Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki szedte ezt a Diaphyllin...

Ki szedte ezt a Diaphyllin tablettát és miért kellett neki szednie? Nem ártott a babának mi a. véleményetek róla? Többi lent

Figyelt kérdés
28 hetes kismama vagyok és tegnap voltam dokinál és mondtam neki hogy néha szurkal a hasam és írt fel Diaphyllin tablettát hogy szedjem. De itt a. neten olvasom hogy azok szedik akik köhögnek. És én nem kohogok. Olvastam a leírását is és azt írta hörgőtagulatra való, fel is hívtam ma reggel a. dokit és azt mondta ne torodjek vele, hogy mit írtak csak nyugodtan szedjem.

2016. márc. 9. 14:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szedjed. itt is felírják.

simaizom-lazító, ha jól rémlik. ezt a hatását használják ki a szülészek a görcsök, szúrkálások megszüntetésére.


nekünk amúgy jobban hinnél, mint az orvosnak?

2016. márc. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
csak megakartam győződni róla,hogy teljesen biztonságos. Mert valaki rosszakat ír róla, hogy beindult tőle a szülés..
2016. márc. 9. 14:27
 3/12 Vilcsianyuja ***** válasza:

Ne aggódj, attól, hogy nincs leírva, a fő hatása a gyógyszernek, hogy lazítja a simaizmokat. Ezért nem csak a hörgőre hat, hanem a méhre is. Konkrétan a méhösszehúzódásokat, a keményedéseket enyhíti. Összehúzódáskor extra nyomás hat a méhszájra is, és emiatt elkezdhet rövidülni, kinyílni, és nyilallásokat érzel, az bizony annak a jele lehet.

Ha valaki kórházba kerül korai fájások miatt, az is magnézium mellet kap jó eséllyel Diaphyllint infúzióban. Szóval bevett gyógyszer terhesség alatti keményedések ellen.

Én két terhesség alatt is szedtem. Nem jó kedvvel. Rossz volt a közérzetem tőle, és felgyorsította a pulzusomat. A második terhességnél, a kórházban a babáim szívhangját is rendszeresen figyelték, és az ő pulzusuk is eléggé magas volt tőle. Úgyhogy sajna a baba szervezetébe is bekerül. De elég gyakran használják, bízzunk benne, hogy nincs káros hatással...

2016. márc. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. És a dokihoz majd csak 4 hét múlva kell visszamennem.. Addig muszáj szedni?
2016. márc. 9. 14:34
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Nekem is akartak ilyet adni, mert kicsinek mérték a babám, utánaolvastam, nem vállaltam. Egy kis szurkálásra eszembe nem jutna bevenni ilyesmit, ha amúgy semmi tényleges kóros állapotot nem látnak én nem szedném be. De esetleg kérdezz meg egy másik orvost is, a gyógyszereknek mindig van kockázata, és így a magzatra is lehet kockázatos.
2016. márc. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Vilcsianyuja ***** válasza:
0%

Vizsgálta most az orvos a méhnyakadat? Kiskönyvben vagy a leleten van Cg, Cx, C vagy Ci érték? Vagy ha csak UH-n nézte, szerepel rajt, hogy hány mm hosszú a méhnyak? Ha teljesen rendben van, hát én is kétszer meggondolnám, hogy némi hasszurka miatt elkezdjem-e szedni.

Viszont magnéziumot mindenképp szedj.

2016. márc. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Rendben,nem fogom beszedni.Magnéziumot azt szedek!
2016. márc. 9. 15:58
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Kétszer is szedtem. Egyszer akkor, amikor elkezdett rövidülni a méhszájam, (első terhesség, semmi baj nem lett tőle), másodszor pedig épp egy héttel ezelőtt. Egy műtét miatt írta fel az orvos, egy hétig szedtem. Nagyon nem volt más választásom, de bízom benne, hogy most sem csinált bajt.


Tudom, hogy itt mindenki a legjobb szándékkal ad tanácsokat, de azért szerintem elsősorban az orvosodra hallgass, ne az itteni hozzászólásokra. Az orvos felelősséggel tartozik azért, amit csinál, névtelenül meg bárki tud tanácsot adni, aztán vagy bejön, vagy nem.

2016. márc. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az kimaradt, hogy a "némi hasszurkát" sem árt komolyan venni. A némi has szurkából nálam vakbélműtét lett.

Az orvosod gondolom jobban látja, mi a helyzet, mint mondjuk Vilcsianyu. De te tudod.

2016. márc. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Bocsánat, elírtam, nem Vilcsianyujának a hozzászólására reagáltam, hanem a 79%-os hozzászólóéra.
2016. márc. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!