Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mik a tenylegesen tiltolistas...

Mik a tenylegesen tiltolistas etelek terhesen?

Figyelt kérdés

Elso babankat varjuk es elegge tulparazos kategoria vagyok...

Mar annyi mindent olvastam arrol mit lehet enni, mit nem... a csaladom mar kikeszul tolem sot lassan mar en is magamtol mert barmi keszul itthon vagy vendegsegben guglizom hogy ezt szabad-e vagy sem... mar semmit nem merek ugy megenni h ne neznem meg lehet-e vagy sem. Segitenetek hogy ne kapjak agybajt? Koszonom :)



2016. febr. 8. 15:09
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
45%
pisztáciát sokan nem tudják....a cinktartalma miatt nem lehet enne
2016. febr. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Az elsö heten en is igy kezdtem, mint te, de szerencsere hamar lealltam rola, mert az egesz csalad, elen apukammal nagyon kigunyoltak. Azutan megkerdeztem a nögyogyaszomat, aki azt mondta, az alabbiakat kell kerülni:


- nyers hus, nyers hal (tatarbifsztek, szusi, füstölt kolbasz) fertözesveszely miatt

- nyers tojas leginkabb a szalmonella fertözes veszelye miatt

- lagy sajtok: ricotta, kekpeneszes sajtok, camembert tipusu sajtok listeria fertözes veszelye miatt. Amelyik sajt zacskojan az all, hogy pasztörözött tejböl (pl. altalaban a feta), azt nyugodtan megeheted. Ugyanigy eheted a kemeny sajtokat: ementali, eidami, trapista, parmezan, stb. Ha minimum 70 fokon minimum 10 percig sül vagy fö az etel, akkor abban az esetben is megeheted, ha a tiltott sajtok közül tartalmaz vmit, pl. jol atsült rantott camembert, ricottaval rakott tepsiben sült etel.

- a zöldsegeket es gyümölcsöket jol meg kell mosni, szinten a fertözesveszely miatt.

A terhesseg alatt az immunrendszer müködese mas, mint nem terhes allapotban, kisse gyengebben müködik, mert nem szabad, hogy kilökje a babat, ami genetikailag idegen a szervezetnek. Ezert kell jobban ovakodni a fertözesveszelyes etelektöl.


Az en orvosom szerint minden mas etelt nyugodtan lehet fogyasztani. A majat azert nem javasoljak sok weboldalon, mert sok benne az A-vitamin (nem a vas miatt, mert amiatt epphogy kifejezetten elönyös lenne), amiböl nagyon nagy mennyiseg fogyasztasa esetlegesen magzatkarosito lehet. Ehhez viszont annyira sokat kellene enned majbol, amit biztosan nem teszel meg. Egy-ket atsütött majszelet alkalomadtan szinten nem okoz semmi gondot.


Ne izgulj! En azt olvastam, ezek a dietas riogato cikkek (tilosak a magvak? az eper? ugyan miert?!) azert is nagyon veszelyesek, mert ha esetleg megis elvetel valaki, akkor magaban keresi a hibat, hogy biztos valami olyat evett, holott a vetelesek nagyresze azert törtenik, mert genetikailag sulyosan beteg lett volna a baba... En most 12 hetes vagyok, es csak az orvosom altal mondott dolgokra figyelek, azota nem gugliztam ra semmire, es sokkal jobban erzem igy magam! ;)

2016. febr. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 KiaraPro ***** válasza:
9-es! Nem az a baj a nyers ételekkel, hogy esetleg romlottak lehetnek (romlottból a sült sem jó.) Hanem hőkezelés nélkül olyan baktériumokat hordozhatnak, amelyeknek magzatkárosító hatása lehet. Pl toxoplazmózist lehet összeszedni, ami nagy gond. Ezért ne egyél nyers kaját, valamint minden gyümit és zöldséget moss meg alaposan, mert azok is hordozhatják, és ne takaríts semmilyen almot az esetleges macska után.
2016. febr. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Nyers tojás, nyers hús, nyers hal, penészes sajt hőkezelés nélkül, alkohol.
2016. febr. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

A toxoplazmózis és liszteriózis nagyon ritka, de létező előfordulása miatt: nyers hús, nyers tojás(tiramisu, poharkrémek is), penészes sajtok (ha nincs átsütve), pasztörizálatlan tej, nyers hal, méz.


Egyéb fertőzések elkerülése miatt:

mosatlan gyümölcs-zöldség


Alhasi vérbőség elkerülése miatt:

kúraszerűn/nagy mennyiségben fogyasztott bizonyos gyógy- és fűszernövények


Higanytartalmuk miatt:

tengeri halak közül néhány


Amiket szoktak még mondani, de nincs teljes egyetértés:

kolbász, sonka, füstölt hal


Illetve nem tiltólistás, de érdemes elkerülni az adalékanyagos ételeket, főleg az első 12-16 hétben.

2016. febr. 9. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Nyers dolgokon (hús, hal, tojás) kívül bármit lehet enni! Túl van lihegve! Sajnos azt veszem észre, hogy kissé túlmisztifikálták a dolgot! Terhesen már lassan dolgozni sem lehet, takarítani meg aztán pláne, hajat se festess, de ha jót akarsz sampont se használj! :)
2016. febr. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Koszonom mindenkinek a valaszokat!!!

Az oreganorol es mas fuszernovenyekrol mit gondoltok?

2016. febr. 9. 11:19
 18/18 anonim ***** válasza:

Mértékkel lehet, tehát tényleg fűszerként, csak ahogy írtam, nagy mennyiségben/kúraszerűen nem szabad. Van, ahol azt írják, teljesen kerülni kell, a kakukkfű is ilyen egyébként, de én kis mennyiségben fogyasztottam ezeket. Mondjuk kakukkfüvet csak keveset, mert nem is kívántam. Teázni biztos nem ezt választanám a helyedben, de van olyan eset, amikor az orvos mégis javasolhatja, mert mondjuk megfázásnál kevésbé lehet ártalmas, mint egy gyógyszer.


Én minden ilyesmivel úgy voltam, hogy ami bestresszelt, az már nekem nem érte meg. Túl sokat olvastam egyébként én is. Nem tudtam pl. a kolbászról, meg a mézről, és a penészes sajtot is úgy ettem, hogy levágtama héját :D Aztán mióta olvastam róla, azóta inkább kihagyom, mert nem éri meg, hogy azon kattogjak, hogy vajon lesz-e tőle bajom.


Az orvosom csak a nyers hús, tej, tojás, bizonyos halak felsorolást mondta, és hogy ezeken kívűl azért minden mást lehet, mert be vannak vizsgálva, és nagyon kicsi az esély, hogy bármi gondot okozzanak.

2016. febr. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!