Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hátrahajló méh okozhat terhess...

Hátrahajló méh okozhat terhesség elején nagyobb problémákat?

Figyelt kérdés
Nekem az van, mindjárt elsőre összejött a baba a múlt hónapban. hetes lehetek, kb egy hete vannak kellemetlen tüneteim, amikből néhányat kezdek vészesznek hinni. Elég sűrűn fájdogál a hasam, néha mizsereg, néha olyan, mintha valami szorítaná. Ezek főleg éjszaka vagy késő este törnek rám, mikor pihenek az ágyban. Most viszont tegnap este szintén pihenés alatt kegyetlenül erős hascsikarást éreztem. Lementem WCre de persze semmi. Egész éjjel éreztem hol erősebben, hol gyengébben a fájdalmat, ami ezután fokozatosan a bal oldal felé kezdett irányulni és ott szúró fájdalomba ment át. Az a fájdalom lesugárzott egészen a vádlimig. Nem tudom, hogy ez esetleg az miatt van, hogy a méhem nyomja a beleimet és már így is jól felforgatta az emésztésemet és sűrűn van szorulásom is, vagy esetleg valami szörnyű dolog van a háttérben?Tudom, hogy még csak 5 hetes, de én már így ismeretlenül is nagyon szeretem, bele se tudok gondolni abba, hogy elveszítsem. Az ünnepek miatt csak a hét végén fogad az orvosom. Remélem ő akkor már látni fog valamit az UH-on. Van valaki olyan, akinek hasonló tünetei voltak? Elmondaná, hogy hogyan végződött a dolog? Köszönöm szépen előre is a válaszolóknak!
2016. márc. 15. 09:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi köze s hátrahajlò méhnek. Nekem is az van mindkét terhességem elsőre összejött,a fiam 5 éves,most 21 hetes vagyok,problémamentesek a terhességeim. A has szùrkálás kisebb görcsök főleg az elején beleférnek hiszen alakulsz át a szervezeted az elején idegenként tekint az embriòra. Vsn dki jobban szenved ezektől van aki kevésbé nekem pl sosem volt suorulásom barátnőm az eleje òta szenved Vele. Vagy másik barátnőm végig hányta a 9 hònapot,nekem csak hányingerem van/volt de ritkán hánytam.
2016. márc. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is hátrahajló méhem van, a nőgyőgyász még nagyon fiatal koromban közölte, hogy nehezen fogok teherbe esni. Ennek ellenére azonnal összejött a baba. Pontosan olyan tüneteim voltak, mint neked, gyakorlatilag az első hetektől. Szorított, bizsergett, keményedett a méhem nagyon. Plusz elöl fekvő méhlepényem volt, közel a méhszájhoz, így én veszélyeztetett terhes voltam végig. De nem is tudtam semmi fizikai tevékenységet végezni, mert azonnal durván bekeményedett a hasam. Azt is mondta az orvos, hogy valami hiper érzékeny a méh, emiatt túlreagál mindent. Mindenképp beszéld meg az orvosoddal, mert a folyamatos keményedések azok gyakorlatilag apró összehúzódások, és ez egy idő után a méhnyak rövidülését, majd a méhszáj idő előtti megyílását eredményezhetik. Szóval orvos, sok-sok pihenés, nyugalom, semmi stressz, és folyamatos kontroll. Én még kórházban is voltam egy front alkalmával annyira beindultak 24 hetesen ezek a keményedések, aztán végül a 40. héten indítani kellett a szülést! :) Úgyhogy nyugi, minden rendben lesz! :)
2016. márc. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat! Mivel eddig orvosnál még nem voltam, remélem minden rendben van vele. Tényleg nagyon kötődöm hozzá. Már megijedtem, hogy esetleg nem a méhben van a pici és azért érzem ezeket a tüneteket. Remélem minden rendben lesz.
2016. márc. 15. 09:50
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem is hátrahajló van, 2 gyerekem van, egyik terhességemnél sem okozott semmi gondot.
2016. márc. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem is hátrahajló!! Semmi gondom nem volt a terhességem alatt!
2016. márc. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

nekem is hátrahajló, semmi probléma nincs vele.

17hkm

2016. márc. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Bár elég régi a kérdés, azért megjegyezném, hogy pontosan ilyen tüneteim vannak. Hivatalosan 7 hetes terhes vagyok, és nekem is fáj a hasam, a hátam és az oldalam (egyszer a jobb, máskor a bal). Voltam nőgyógyásznál, urológián, sebészeten, vérvételen: de minden eredményem tökéletes. :)
2021. dec. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!