Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6-7 hetesen vérzés. Ugye...

6-7 hetesen vérzés. Ugye megmaradhat a baba? Nagyon Félek?!

Figyelt kérdés

Mielőtt írnátok hogy orvos, mondom éjjel ahogy vérzést tapasztaltam bementem a kórházba.

Mensi szerint 7, méretek alapján 6 hetes vagyok.

Szabályos petezsákban élő embrió, szívműködés ábrázolódik CRL 5 mm, hematóma nem látható.

Azt mondták 50-50% az esélye hogy megmarad.


2016. febr. 17. 07:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kaptál gyógyszert?
2016. febr. 17. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hát valóban vagy megmarad vagy sem. Nekem volt olyan, hogy nem és most pl 2-szer is bevéreztem, mintha megjönne, mert löketszerűen jött, csak sötét színű volt és megmaradt. Nem kaptam semmilyen gyógyszert, mivel mindent rendben találtak.

Én egyébként úgy vagyok vele, hogy oka van annak ha elmegy és inkább így az elején, mint később nekem kelljen dönteni, ha gond van. Mindkét terhesség előtt volt egy vetélésem a 6-7. héten, és most a harmadik meg így jött.

2016. febr. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Gyógyszert nem kaptam. Augusztusban már volt egy kémiai terhességem.

Csütörtökön reggel kell visszamennem UH-ra, addig magnézium, fekvés.

2016. febr. 17. 08:38
 4/11 anonim ***** válasza:
Hát nem magnézium kellett volna, hanem progeszteron...
2016. febr. 17. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

2. válaszoló! A progeszteron csak olyan esetben akadályozza meg a vetélést, amikor progeszteron hiány áll fenn! A természetes szelekciót nem akadályozza meg!

Kérdező, próbálj magadnak progeszteront felíratni, hátha ez a gond!

2016. febr. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Épp ezért írtam, hogy nálam mindent rendben találtak. Tehát hiába írt volna fel progeszteront, ha el akart volna menni elment volna. Nálunk nem írnak csak úgy fel semmit (pedig magánorvosom van). Amikor először megvizsgált felvázolta nekem is a lehetőségeket, de azt is hozzátette, hogy csak akkor ír fel progit, ha az szükséges.
2016. febr. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

az 50-50 becslés elég nagy szemétség, hiszen azt viccből szokták a tudományban használni, hogy hát, igen, vagy igen vagy nem...


progeszteron nélkül egy napot se legyél tovább, azonnal írass fel! (nekem felírta háziorvos is, a második terhességem elején, pedig előtte nem írta fel szakorvos még, csak írta emailben, hogy felírja).


a természetes szelekción kívül még ezernyi oka lehet egy vetélésnek egyébként, de a többire nincs olyan típusú gyógyszer, mint a progi. így mindent meg kell tenni.


én is kaptam utro-t, mikor a vetélésem kezdődött, és nem segített, a másodiknál rózsaszíneztem, és kaptam megint (kiderült, hogy csak egy embrió maradt a kettőből), szóval a progi nem segített persze akkor sem. de mindent meg kell tenni.


36hkm

2016. febr. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem barnázasra írtak fel progreszteront, de a természetes szelekciót befolyásolta. Nem ment el magatól a baba, műtét volt végül,a szövettanból kiderült hogy nem osztodott tovább. Tehát nem kilökődött hanem a fejlődésben volt vmi gond. Szóval ha már ott az a kis embrió dobogó szivvel mindenképp szednék duphastont! És a pajzsmirigyes gyógyeszert sem kellett volna leállítani.
2016. febr. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Kezdem az elején. 2011-ben teherbeestem, 6. héten barnáztam, voltam orvosnál, nem írt fel gyógyszert, szívműködés volt. Rá pár napra véreztem, szívműködés már nem volt. :(

2012-ben ismét teherbeestem, 5. héten barnázás, kaptam duphastont, és szigorú fekvést intett a doki. Egészséges gyermekem született.

Most ismét várandós vagyok. 5. héten barnáztam, kaptam utrogestant, de pihenni nem tudtam a 3 éves mellett. 6. héten bevéreztem, a doki semmit nem látott csak a petezsákot, se szívműköds, se hematóma. Mondta, hogy lesz ami lesz. Azóta 10 hetes vagyok. Dolgozok, pihenni nem tudok, de bízok a legjobbakban.

2016. febr. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Eddig minden oké.

Mai UN-on CRL 6,1 mm, jó szívműködés látható.

2016. febr. 18. 14:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!