Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mire számítsak, ha magas a...

Mire számítsak, ha magas a vérnyomásom? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Most vagyok 34 hetes. Tegnap a védőnőnél másodszor volt 140 körüli a vérnyomásom, mondta, hogy mérjem itthon és ha 140 fölé megy, akkor keressem meg az orvosom, ne várjak vele.


Egész nap 140 és 150 között van a vérnyomásom (pihenéstől, tevékenykedéstől függetlenül). Holnap mindenképp beszélek az orvosommal is.


Aki már kereste meg az orvost ezzel a problémával, annál mi történt? Rögtön be kellett feküdnie, vagy megpróbálták gyógyszerrel lentebb vinni a vérnyomását és maradhatott otthon?


Előre is köszönöm szépen a válaszokat!


2016. márc. 24. 15:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ennyivel nem fektetnek be, adnak Dopegytet kb. meg vezetni kell vérnyomásnaplót.
2016. márc. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Napi 5x mérnem kellet és irni az értékeket. Kaptam rá gyógyszer és figyeltem, hogy alakul. Engem nem fektettek be :)

Megkért a doki, hogy tényleg pontosan mérjem, és bármi van, azonnal szóljak, valamint heti 1 majd 2x néztek fehérjét a vérben.


38 hetesen szültem, normál úton, nem volt semmi gond a szülés alatt, ott is gyakran mérték.

2016. márc. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha csak szimplán a vérnyomással van gond, de gyógyszerrel kordában tartható, akkor nem fognak ezért befektetni, csak mérni kell rendszeresen a vérnyomást, esetleg lesz egy belgyógyászati kivizsgálás.

Viszont ha netán fehérjét is találnak a vizeletben, plusz jobban vizesedsz, az viszont toxémia gyanús és akkor biztosan befektetnek és megfigyelés alatt kell lenned.

2016. márc. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! Kicsit megnyugodtam, bár a toxémia miatt aggódom.

Bár itthon más tünetét úgysem tudom érdemben lemérni (fehérje a vizeletben stb).


Ami még feltűnt, hogy jóval kevesebbet kell pisilnem, pedig iszok elég folyadékot. Látványosan viszont szerencsére nem vizesedek.

2016. márc. 25. 06:59
 5/12 anonim ***** válasza:
Ennyire még Dopegytet kaptam és naponta többször kellett mérnem otthon a vérnyomásom. A dokim elmagyarázta, hogy nem a toxémiánál NEM a szisztolés, hanem a diasztolés érték emelkedése az, ami fontos. 145/95-nél fektetett be kórházba (a 95 miatt!), azt mondta, ez már jelzés... és valóban az volt, másnap felugrott a vérnyomásom 190/100-ra, de ez már a terminus napján volt és megindították a szülést.
2016. márc. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Voltam ma én is, de az én orvosom nem volt, így mással beszéltem csak. A másik érték is 90 fölött szokott lenni nekem is, nem csak az első. 93 volt a legtöbb eddig.


Kaptam Dopegytet és írnom kell a vérnyomást, kedden megyek a saját orvosomhoz, aztán majd kiderül addig hogy alakulok a hétvégén.

2016. márc. 25. 12:32
 7/12 anonim ***** válasza:

2. vagyok. Nekem is mondta a dokim, hogy a 2. értéket kell jobban figyelni, 90 körül szokott lenni, de mértem 95-öt is többször.

Mikor megkaptam a gyógyszert, utána 130-85 körülre beállt, azt mondta, az így jó, csak ne menjen tartósan feljebb, ha magasabbat mérek, akkor mérjem meg kis idő múlva újra és újra, ha nem megy le, szóljak.

2016. márc. 30. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Az orvosom azt mondta, hogy egyelőre ne foglalkozzak vele és ne szedjem a gyógyszert. A védőnő szerint kellene.


Én sem tudom melyik lenne a jobb, mert 80%-ban magas a vérnyomásom, de 20%-nál pedig tök normális 110-125 körüli, meg a második érték is van hogy csak 70.


Attól félek ha épp alacsony akkor a gyógyszer meg nagyon levinné.

2016. márc. 30. 15:57
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem szedd be! Az alacsony vérnyomás nem okozhat bajt a babánál, ellenben a magassal. Akkor sincs semmi, ha 100/60-at mérsz Dopegyttel, nekem is gyakran volt ilyen érték mellette egész terhesség alatt. Inkább ez, mint a 150/95!
2016. márc. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Elkezdtem szedni két napja, de ugyanannyi a vérnyomásom a gyógyszerrel, mint anélkül. :/


Hétfőn lesz meg a laboreredmény, gondolom azon is fog látszani, ha valami gond van.

2016. ápr. 1. 10:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!