Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy fogadták a terhesség...

Hogy fogadták a terhesség hirét, a családtagok rokonok vagy ahol van már 1 vagy 2 nagyobb gyerek nagy tesok?

Figyelt kérdés
2016. máj. 3. 15:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

mindenki nagyon örült neki! van egy nagyfiunk, vele nem volt nagy öröm, korán vállaltuk, bár nem felelőtlenül, de tényleg belecsaptunk vele az élet közepébe :) na ott volt minden a bejelentés után ;)

aztán most már eleve annyi idő eltelt, hogy már kérdezgették, hogy mivanmá :D

a tesó meg évek óta rágta a fülünket, szóval nála se kérdés a boldogság :)

2016. máj. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Már 7 éve együtt éltünk, 2 éve házasok voltunk, úgyhogy inkább megkönnyebbültek, és végre nem kellett tovább hallgatnunk a "mikor lesz már baba" kérdéseket...

(tudatosan terveztük így, elsőre összejött)

2016. máj. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%

Az elsőnek örültek (főleg az apai részről, mert ott első unoka).

A másodiknál tudomásul vették, és közölték, remélik, ez is fiú. Lány lett.

A harmadiknál (most vagyok terhes) a legtöbb rokon a CSOK-kal jön, hogy ezért "kellett"? Illetve értetlenkedik, miért kell harmadik, mikor van egy fiú és egy lány is. Illetve, hogy véletlen sikerült-e be, mert már öreg vagyok... Pfff, mintha más indok nem létezne a gyerekvállaláshoz.


Remélem, csak a mi családunk ilyen fura, egyszerűen náluk szeretnek a másik életében vájkálni, megmondani a tutit, véleményt alkotni, ítélkezni minden alap és információ nélkül.

2016. máj. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%
Utolsó! Mi is a 3. Babát várjuk 28 hetes vagyok, ami annyit jelent hogy ha valaki veszi a fáradságot és kiszámolja hogy mikor fogant rájön hogy akkor még hírben sem volt sehol a csok! Minket is ezzel fogadtak egyből hogy a csok miatt jön a 3.? Persze... az nem is lehetseges hogy csak azért mert akartunk még egy gyereket? 😂😂😂
2016. máj. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
63%
Ja és nálunk is már van egy lány és egy fiú!
2016. máj. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Majdnem 10 év várakozási idő után most hatalmas az öröm :)
2016. máj. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
40%

4-es válaszoló!

Nekünk januárban fogant, tehát akár lehetne is a CSOK miatt, de sok ismerős (nemcsak rokon, pl. a védőnő is) ezzel kezdte, pedig tisztában vannak vele, hogy tavaly újítottuk, bővítettük a lakást (a védőnőt a vadiúj nappaliban fogadtam már).

Nem kell a CSOK, mert mi már egy adott lakásban éltünk, szeretjük, újat felesleges lenne, a bővítésre a két gyerekre se vettük igénybe.


Hiába...

Az emberek nem meggyőzhetők! :)

2016. máj. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
79%

Nálunk érdekes volt a szitu...Elsőnél örült mindenki,bár anyósék akkor már kevésbé, amikor kiderült, hogy kislány.

A másodiknak anyukámék nagyon örülnek, anyósék semlegesek, valami gondjuk van velem, de ezt úgy éreztetik, hogy levegőnek néznek :D

2016. máj. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
73%

Nekünk először egyiknek se nagyon örültek, de pár hét múlva persze teljesen megváltozott. Hozzám ügyeletes doki volt, hogy hozzámvágta, hogy kell a CSOK mi?!! No comment...


Amúgy egyik válaszoló: én 25 hetes vagyok, júniusban fogant a babánk, akkor ezek szerint neked májusban. Akkor már volt Csok! :D Tehát nyílván csak amiatt kellett ugye?!:D (csak viccelek)! :)


Amúgy meg mi ki is használtuk a csok-ot, ha egyszer van! :D

2016. nov. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Most nézem, hogy régi a kérdés, nem tudom, hogy nem vettem észre, bocsi! :D
2016. nov. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!