Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 17 hetes kismama vagyok....

17 hetes kismama vagyok. Nagyon megkívántam a füstölt kolbászt amiből meg is ettem 5-6 karikát mire eszembe jutott hogy azt lehet hogy nem is szabad fogyasztani terhesség alatt. Mi a véleményetek erről? Fogyasztható vagy sem?

Figyelt kérdés

2016. febr. 24. 21:11
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
73%

Liszterozis veszely, vetelest okoz, ha nem akkor suketseget vagy vaksagot.

Ritka, de nem azt jelenti, hogy nincs. Ide nem azok irkalnak akik emiatt veteltek el.

2016. febr. 25. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
62%

66%-osnak:

Egyrészt attól, hogy "nagyanyáink is ették", attól még ők is vetéltek el és a csecsemőhalandóság is nagyobb volt akkoriban így ezzel hülyeség példálózni.


A nyers zöldséggel összemosni nyers húst még nagyobb hülyeség, mert két teljesen más ételtípusról beszélsz.

2016. febr. 25. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi összes választ!Remélem hogy attól a pár falattól nem lesz semmi baja a babának.A hátralévő hónapokra a biztonság kedvéért inkább hanyagolom az ilyen jellegű ételeket.Még annyi kérdésem lenne hogy a toxoplazmózist és a losteriosist a kötelező vérvételeknél vizsgálják?
2016. febr. 25. 06:24
 14/21 anonim ***** válasza:
A lányommal rengeteg kolbászt sonkát ettem! Házit nem boltit, egeszséges most már 7 eves. Ha megbizható helyről számazik nem bolti akkor nem lesz gond. Gond akkor van ha olyan helyről szerzed ahol nem biztos hogy betatrják a megfelelő hihiéniás szabalyokat! Most a 3. Babaval egyszer megkívantam, de felfordult tőle a gyomrom. Pedig olyan gusztan lógnak a speizben. 17+4hkm
2016. febr. 25. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Higéniás
2016. febr. 25. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
45%
Egyed nyugodtan.... néha rettenet elkeserítő,hogy hova tart a világ! A rendes normális étel káros, a poros,zacskós tele minden tartósítószerrel meg jó mert még véletlen se látott se húst se zöldséget. Amúgy ha itt tartunk a nyers zöldség is veszélyes, mert a toxoplazma meg telepszik azon is. De kutyát se simogass meg kerüld a földet mert abban is van. ugyan ugyan ugyan
2016. febr. 25. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%
66%-ost hagyd figyelmen kívül, láthatóan nem tudja, hogy miről beszél.
2016. febr. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
45%
egész terhesség alatt ettem. mondjuk saját kolbászt nem boltit. de attól még füstölt
2016. febr. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

12 attól hogy más ételcsoport ugyanannyira veszélyes és ugyanezen okból... Gondolom azt szoktál enni és ezért nem akarsz tudomást venni róla.

Lehet rémüldözni:

[link]

2016. febr. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Korhazban dolgozom.

Volt veteles kimutatott liszterozis miatt.

Egy masik babat szuletese utan vittek ujraeleszteni - szinten liszterozis miatt. Hetekig volt lelegeztetogepen, szeremcsere tulelte.


A liszterozis fertozes sajnos csak utolag derul ki.

Vagy boncolaskor, vagy a szuletes utan vervetelbol.


Akik ide irtak, hogy egeszseges gyerekuk van, az 15 valaszolo. Viszont az a par szazalekot aki emiatt vesztette el a gyereket az nem vigasztalja.


En nem ettem, mert nem akartam a par szazalekba kerulni.

2016. febr. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!