Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A 3. trimeszteres kismamák...

A 3. trimeszteres kismamák nem szenvednek? Vagy csak én nem látok hozzám hasonlókat az utcán?

Figyelt kérdés

Igyekszem aktív lenni még mindig, dolgozni járok, vásárolok (nem cipelek), lakásvételi és egyéb ügyeket intézünk.


Semmi testi bajom nincs, nem fáj semmi, de mostanában a fejvégű magzatom valami ideget nyom a fejével, és üti a hólyagomat, amikor csak teheti. Ilyenkor meg szoktam állni, kicsit jobbra-balra teszem a lábaimat, esetleg lehajolok, stb. Akár percekre.


Viszont más kismamákat nem látok, hogy ilyet tennének, pedig elég feltűnő. Úgy általában 3. trimeszteres kismamákat se látok, pedig bemozgom az egész belvárost.


3. trimeszterben szokás még aktívnak lenni, ugye? Vagy mások még jobban érzik magukat és ezért nem látom őket szenvedni?:)


35hkm



2016. febr. 10. 09:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Első terhességem alatt végig teljesen aktív voltam, csak akkor szenvedtem, mikor vajúdtam már és a szülésznő elküldött sétálni a férjemmel. No az feltűnő volt :-) Most második babánál minden bajom van már 34 hetesen, ha rosszabb napunk van ki se mozdulunk (itthon vagyok egyeskével).
2016. febr. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Szia, 37 hetes kismama vagyok. Énis elég aktívnak mondanám magam boltba járok és az itthoni teendőim is elvégzem. Első baba és fejvégű, engem a hátfájás, derékfájás és a "nyűgösség" gyötör. Pedig a hízással jól állok, az egész terhesség alatt +4kg. Általában ha szenvedek akkor itthon, az utcán énsem látok kismamákat szenvedő arcal.
2016. febr. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
akkor miattam fogy a népesség, mert engem látnak az utcán a fiatalok, és nem vállalnak majd gyereket.:)
2016. febr. 10. 09:23
 4/17 anonim ***** válasza:
Első terhességemnél a szülés napján még a legcsekélyebb fáradság nélkül megcsináltam a komplett húsvéti menüt, takarítottam, stb. Most már kb. a 33. héttől nem kapok rendesen levegőt, ha kicsit előrébb hajolok, utána percekig kell mély levegőt vennem, nehezemre esik a leguggolás-felállás, földre leülés-földről felállás, és egyáltalán, semmi kis házimunkától is elfáradok, sok szünetet kell tartanom. A járásom kacsázó kicsit, az első terhességnél ez sem volt, és sokkal nagyobb távokat tudtam sétálni. Lehet, hogy kevésbé vagyok fitt, öregebb is lettem, de a baba is másképp helyezkedik, az egész testem másképp alakult, a hasam főleg, máshol van a súlypontom is, mint az elsőnél.
2016. febr. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, azt még hozzátenném, hogy ráadásul az első terhességem alatt többet is híztam, most GDM miatt szigorú diétán vagyok, és ránézésre sokkal csinosabb kismama, mégis lomhább.... ki érti ezt:)
2016. febr. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

én nagyon jól bírtam mindvégig a terhességet...36 hetesen vizsgáztam forgalomban, ugyaneddig dolgoztam, és utána műveltem ezerrel a kertet, hogy tele legyen a mélyhűtő télre, a hozzátápláláshoz...ez 40 fokban napi 4-5 óra könnyű kerti munkát jelentett (locsolás, ülve kézzel gazolás stb). közbe hetente háromszor takarítottam mondván ki tudja mikor jön a baba...így is kihúztam a 41+5. napig, aztán indítottak.

nem mondom, hogy egyformák vagyunk, nyilván van akit jobban, van akit kevésbé visel meg a dolog. Én azt vallom, hogy az ember kicsit kevesebbet vállaljon mint a terhesség előtt, de csak épp annyival kevesebbet, amennyivel még a terhesség előtti életmódját kb tudja tartani. MErt az sem jó ha teljesen leállsz és eltunyulsz/elhízol, és az sem jó ha terhesség alatt készülsz életed első félmaratonjára.

2016. febr. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
6: igen, a dokim is éppen ezt mondta. A tüneteket úgy viseljem, hogy ne feküdjek egész nap (bár emiatt furcsán néznének rám a cégnél:D), hanem mozogjak, sétáljak. Meg tök aktív is vagyok, de ez a hólyagfájdalom...nyilalló és hirtelen. Nem szeretem.:/
2016. febr. 10. 09:57
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

mind a 3 gyereknél aktív voltam végig ...

az egyiknél aznap még vizsgázni voltam a másiknál előző nap még 200km levezettem

de simán vittem sétálni játszóra a nagyobbakat ...

a harmadik terhességnél a 40ik hétig dolgoztam - sima irodai meló

aktívan vezettem mindegyiknél

7-8 hónaposan festettem ki a gyerekszobát szereltem bútort

ok a főzést hanyagoltam mert utáltam h útban van a hasam kevergetés közben :-)


szerintem alkat függő h ki menyire bírja ...

2016. febr. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Nekem eléggé fent volt a pocakom és nem is éreztem 37 hetes koromig, hogy nyomna valamit.

Ismerősöm már 27 hetesen panaszkodott, neki láthatóan nagyon lent volt a hasa. (Azt is hette előbb jön a baba de végül nem így lett.)

Szóval szerintem az ilyeneken múlik. Az utolsó hetekben már nekem sem volt túl kellemes, de nekem ez úgy nézett ki, hogy minden héten volt 1-2 nap amikor folyamatosan nyomott a baba lent ezután jobb lett egy pár napra, gondolom fokozatosan került egyre lejjebb a buksija.

Én nyáron voltam kismama, akkor sok kismama mászkált estefele, nagy pocakkal is. Láttam mindenfélét. Óriási pocakkal max 50 kilós kismama csak úgy ugrált más meg láthatóan nehezebben ment.

2016. febr. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Hétfőre vagyok kiírva, már nem nagyon mászkálok, főleg nem egyedül, leginkább vizsgálatokra megyek, jobb időben sétálgattunk, vagy bevásároltunk. Kb. 2-3 hete még jobban mozogtam, ügyeket intéztem, bankban voltam, nyelvtanárhoz jártam, mindennap mentem valahová, minimum bevásárolni. Már régóta nem dolgozom, veszélyes munkakörben voltam, inkább kiírtak táppénzre.

Első trimeszterben voltam nagyon rosszul, akkor a folyamatos hányás, rosszullét miatt kellett mindenfelé leülnöm, megállnom, a 2. trimeszter tökjó volt, most a 3. vége felé se volt különösebb bajom, 1-2 hete amióta lent van a feje nem tudok hosszabb távokat megtenni, mert nagyon nyom és egy idő után fájni kezd, főzéskor is odaviszek egy széket és úgy kevergetek. :)

Így télen hatalmas kabátban egyébként lehet valaki simán kövérnek néz, bár se a fejemen, se a lábamon nem nagyon látszik. :)

2016. febr. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!