jött. Én nem gondoltam, hogy aznap bármi is lesz, mivel a keményedésekhez már hozzászoktam, nem volt új...de a szülőszobai nst-n már rendszeresek voltak a méhösszehúzódások. Mikor befektettek már nyitva voltam egy ujjnyira, de ezen annyira nem lepődtem meg, sejtettem, hogy hamarabb nyílok, anyám "fajtája" vagyok. Később már 2 ujjnyira így megindították a szülést. Úgy nézett ki minden simán menni fog, de vmiért megállt a folyamat, így császárra került sor. Kiderült, hogy 2x rá volt tekeredve a köldökzsinór a kisfiam nyakára. Érdekes, mert én is így születtem :) csak nem császárral...Lényeg, hogy ő egészséges. Viszont a császárnak lettek szövődményei, valószínűleg összenövésem lehet, mert fáj bal oldalt lent az alhasam(már kivizsgáltattam és erre jutottak az orvosok).Illetve folyamatosan van folyásom és gyulladás, fáj is a méhem...3 féle baktérium is kitenyészett. Ezeknek a kezelése a mai napig fenn áll.Tudni kell, hogy 2011-ben HPV miatt műtöttek elég súlyos volt akkor a helyzet. A hematológián is voltam, 2 hét múlva kapom az eredményt, ugyanis foltok jönnek ki a karomon, lábamon, olyan, mintha beütöttem volna, de nem emlékszem rá...és viszonylag sok, egy időben. Ezek a tünetek már a műtét után jelentkeztek. Kaptam grátiszt is a kórházban, ugyanis a 3 baktériumból egy kifejezettem kórházakban terjed, pl. katéter útján, ami volt is nekem. A kérdésem az lenne, hogy a párommal szeretnénk testvért a kicsinek, de mindketten félünk a terhességtől. Egyelőre nem merjük bevállalni. A legjobban a szívprobléma aggaszt minket. Szerintetek ha a nőgyógyászati gyulladásból kikezelnek és tartósan nem áll fenn probléma, be merjük vállalni a kistestvért? Volt már valaki hasonló cipőben? A vérnyomással egyébként nincs gond, csak a pulzusszámmal...valamiért felszaladt, de nem tudták megmondani az okát.

2016. jan. 28. 18:22
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Na, az ilyesmit nem itt érdemes megbeszélni. Ez tipikusan orvosi kérdés. Ha jol vagy én nem látom akadályát de én nem vagyok orvos.
2016. jan. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%

Pánikbeteg voltam a terhességem alatt, illetve még utána is, amiből ugyan pszichológus és jóga segítségével kigyógyultam, de a terhességemre nagyon rányomta a bélyegét. Toxémiás voltam, mondták hogy a következő terhességnél is nagy a valószínűsége. A terhességem elején és végén is kórházban voltam. Szülést követően epeköveim lettek, műtöttek. A hormonjaim összekuszálódtak. Végre örültem volna, hogy milyen jól vagyok, mire két betegségem is előjött. Reflux és IBS. Mindkettőre gyógyszert kell szednem, anélkül nagyon rosszul lennék és ezeket a gyógyszereket nem lehet terhesség alatt szedni, így én nem csak ezek miatt, de ezek miatt is döntöttem úgy, hogy nem lesz több.

Nem kockáztatok.

2016. jan. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%

hú, anyám...hát igy leirva kész remalom...szegenyek...

Azt mondják minden terhesség más..szóval én pozitívan állnék hozzá... :-)

2016. jan. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a szakorvossal beszéljétek meg. Ha ő azt mondaná, hogy nincs akadálya, akkor a betegségeim, panaszaim kikezelése után igen vállalnék.

Ha a doki azt mondaná, hogy az veszélyes lenne, akkor elgondolkoznék, hogy nem, mert fel kell tudjam nevelni a már megszületett gyerekem.

2016. jan. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen...tehát én is úgy gondoltam, hogy ha oda jutunk, akkor természetes, hogy orvos véleményét kérem ki. Ha itt valaki azt írja, hogy igen, be merné vállalni, nyilván utána nem fogom meg a férjem grabancát és ugrok vele az ágyba :D Csak érdekel, kinek mi a véleménye róla...és hát hátha olvassa valaki olyan, aki hasonló cipőbe járt és vállalta a következőt.

Egyébként mi is úgy gondoljuk, mint ahogy a második hozzászóló, hogy örülünk neki, hogy van egy szép, egészséges babánk és nem merünk kockáztatni. Nekem csak annyiból fájna a dolog, hogy szerettem volna a kisfiamnak testvért, mert nekem nagyon jó kapcsolatom van a nővéremmel és tudom, hogy egy jó testvér mindennél többet ér.

2016. jan. 28. 19:40
 6/6 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz ugyanezt élem át. Nagyon nehéz első terhesség koraszülés. Második terhesség megint kinyíltam és ezúttal nem volt mit tenni középidőben elment... Nagyon szeretnék gyermeket de rettegek hogy ez ismét megtörténhet. Egy ilyen veszteség után nagyon nehéz hinni de az a helyzet hogy nem marad más. Nem tudom azt mondani hogy nem próbálom meg csak még a mikort nem tudom. Erre sincs azonban már sok időm talán egy két év. Nagyon nehéz terhességnek nézek elébe végig kell feküdni. Erre kell azt mondanom hogy megteszem mert nagyon szeretnék babát. Értelek kedves kérdező. Nagyon nagy a boldogságod hogy itt a gyermeked és szeretnéd ismét átélni hogy végre veled van csak a terhességtől borsódzik a hátad. Egyszer ugyis dönteni fogunk...
2016. jan. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!