Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti készültetek a szülésre?

Ti készültetek a szülésre?

Figyelt kérdés

Ha csak úgy megyek oda,hogy semmit nem olvastam/kérdeztem róla,az baj?

Őszintén szólva nem akarom tudni,hogy mi hogyan tágul mit szúrnak belém,hol vágnak v varrnak esetleg...az orvosokra bíznám magam. Vagy inkább utána kéne olvasni h mire készüljek?

A fogászomnak is megtiltottam,h mondjon bármit arról,h mit csinál kezelés közben,és azóta nem félek tőle. A szülés azért tudom,hogy más,de egyáltalán nem félek tőle és direkt semmit nem is olvasok róla.


2016. máj. 14. 14:41
 1/8 anonim ***** válasza:

erre felkészülni nem lehet, mert nincs két egyforma szülés. de azért tájékozódni lehet, hogy mire számíts :)

én elmentem szülőszoba látogatásra, utána olvastam, hogy mit hogyan fognak tenni, én nem bánom.

pl. mondta a szülésznőm, hogy vagy ő borotvál vagy én még otthon. speciel nem bánom, hogy otthon megoldhattam magamnak :)

tudtam mikor bekötötték az oxit, hogy miért teszik, tudtam mikor ollót ragadott az orvos, hogy miért. nekem ijesztőbb lett volna ha nem tudom :)

mondjuk én egyébként is olyan vagyok aki szeret mindennek utánanézni

2016. máj. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Evelin92 válasza:
Mi igaz, meg csak baba projekten vagyunk a parommal, eddig meg sajnos nem jott ossze, deen mar nagyon sokat olvasok A-tol Z-ig, a teherbeesestol a szulesig. En ugy gondolom, hogy azert jo vele tisztaba lenni, mert egy szules nem egy akarmilyen dolog, mint pl a fogaszati kezeles :)
2016. máj. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én is így voltam vele, abszolút nem készültem, nem akartam làtni hogyan történnek a dolgok. Az orvost sem kèrdezgettem mi törtènik. Egyàltalàn nem féltem tőle.

A màsodiknál tudtam hogy oxitocinnal indítjàk majd, olvasgattam milyen is ez.. hàt hiàba szültem màr, életemben nem rettegtem úgy mint mikor elindultam a kórhàzba.

Ott a lènyeget úgyis elmondjàk

2016. máj. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát, megnéztem pár videót - nem kellett volna. :)

Meg elolvastam a szülés folyamatát, hogy tudjam, mégis mi törrténik. De amúgy nem készültem rá.

2016. máj. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

én nem tudtam rola semmit..nem is bánom.

mondjuk itt aztan nem adnak semmit..ugyhogy nem is nagyon lett volna mit mondaniuk.

2016. máj. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Amilyen hosszú a terhesség, a várakozás, a szülés pillanatok alatt megvan ahhoz képest. És talán az foglalkoztatja az anyát először, hogy ismeretlen dolog fog vele történni.
2016. máj. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én olvastam róla.és készültem is. Készülni tornával tettem, kellett járnom intimtornára gyógytornászhoz és ő mutatott pár papírt. Olvasni pedig azért olvastam róla, hogy el tudjak kerülni sok dolgot és ne a protokoll alapján történjen minden. Nálunk ha valaki nem karakan, akkor fekve kell vajúdni, adnak oxitocint mindenképpen, kengyelbe szíjazott lábbal, fekve kell kitolni, rutin a hasbakönyöklés és a gátmetszés (de sajnos a súlyos repedések is mindennaposak), és a gátvarráshoz sem ad a legtöbb orvos érzéstelenítőt. Nah én ezt így nem akartam. Utána olvastam, hogy miért fontos, hogy az ember függőleges helyzetben legyen, hogy miért adnak oxitocint, hogyan működik a gátvédelem-gátmetszés stb és ezeket átbeszéltem az orvosommal és a szülésznőmmel is, így egy szabad, gyors szülésem volt. Megpusztultam volna pl ha feküdnöm kellett volna, én végig álltam, úgy vajúdtam, és így simán viccelődtem is, egyszer fektetett le az ügyeletes szülésznő, mert az enyémnek el kellett mennie mosdóba, azt hittem, hogy meghalok, annyira fájt...

De mindenki más és minden szülészet is más. Én tudtam, hogy nálunk mi az általános és én azt nem akartam, mert sok minden nem hogy kényelmetlen, de nagyon káros is és nekem fontos volt, hogy a legjobbat adjam a fiunknak és magamnak is.

2016. máj. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én végig néztem az On the spot-9 hónap alatt a Föld körül évad összes részét, szüléstörténeteket olvastam, meg minden egyebet, hogy mi miért történik. Én például az on the spot megnézése elött nem gondoltam volna, h ekkora fájdalommal jár, így már nem lepődtem meg annyira. De persze minden szülés más, azt úgy se tudnád milyen lesz a tiéd. Én szülés közben is végig kérdeztem, hogy mit ad be, most mi történik, az meddig tart kb. Mondjuk én állandóan ezt kérdezgettem, hogy ez meg ez meddig fog tartani, mert az tartotta bennem a lelket. És amikor mondták hogy dél körül meg lesz a baba, és 11:22kor kint volt az jó volt :)
2016. máj. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!