Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Más is érzett így? Kistesó...

Más is érzett így? Kistesó kérdés. Többi lent.

Figyelt kérdés

11 hónapos a kisfiam és 10 hetes terhes vagyok. Furi mert a kisfiam tök boldogan vártam most meg csak telnek a napok. Nem tudom hogy fogom- e úgy szeretni mint a fiamat. Mi fog a "nagy"-ba lejátszódni hogy anya már nem csak vele foglalkozik?!

Mindenképp akartunk tesót de most mégis tele vagyok félelemmel kétségekkel.

Ultrahangon pénteken láttam a kicsit már baba formája van és aktívan mocorgott. Nem lenne szívem bántani mert nagyon aranyos volt.

viszont ez a sok gondolat....

volt még vki ilyen helyzetbe? Hogy alakultak a dolgok?


2016. ápr. 6. 21:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
4%
... es meg gondolom a CSOK-ot is igenybe akarjatok venni.
2016. ápr. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igazán köszi. Tojok a csok-ra és társaira. Jó éjszakát neked!
2016. ápr. 6. 21:52
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
nincs meg gyerekem meg, de megertelek. tudom, nem lehet osszehasonlitani sokak szemeben e ket dolgot, de 2. kutyam azert nem merek vallalni, hogy az 1. ne erezze ugy, hogy ot mar nem szeretem.
2016. ápr. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen természetes, amit érzel. Nekünk még csak egy fiunk van, mindenképp szeretnék neki testvér(eke)t, de amikor ránézek furcsa belegondolni, hogy lehet-e még rajta kívül ilyen tökéletes egy gyerek. Biztos a kicsit is fogom szeretni, ha oda jutunk, de még van időm ezen tűnődni, picike még a fiam. Ha tanácsot nem is tudok adni, de értem, mire gondolsz, és hidd el, másnak is vannak kétségei. :)


Ne aggódj, várd őt is szeretettel, biztos ugyanúgy fogod őt is szeretni, mint a nagyot! Neked van testvéred? Anyukáddal nem tudsz ilyesmiről beszélgetni esetleg?

2016. ápr. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Sztem tok termeszetes, hogy ketsegeid vannak. Emlekszem mielott megszuletett volna a kisteso, az utolso napokban neztem a fiamat es verzett a szivem belul, mert csak arra gondoltam, te jo eg, ezek az utolso pillanatok, amikor csak o van, csak ot szeretem es o a legfontosabb. O csak ott ult es jatszott, semmilyen szinten nem volt tudataban annak, hogy milyen gyokeres es visszavonhatatlan valtozas lesz az eleteben. Szivbemarkolo volt valahol.
2016. ápr. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Mi most tervezzük a kistesót. Az 5-ös tökéletesen megfogalmazta amit érezni szoktam. Nagyon szeretnénk még egy gyereket, és nagyon remélem hogy hamar összejön, de esténként nézem a kisfiam arcocskáját miután elaludt, és arra gondolok, hogy utána nem lesz ilyen, hogy elalváskor ennyi időt csak vele töltök, mesélek, összebújunk, várok amíg elalszik, stb. Emellett biztos vagyok abban hogy jó lesz ha lesz testvére, és nagyon sok élménnyel ajándékozza majd meg. Gondolj erre :).
2016. ápr. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Jól tették fel előttem a kérdést: van testvéred? Ha igen,akkor gondolom (remélhetőleg) érezted te is,hogy anyukátok ugyanannyira szeret benneteket! :-) Mi 4-en vagyunk tesók,de soha nem éreztünk különbséget szeretet vagy tárgyi dolgok terén! Van elég szeretet egy anyuka szívében!!! :-) Boldog babavárást!! :-) Egy kismama
2016. ápr. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Van tesóm 9 évvel fiatalabb így teljesen mások vagyunk. Ő suliba én családanya. Sajnos anyukánk nem egyformán szeret minket. 5-ös megríkattál. Igen ő nem fogja tudni milyen visszafordíthatatlan változás lesz ez. Remélem nem sínyli meg.
2016. ápr. 6. 22:17
 9/14 anonim ***** válasza:

Igen, ez nehéz kérdés, mert elveszít valamit a kicsi, a ti kizárólagos figyelmeteket, de cserébe nyer is: szövetségest, játszótársat, tesót. :) Mi öten vagyunk, n vagyok a legidősebb. Semmi emlékképem nincs arról, hogy valaha is éreztem volna olyat, jobb lenne egyedül. Egyszerűen ebben nőttem föl, ez a természetes számunkra.


Tudom, ezt nem könnyű megvalósítani, de valahogy próbáld meg a kisfiadnak úgy kommunikálni, hogy ezzel ő is nyer, hogy lesz valaki, akivel rosszalkodhat, akivel még beszélgethet lefekvés után, aki visszarúgja a labdát neki a parkban. :) Szerintem nagyon sok múlik rajtad abban, mit érez majd, ha már nem ő lesz az egyedüli gyereketek.

2016. ápr. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

5-os vagyok.

Mi harman vagyunk testverek, kis korkulonbseggel es nemcsak gyerekkent, felnottkent is nagyon szoros a kapcsolatunk. Egyebkent nalunk is mar a harmadik gyerkocot varom :) szoval tenyleg szivbol mondom mennyire szuper dolog egy testver (pedig nalunk megabrutal nehez volt az eleje, kb 1.5-2 ev utan lett igazan jo).

Ettol fuggetlenul sztem akkor is el kell "gyaszolni", hogy veget er egy korszak, teljesen termeszetes, hogy vannak bizonytalansagok. Szoval ne erezd magad rosszul, majd eljon a ketgyerekes letben is az igazan ketseg nelkuli boldogsag es teljes orom!

2016. ápr. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!