Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szülés után változott a testetek?

Szülés után változott a testetek?

Figyelt kérdés
Nagyon fiatal kismama vagyok es felek tole, hogy nem igazan leszek mar olyan mint most oda lent.. mik a tapasztalatok? Mindenkeppen termeszetesen szeretnek szulni ha majd lehetseges :)

2016. máj. 30. 06:31
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
En 20 evesen szultem, nagyon vekonyan kezdtem a terhesseget. Majdnem 4,5 kilos babat szultem termeszetes uton, es odalent minden szuper. Viszont a hasam oriasi volt. Hiaba nem volt egy striam se a 36. hetig, utana viszont sok lett hirtelen. A hasamon a bor nem huzodott vissza rendesen, egyaltalan nem feszes mar a borom. En 10 kiloval vagyok nehezebb, mint a terhesseg elott, de abszolut nem vagyok kover meg igy sem. Tulajdonkeppen egyedul a hasam zavar.
2016. máj. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Én 22 évesen szültem, az összes változás: egy kicsit puhább mell, picit nagyobb mellbimbó a majd 2 évnyi szoptatástól, apró gombostűfejnyi kemény rész a hüvelybejáratnal(varrásnyom) ez szabadszemmel nem látszik, és csak én érzem. Se stria, se tágulás, se heg, se visszér, se extra kilók, semmi. Szülés után 3. napra visszahúzódott a méhem is. Kor és genetikafüggő. Ismerős 22 évesen szült, minden baja lett, amit csak el lehet képzelni. Szerintem szerencséd lesz:)
2016. máj. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Nagyon remelem :) koszonom a valaszokat:)
2016. máj. 30. 10:07
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám is fiatalon szult 2x is, es 40 evesen a harmadikat. Sose volt rajta felesleg. A visszerei kijottek,de ez alkati kerdes,valoszinuleg szules nelkul is kijottek vna. En 28 hetes vagyok, egyelore hatulrol nem is latszik h terhes vagyok. A szeles csipo sztem tok jol nez ki,en nem bannam,ha szelesebb lenne! A szules utan vissza fogok allni a kemeny sportolasra,mint elotte. Mondhatnak barmit,az igazan durva sportolastol biztos h visszamegy a has,de meg a bor is visszafeszul. Tobb sportolo bnom is ilyen.
2016. máj. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Igazad van en is ezt tennem!! Mindig is sportoltam, de lett egy izuleti betegsegem es azota max uszni megyek el. Ezert is felek, hogyan fogok vissza fogyni majd.. minden mozdulat faj es igy eleg nehez lesz :) fusztral is hogy mar nem vagyok olyan feszes/izmos.. viszont nincs erom szenvedtetni magam :/ :)
2016. máj. 30. 19:46
 16/18 anonim válasza:

Van egy bizonyos torna szülés utánra amit érdemes megpróbálni :) de abba kell hagyni amint fájdalmat vagy fáradságot érzel,jobb ha keveset,de rendszeren mozogsz


1.hét

Elkezdhetjük erősíteni a medencefenék és a has megnyúlt és valószínűleg meggyengült izmait már a szülés utáni első naptól.A medencefenék-gyakorlatok és a pedálozó mozgás császármetszés után is jó lehet,de majd később,ha már nem fáj a sebünk.


Medencefenék-gyakorlatok

Az első naptól

Végezzünk óvatos szorító és emelő gyakorlatot mindennap minél gyakrabban,hogy megakadályozzuk a vizelet akaratlan elcseppenését.Mindez fontos,mielőtt mozogni kezdenénk a második héten.A medencefenék erősítése segít a varratok gyógyulásában is.

A medencefenék ellenőrzése:A szülés után 3 hónappal ezeknek az izmoknak már meg kell erősödniük.Ellenőrizzük ezt ugráláskor.Ha elcseppen a vizelet,akkor még egy hónapig végezzünk medencefenék-gyakorlatokat,és próbáljuk meg újra.


Pedálozó mozgás

Az első naptól

Segít a lábdagadás ellen és javítja a keringést.Feküdjünk a hátunkra és hajlítjuk le-fel a lábfejünket.Végezzünk óránként.


Hasfeszítés

Az első naptól

A hasizmok erősítésének óvatos módja,ha kilégzéskor behúzzuk a hasunkat és néhány másodpercig így tartjuk,majd ellazítjuk.Végezzük minél gyakrabban.


A szülés utáni ötödik naptól

Ha jól érezzük magunkat,végezzük naponta kétszer a következő gyakorlatokat:


1.Feküdjünk a hátunkra fejünk és vállunk alatt két párnával,kis terpeszben hajlított térddel.Keresztezzük a karunkat a hasunkon.

2.Emeljük fel a fejet és a vállat,közben lélegezzünk ki és a kezünkkel finoman nyomjuk a hasunk két oldalát,mintha egymás felé húznánk a két oldalt.Tartsuk meg ezt a helyzetet pár másodpercig,lélegezzünk be és lazítsunk.Ismételjük meg háromszor.


2.hét

Építsük be a következő gyakorlatokat a napirendünkbe,és végezzük legalább 3 hónapig.Ismételjük annyiszor, ahányszor kényelmes.Továbbra is végezzünk medencefenék-gyakorlatokat.


Cicahát

1.Kis terpeszben álljunk négykézlábra.A hát,nyak és fej legyen teljesen egy vonalban.

2.Húzzuk be a fenekünket és domborítsuk a hátat lassan felfelé.A karunk legyen egyenes,de ne feszítsük meg a könyökünket.Ez a gyakorlat segít enyhíteni a derék feszülését.


Felülések

1.Feküdjünk laposan a hátunkra hajlított térddel,kis terpeszben.A kezünket tegyük a combunkra.

2.Lélegezzünk ki,emeljük fel a fejünket és a vállunkat,nyúljunk előre és érintsük meg a kezünkkel a térdünket.Ne aggódjunk,ha először nem érjük el,gyakorlással sikerülni fog.Lélegezzünk be és lazítsunk.

3.Ha könnyebb,akkor próbáljunk lassan felemelkedni és megtartani hosszabb ideig ezt a helyzetet,közben tegyük a kezünket a mellkasunkra vagy kulcsoljuk össze a tarkó mögött,miközben emelkedünk.


Oldalra hajlítás

1.Az oldalunk mellett tartott kézzel,kis terpeszben állva álljunk egyenesen.

2.Derékból lassan dőljünk oldalra,közben a láb nyújtva marad.Térjünk vissza a kiinduló helyzetbe,és ismételjük meg a másik oldalra.Ne feledjük el kilélegezni az erőfeszítés közben és belélegezni lazításkor.


Ha esetleg császármetszéssel szültünk,akkor a hasizmaink nem állnak készen egy-két hét alatt,hanem csak jóval később szülés után.Először menjünk el orvosi ellenőrzésre,mielőtt mozogni kezdenénk,és azonnal hagyjuk abba a mozgást,ha fájdalmat érzünk.


Remélem tudtam segíteni! :)

2016. jún. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

1. Szules utan:

Kiloban ugyanannyi lettem, nekem nem volt striam, a hasam is teljesen visszament, de gyengebb lett a hasfalam. A huvelyem kicsit lett tagabb, de nekem nagyon szuk volt elotte, igy en azon kevesek koze tartozom, aki kifejezetten orult is neki. Nagyot vagtak es szabtak, de se fajdalmam nem volt belole, sem nyoma nem maradt.

Szoptatas alatt viszont hiztam, igy a masodik terhessegemet nagyobb sullyal kezdtem (de meg mindig vekonyan)


2. Szules utan: nagy volt a gyerek, oriasi a hasam is, striam most sem volt, a borom szep maradt, de szetnyilt kicsit a hasfalam (olyan puha ize maradt, meg ugyis, hogy visszahuzodott.) Szelesebb lett a derekam. Ot is 1,5 evig szoptattam, mint az elsot, mire abbahagytam semmi mellem nem maradt. Gyakorlatilag kifogyott az anyag belole, nem log, mert nincs mi logjon, csak epp oldalrol egy lapos mellkas latszik. Osszes regi melltartom kuka, hello extra-mega pushup melltartok. A masodikam oriasfeju is volt, a konyoke is arca elott volt, kitarolt mindent. Rosszul varrtak ossze, szetnyilt a gatseb, nem oltottek ujra ossze, azt mondtak ahogy esik ugy puffan, ez mar nem lett szepsegdijas, de vallalhato. Tovabb tagult a huvelyem, ennek mar annyira nem orultem, de meg mindig nem gaz. Ami gaz, hogy gyakorlatilag elhaltak az izmok benne vagy nem tudom, nem tudok pl szoritani vele. Visszeres lett a labam, a nagyvenak visszahuzodtak, de ronda sepruvenak maradtak.


Most a harmadikat varom, nagyon csunyak lettek a visszereim, a sepruvenakat tuti megcsinaltatom majd szules utan, a nagyvenak rem visszahuzodnak most is. A szulestol felek, mit fog lent okozni, a melleimbe bele sem gondolok mi lesz szoptatas utan. Egyenlore elvezem, hogy terhesen ujra megduzzadtak es egyaltalan vannak 😊

2016. jún. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat :)
2016. júl. 12. 08:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!