Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt akinek pozitív volt a...

Volt akinek pozitív volt a toxoplazma vizsgálata terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Nekem pozitív lett, szedtem is rá gyógyszert. Azóta meglett a babóm és csináltak újabb vizsgálatot nála is, nálam is. A picinek negatív lett, de nekem pozitív maradt. Volt így valaki? Mit mondtak az orvosok? Okozott e valamilyen problémát?

2016. márc. 16. 13:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Neked már pozitív is marad életed végéig. A következő terhességednél már nem kell rá gyógyszert szedned, csak akkor veszélyes, ha a terhesség alatt kapod el, mert akkor átjuthat a gyerekbe (ezért jó, hogy a picinek negatív lett) és ugye fejlődési rendellenességeket okozhat. Aztán idővel a betegség "inaktiválódik" a szervezetedben, az immunrendszered féken tartja, a továbbiakban nem kell vele törődni.
2016. márc. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen jól írja első.

A vett mintából meg tudják mondani, hogy éppen most vagy e fertőzött(friss fertőzés)akkor kezelni kell, ha terhes vagy, netán már régen átestél rajta, vagy még nem kaptad el eddig.

ha már átesel egyszer a toxón, akkor mindig kimutatható a véredből, csak minimális mennyiségben, mert az immunrendszered nem engedi h kiújuljon, megtanult védekezni ellene.Ilyenkor már nem veszélyes a babára sem.

2016. márc. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

neked pozitív marad örökre, hiszen elég egyszer elkapni. nekem negatív volt, az is maradt végig, de ugye a pozitív lett volna a kedvező, így mérethettem 6 hetente a fertőzést terhesség alatt...


ha meg gyerekkoromban kicsit többet túrom a homokozót vagy a mosatlan zöldséget, boldogabb terhességem lehetett volna.:)

2016. márc. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Utolsó, én tonnaszám fogyasztottam a mosatlan epret, sárgarépát, homoksütit, folyton tele voltunk macskával, mégis negatív vagyok... Bosszantó.

Legalább a cicám átesett már rajta, ez is valami.

2016. márc. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Melyik maradt pozitív,az Igm vagy az Igg?
2016. márc. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Azt hiszem az IGG. A friss fertőzésre lettem pozitív.
2016. márc. 16. 16:52
 7/7 anonim ***** válasza:
Az IGG a már átvészelt fertőzés. Nekem terhesen IGM lett pozitív,arra mondták,hogy friss és szedem a gyógyszert szülésig.
2016. márc. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!