Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Más is érzett így? Kistesó...

Más is érzett így? Kistesó kérdés. Többi lent.

Figyelt kérdés

11 hónapos a kisfiam és 10 hetes terhes vagyok. Furi mert a kisfiam tök boldogan vártam most meg csak telnek a napok. Nem tudom hogy fogom- e úgy szeretni mint a fiamat. Mi fog a "nagy"-ba lejátszódni hogy anya már nem csak vele foglalkozik?!

Mindenképp akartunk tesót de most mégis tele vagyok félelemmel kétségekkel.

Ultrahangon pénteken láttam a kicsit már baba formája van és aktívan mocorgott. Nem lenne szívem bántani mert nagyon aranyos volt.

viszont ez a sok gondolat....

volt még vki ilyen helyzetbe? Hogy alakultak a dolgok?


2016. ápr. 6. 21:39
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
14 hetes kismama vagyok, a lányom júniusban tölti a két évet....Hasonlóan vagyok én is! Örülök a terhességemnek, de nem olyan mint az elsővel!A kislányomat féltem, hogy jó lesz e neki az új helyzet, a babát meg attól, hogy képes leszek vajon ugyanúgy szeretni mint a nővérét. Egyébként ezek a kétségek nálam fokozatosan enyhülnek!
2016. ápr. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Ugyanilyen gondolatok mardostak, mikor kiderült, hogy jön a kistestvér. Ugyanúgy attól féltem, hogy az a szeretet amit a lányom iránt érzek megváltozik, vagy megoszlik, azáltal, hogy két gyermekem lesz.

Nem így történt, ahogy a pocakom nőtt, úgy nőtt szeretetem is iránta és valahogy egyre több lett a szeretet, nem kevesebb.

Aztán elveszítettem a Babámat, a terhesség 20. hetén. A szeretet maradt, Ő elment. Fájdalmat hagyott maga után, meg kétségeket és azt a biztos tudatot, hogy akárhány gyermeked van, mindegyiket szívből szereted és nem kevesebb lesz a szeretet, hanem több, egyre több.

Úgyhogy ne félj, csak engedd, hogy a dolgok történjenek, engedd, hogy elkezdjél kötődni a Picikéhez is és ne féltsd a Nagyot, mert nem fogod kevésbbé szeretni azáltal, hogy a Picikédet is szereted. Minden jót kívánok Nektek.

2016. ápr. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
En is ugyanezeket ereztem/erzem amiket te!A kisfiam most egy eves es 3honap mulva jon a masodik kisfiunk.Probalok a pozitivumokta gondolni es nem a ketsegeimre.Tudom h nehez lesz,de meg fogom tudni oldani es az elso nehezebb ev utan mar konnyebbseg lesz,h szinte ossze vannak nove es jatszanak egymassal.
2016. ápr. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Szeretni fogod őt is, ebben biztos lehetsz!

Amikor belekezdtünk a kistesó projektbe, még kicsit bizonytalan voltam, hogy biztos akarom-e, hisz olyan jól megvagyunk hárman. A terhességem alatt aztán nekem is csak teltek a napok, nem volt időm annyira belemerülni, mint az első terhességemnél. Volt féltékenység is a lányom részéről, már akkor, amikor terhes voltam, mert nem tudtam vele annyit foglalkozni, mint előtte. A vége felé nagyon fáradékony voltam.

A kistesó születése utáni első két hét kemény féltékenységgel telt, amiből mára csak kicsi maradt. Már imádja az öccsét, aki szombaton lesz 4 hetes. Büszke nagytesó. :)


Szinte napra pontosan 5 év van közöttük. Ha így terveztük volna, biztos nem sikerül, de a sors útjai kifürkészhetetlenek. :) A lányom márc. 13-án, a fiam 12-én született. :)

2016. ápr. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!