Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy zajlik egy NST vizsgálat?

Hogy zajlik egy NST vizsgálat?

Figyelt kérdés
Teljesen le kell öltözni alulról?
2010. ápr. 9. 06:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ne aggódj, ruhában végzik a vizsgálatot. Leültetnek egy székre, vagy ha van rá mód fekhetsz is. Csak a pocakot kell szabaddá tenni.2 gumi szalagot (van ahol csak egyet)kötnek a pocakra, ezek tartják az 1-1 korongot. Az egyik a baba szívverését "hallgatja", a másik a méhösszhúzódások erősségét méri. A kezedbe adnak egy harmadik készüléket, amin csak egy gomb van. Ezt akkor kell megnyomni, ha rúgott a pici.


A vizsgálat lényege, hogy ellenőrizzék elegendő oxigénhez jut-e a baba, illetve hogyan ketyeg a szíve mozgás során. Alap esetben 140-160 között ver a szíve. Ha alszik 120 és 140 közötti tartományban, ha rugdos 160-180 között. Maga a gép egy szalagra nyomtatja, hogy az adott pillanatban mennyit ver a szíve. Ez egy hullámzó EKG-hoz hasonló görbét kellene, hogy mutasson. Ha alszik a baba, akkor laposabb, ha ébren van és rugdos csúcsosabb a görbe. Ha alszik az nem jó, meg szokták ismételni. Közvetlenül a vizsgálat előtt érdemes kávét inni, szendvicset, vagy csokit enni. A lényeg,hogy legyen ébren a baba, és rugdaljon:) A kezedben lévő készülék gombját minden rúgáskor, vagy mocorgáskor meg kell nyomni, ilyenkor egy vonalka kerül a papírra, jelezve, hogy itt rúgott a baba, itt kellene csúcsosodnia a vonalnak. Tehát itt gyorsabban kell vernie a szívének.

Ha nyugodtan hagynak, és nem ugrál körülötted 2-3 védőnő, akkor nagy élmény. Ugyanis hallod mi zajlik odabent, hogy zakatol a szíve.

Egyébként ez a kütyü lesz rajtad szülésnél is. Ahol mutatja a fájások erősségét és, hogy erre hogyan reagál a baba.

Remélem tudtam segíteni. Ne izgulj, jó lesz. :) Csak ébreszd fel a babát előtte.


Anikó

2010. ápr. 9. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Kedves első válaszoló! Bár a kérdést nem én tettem fel, de én is nagyon köszönöm a pontos és kimerítő választ. Én is tanultam belőle :)


30 hetes kismama

2010. ápr. 9. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szívesen. Sajnos/hála Istennek minden saját tapasztalat. Ezzel a vizsgálattal nagyon megszenvedtem. Volt pár futásunk a kórházba alvó baba miatt:)

Jó egészséget és főleg kitartást kívánok még a hátralévő időhöz.

Anikó

2010. ápr. 9. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ!
2010. ápr. 9. 13:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!