Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti is képtelenek voltatok a...

Ti is képtelenek voltatok a hétköznapi dolgokra figyelni, mikor megtudtátok, hogy terhesek vagytok?

Figyelt kérdés

6 hetes terhes vagyok, első babánk lesz. Mióta pozitívat teszteltem, a munkateljesítményem a béka feneke alá zuhant, nem bírok koncentrálni, minden vágyam, hogy mindenki hagyjon békén az apró-cseprő hülyeségeivel, hadd gondolkodjak, tervezgessek, tanuljak.

Ez nem olyan "Terhes vagyok, mindenki ugráljon körül" vagy "Én vagyok a világ nyolcadik csodája" érzés, csak nekem ez akkora dolog, hogy minden más eltörpül és jelentéktelenné válik körülötte. Határidők, adminisztráció, papírmunka? Kit érdekelnek? Cseppet sem érzem őket fontosnak, ha belegondolok, hogy mekkora változás előtt állunk. Mintha percekkel az olimpiai rajt előtt a rezsiszámlákkal kéne bíbelődnie a versenyzőnek.

Próbálok koncentrálni, de reménytelen. Szó szerint küszködök a legelemibb feladattal is. Igazából vicces a dolog.


Ti is voltatok így? Hogy térítettétek magatokat észhez?


2016. febr. 3. 16:05
 1/9 anonim ***** válasza:
64%

Én is pont így voltam :D Nem is változott meg a dolog, 20 hetes koromig dolgoztam (egy kis probléma miatt jöttem tp-re), de már így kín volt a munka addig. Nem érdekelt, egyszerűen nem tudott érdekelni semmi, hagyjon mindenki békén :D És még most is baromira hidegen hagynak a munkaügyek, a kolléganőm néha meséli, hogy mi van bent, pedig engem annyira nem érdekel, hogy az hihetetlen :)

Szerintem valahol normális, ez tényleg nagyon nagy dolog és tényleg teljesen megváltozik az életünk :) A franc meg tud ilyenkor papírmunkával foglalkozni.

2016. febr. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Voltak ilyen napjaim főleg ultrahangok előtt de azért leggyakrabban nem volt jellemző. De amikor volt, nem tudtam sokáig terelni a gondolataimat. A munka általában kikapcsolt de ott is elkalandoztam egy párszor, otthon meg gondolatban rég babáztam már a terhesség elejen is. :)
2016. febr. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem voltam így.
2016. febr. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem voltam így. Irodában dolgoztam én is a 35. hétig.
2016. febr. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%

Én is így érzek. Szeretnék magunkkal foglalkozni, tervezgetni, sóvárogni, olvasgatni a témában.

Néha vannak hosszabb-rövidebb időszakok, hogy el tudom terelni a gondolataimat, és tudok a munkámra vagy másra gondolni, de többnyire nehezemre esik mégcsak bemenni is, nemhogy bármit is csinálni. Ezt fokozza az állandósult álomkór és az időnként györtő hányinger.

De hogy pozitívat is mondjak, most voltam UH-n láttam a picikénket mozogni, rugkapált kezével, lábával, hallottam a szívverését. Jaj, nagyon jó volt. Azóta csak ez jár a fejemben.:)

10 hkm

2016. febr. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
47%

Én a vége felé vagyok most így. A magzat annyit mozog, hogy amikor egy értekezleten ülök, zugyborog odabenn a kicsi, amikor beszélek egy témáról a férjemmel, akkor is folyton nagy mozdulatokat tesz. Szóval, nehéz miatta koncentrálnom bármire is, ami nem ő:)


De azért a terhesség szakkönyvek olvasásáról szólt és sok infó begyűjtéséről, de ezt természetes, mi egyébként is sokat olvasunk, csak most kicsit másfelé nézelődtünk.:)


34hkm

2016. febr. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom, ki éli ki a frusztrációját lepontozással, én mindenkit felpontoztam, köszönöm a válaszokat.

Ezek szerint a jelenség nem egyedi, ha nem is általános. :)

2016. febr. 3. 18:24
 8/9 anonim ***** válasza:
64%
Én is így vagyok most 6 hetesen!!! :)
2016. febr. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Engem is valaki lepontozott, hát, ha valakinek ez okoz örömet, akkor őszintén sajnálom. Ezt soha nem értettem.

Mindenkinek boldog babavárást!

2016. febr. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!