Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pánikbetegség terhesen?

Pánikbetegség terhesen?

Figyelt kérdés

Szorongásos beteg vagyok, szeretnék gyereket, de nem mertem még bevállalni.

Van valakinek tapasztalata? Kijöhet jobban a betegség?


2016. márc. 30. 13:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem erre érdemben pszichológus tud válaszolni. Egyénileg eltérő lehet hogy jelentkezik e, és az erőssége is változó lehet. Keress fel egy pszichológust. Hatalmas hormonváltozás megy végbe egy nőn a terhesség alatt. És tudtommal, akik pszichés gondokkal küzdenek, azoknál a szülés utáni depresszióra is nagyobb esély van sajnos.
2016. márc. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Pánikbeteg voltam, de a terhességem idején (előtte már egy éve és utána is még pár évig) tünetmentes.

Viszont azóta jártam terápiára és most már biztosan állíthatom, hogy kigyógyultam a pánikból. (Van, hogy érzem, hogy kezdődik a roham, de le tudom állítani.) Megéri terápiával feltárni az okot, mert TELJES gyógyulást hoz.

2016. márc. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nálam is pánikbetegséget diagnosztizáltak. De terhesség alatt semmi tünetem nem volt.

És utána sem szerencsére. :)

Előtte sokat szenvedtem vele, főleg éjjelente, de nem voltam hajlandó 3 féle nyugtatót szedni, ahogy a doki felírta.

2016. márc. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Elmúlt terhesség alatt?
2016. márc. 30. 14:08
 5/9 anonim ***** válasza:

Én is az vagyok,szerintem teljes gyógyulás nincs csak tünetmentesség vagy megtanulod kezelni.

Terhességem alatt semmi nem volt,jól voltam,nem szorongtam,szülés közben sem (én ettől féltem,de alaptalanul) nem értek egyet,hogy aki pánikos annak nagyobb esélye van a szülés utáni depresszióra szerintem a kettő teljesen más.Nem voltam soha depressziós,szerintem nem is leszek,nincs rá hajlamom.Terhesség után visszajött,de nem úgy,hogy roham,hanem csak szorongás formájában.Ezeket már általában én is jól tudom kezelni,így nem észrevehető,csak én érzem.

2016. márc. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem volt pánikbetegségem, vagyis még mindig előjön néha. Nem tudom, a tied milyen fokú. Az enyém viszonylag könnyen kezelhető. Néha elég durva tüneteket produkál, de kívülről nem látszik. Én megtanultam magamtól helyére tenni. Két éves a fiam. Terhesség alatt szerintem egyszer sem jött elő. Nekem kényszerbetegségem is van, de azt is kezelni tudtam. Illetve a férjem, aki sokszor kijózanított a baromságból. Itt tényleg minden fejben dől el. Én azt mondogatom, elég okos vagyok ahhoz, hogy legyőzzem a szörnyeket magamban.
2016. márc. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszoka! :)

Igazatok van, bele kell vágni. Most pont félidőben vagyok, de úgy beszéltük meg itthon, hogy megvárjuk a következő hónapot, nem kapkodunk.

Köszönöm, hogy erőt öntöttetek belém. :)

2016. márc. 30. 22:05
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez a beszéd.Sokkal több pánikos van mint hinnénk.Azt hallottam,minden második embernek van valami pszichés gondja,csak annyira elutasító a társadalom,hogy titkolják.Ezzel együtt lehet élni,és ki tudja? Én mindig azt mondom,hogy bár 10 éve együtt élek vele,egyszer csak megunom :) és mennyi minden történt ebben a 10 évben.Megnehezít ám sok mindent sajnos,de az élet nem állt meg csak mert pánikos vagyok.Sok sikert :)
2016. márc. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én pont antidepit csökkentettem, napi 2öt, s mikor teherbe estem akkor már napi félnél tartottam.

A dokim elöszőr engedélyezte aztán rá gy hétre hagyjam abba.

Most vagyok 26 hetes ikrekkel.

Az első trimszter volt vészes a hormonok miatt, akkor kezdtem sedatív pc-t (homeos cucc).

Nem mondom hogy rohamom volt, mert van hogy rossz napom van, de van más amiatt aggódhat az ember. Nah meg ha rágondolok hogy nem tenne jót az ikreknek egy roham, lenyugszom

2016. márc. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!