Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt így valaki hogy nem...

Volt így valaki hogy nem tudta az orvos megállapítani a terhességet?

Figyelt kérdés

E szerdára kellett volna meg jönie, de azóta sem jött meg. Sosem szokott késni, és szedek szív gyógyszert, vagyis vérnyomás csökkentőt, sajnos, van szív ritmus zavarom is.ezért tegnap elmentem nőgyógyászhoz meg is vizsgált de nem tudta megállapítani hogy mitől késik, azt mondta lát valamit de nem tudja hogy most hemetomia vagy kicsi terhesség?!


Ez számomra borzasztó egy nőgyógyász ne tudja megállapítani!!!!


Létezik ilyen a mai világban? Volt így valaki hogy terhesség volt és el nézte az orvos? Nagyon szépen köszönöm előre is a választ.


2016. márc. 26. 07:54
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, miért vagy indulatos, te tettél fel kérdést, szerintem normálisan válaszoltunk.


Te magad írod: "én nem tesztelek menstruáció előtt több nappal" "Mindig menstruáció kimaradások után kell tesztelni"

Teljesen egyetértek veled, bár nem ítélem el azokat, akik hamarabb is ellőnek egy-egy tesztet.


3 terhességem volt, életemben összesen 4 tesztet használtam, mind menstruáció kimaradása után.


De te magad írod, hogy késik, immár 3 napja. 1-2 nap késés esetében érdemesebb tesztet csinálni, és csak utána menni a dokihoz.

2016. márc. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

Rendben fogok tesztelni! És tényleg bocsánat.

Prococalam gyógyszert szedek és azt nem lehet terhesség alatt szigorúan tilos.

Akkor lehet szerintetek még ebből terhesség?

2016. márc. 26. 08:52
 13/27 A kérdező kommentje:
Ja és tallitont is szedek.
2016. márc. 26. 08:53
 14/27 anonim ***** válasza:
Majd a teszt megmondja. De ha pozitiv lesz, hívd fel a dokidat hogy most mi legyen a szívgyógyszereiddel.
2016. márc. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

Epp ezt akartam javasolni, amit az utolso valaszolo mondott.


Nekem is volt olyan, hogy olyan gyogyszert kellett szednem folyamatosan, amit terhesseg alatt nrm lehet. Igy amikor terveztuk a babat, akkor az elso vedekezesmentes ciklus elott visszamentem a szakorvoshoz es elmondtam, hogy babat szeretnenk, mi ilyenkor a teeendo a gyogyszerrel.


Meg kellene kerdezned, hogy koraterhesen szedheted-e meg, vagy egybol le kell allni vele. Sokszor mar atallitanak olyanra teherbeeses elott, ami terhesseg alatt is szedheto, vagy azt mondjak, hogy pozitiv tesztnel egybol jelentkezz es kapsz a masik fajtat attol fuggetlenul, hogy a nogyogyasz megallapitotta-e a terhesseget, vagy sem. Szoval tesztelj egyet es ha pozitiv, akkor inkabb szakorvoshoz jelentkezz be kovetkezo heten.

Drukkolok!

2016. márc. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
Kardiologusom mondta ha terhesség létre jön azonnal aba kell hagynom, fel is írta a papiromra hogy milyen gyogyerre kell át váltanom.
2016. márc. 26. 09:27
 17/27 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy meggyőztünk, nem akarunk rosszat neked.


Hát igen, azt olvasom a betegtájékoztatóban, hogy már a terhesség tervezésekor szólni kell a dokinak, ez nem jó hír. Próbáld utolérni a kardiológusod vagy a háziorvosod, mit tanácsol. S persze csinálj tesztet! :)

2016. márc. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Akkor viszont tenyleg ne a nogyogyaszra varj, mert az esetek tobbsegeben nem tudjak ilyen hamar uh-n megallapitani a terhesseget.

A teszt az elso, biztos jel.

Ha pozitiv, akkor hagyd abba es keresd fel kedden a haziorvost, legalabbis gondolom a kardiologus azert irta fel, hogy mire kell valtani, hogy a haziorvosnak "uzenjen". Irasd fel az uj gyogyszert.

Ha nem vagy terhes, akkor is kerdezd meg az orvost, hogy fel tudja-e irni neked, hogy pozitiv tesztnel egybol nalad legyen a recept es kivalthasd az ujat.

2016. márc. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Áhh, nekem 1 héttel vérzéskimaradás után se látott semmit az orvosom csak megvastagodott nyálkahártyát (TALÁN)
2016. márc. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Ez egy tök korrekt valasz volt a dokitól. Ilyenkor még tényleg nem tudják megállapítani, hogy terhesség-e. Én pozitív teszt után hívtam a dokimat, aki 8.hét körülre hívott csak uh-ra, mert akkor már lát "vmit" ( ez alatt ő a szívhangot értette).

:)

2016. márc. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!