Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A toxoplazmozist illetve a...

A toxoplazmozist illetve a listeriosist vizsgálják a kötelező vérvételkor terhesség alatt?

Figyelt kérdés

2016. febr. 25. 08:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

a toxoplasma-t nem vizsgálják, külön kell kérni mert ez nem kötelező


a listerosist nem tudom egyáltalán tudják-e nézni

2016. febr. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Több városban is vettem részt terhesgondozáson, az egyikben egyáltalán nem csináltak toxoplazmózist, a másikban meg a terhesség alatt többször is, mindenkinek. A védőnődet vagy az orvosodat kérdezd, Nálatok mi a szokás.
2016. febr. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Regáti ***** válasza:
Szerencsére nálam még nézték a toxiplazmát mert nem volt jo nekem és nincs macskám, de most már nem nézik csak akkor ha kéred és azt hiszem fizetni kell érte!
2016. febr. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Toxoplazmát nem néznek nálunk. Én kértem, de az alapellátásban nincs benne, tehát ki kell fizetned a vizsgálat árát, legalábbis nálunk (Budapest).

A liszterózist sincs szerintem az alapvizsgálatok között, de ezt nem tudom.

2016. febr. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nekem 2 terhességben is 3 havonta nézték, oepes terhesgondozáson, mert macskám van és mindig kértem, amikro vérvétel volt, hogy azt is ellenőrizzük, mert nincs védettségem.

TORCH tesztben benne van az is és mindig lekérték ellenkezés nélkül.

Szintén Budapest 2014 és 2015-ös terhesgondozások.

2016. febr. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
nekem külön kellett kérnem és fizetnem is kellett érte.
2016. febr. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
5. válaszolónak. Jó fej a dokid. Az enyém azt mondta, fizessek külön érte. :( Szintén OEP-es, igaz, hogy 2016-os terhesgondozás. (4. válaszoló voltam)
2016. febr. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

nekem a háziorvos az első vérképhez hozzácsapta a toxoplazmózist is, beírta indokként, hogy "benti macskát tart" és a terhességi koromat is. Ezért ingyenes volt.


A TORCH-ot is ingyen csinálták a kerületünkben, mert a háziorvos egyesével írta be a dolgokat, nem úgy, hogy TORCH, és levették a vért azokhoz is:)


A toxoplazmózist 6 hetente mérettem a 3. trimeszterig, végig negatív maradt.


37hkm

2016. febr. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Tavaly SZTK tehesgondozás (egy dokihoz jártam végig) ő maga kérte a TORCH-ot 2-szer a terhesség alatt és ingyen volt.
2016. febr. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Azt tudom még elképzelni (mert több helyen is írták korábban is, hogy fizetniük kellett a vizsgálatért), hogy az adott kházban nem volt labor és vagy nem volt a kórház szerződésében benne, hogy ingyen megcsinálják a nem kötelező vizsgálatokat is. Vérszállítás ez az amaz költségek. Vidéki kórházakkal volt ilyen hírek eddig csak :/
2016. febr. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!