Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Anyukák ti mit csináltatok...

Anyukák ti mit csináltatok nekem, terheléses cukrom 10.1 lett a reggeli cukor 5. 0?

Figyelt kérdés
A védőnő heti 1x rendel és az sem a mai nap egyàltalàn ne egyek édességet stb.?!
2016. máj. 31. 10:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Cukros lötyi 2 órával utána lett 10,1?

Ha igen, akkor az nagyon sok.

Azonnal diabetológiára kell menni.

Nekem csak 8,25 volt anno de azzal is zavart a doki.


De amíg odáig el nem jutsz, SEMMILYEN cukrot már ne fogyassz, és csökkentsd az egyéb szénhidrátot is, bár arra vigyázz, hogy ez fokozatos legyen, nehogy rosszul legyél, az átálláshoz kell egy kis idő.

2016. máj. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nincs orvosod, akit felhívhatsz? Úgyis kelleni fog orvostól beutaló diabetológiára. Nekem csütörtökön jött meg az eredményem, felhívtam a védőnőmet, ő elmondta, hogy ne egyek cukrosat, fehér kenyér helyett rozskenyeret egyek, sok zöldséget fogyasszak, és mondta, hogy hívjam fel az orvosomat, mert ő tud adni beutalót diabetológiára. Felhívtam, mondta, hogy terhes diabetológia csak csütörtökön van, aznap már nem mehetek, úgyhogy utána héten hétfőn mentem a beutalóért és azon a csütörtökön már fogadott is a diabetológia, ahol átbeszéltük a diétát.
2016. máj. 31. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem 8,7 lett a terhelésem, az orvosom befektetett 1napra, cukros étrend mellett nézték minden étkezés előtt és 1,5 órával utána a cukromat,az eredménnyel kellett a diabetológushoz mennem,akkor minden értékek jó vokt. Utána jött a diéta ês az otthoni vércukor méregetés. Addig is olvass utána, rengeteg infót találsz a neten,hogy miből mennyit ehetsz,hogy kell számolni stb...minél előbb menj utána,mert a te értékes elég sok,nem biztos,hogy megúszod diétával.
2016. máj. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Nekem 7,9 lett a terheléses cukrom, a reggeli pedig 6,1. Ezután végig 180 gramm diétát kellett tartanom, így összesen a 9 hónap alatt 7 kilót híztam. Miután megszültem rendbe jött a cukrom. Kislányom teljesen egészséges. Mindenképp kell egy kis diéta de nem kell drasztikusan, hiába mondják az orvosok az sem jó.
2016. máj. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem is ennyi lett de már 8. héten mert az első babával is cukros vtam. Végig diéta, hetente kontroll. Nem lett gond, 4 éves a nagy, 2 hetes a pici. Cukrot, fehérlisztet kerüld, utána megmondják.
2016. máj. 31. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Azonnali szigorú diétàt kaptam amig diatetikus orvos nem làt kicsit félek első babàs anyuka vagyok!
2016. máj. 31. 13:31
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia! Nálam 3 hete derült ki, én is első babás vagyok és én is megrémültem a diéta szigoruságától. Nekem 1,5 múlva volt időpontom a diabetológiára, addig a rokoni, 5perces dietetikusi tanácsokkal kellett kibírnom. Így az elején éheztem, sokkot kaptam a leesett vércukortól.

Amit javaslok, amíg dokihoz mész és ő rendesen be nem tanít, az az, hogy a cukrot váltsd ki 0ch-s cukorra, eritrit, stivia. Teljes kiörlésű kenyérre térj át, magas rosttartalom a fontos, lehet rozs v tönköny is, csak teljes kiörlésü legyen. Gyümölcsöt tízóraira v uzsonnára egyél. Tészta durum legyen.

Semmiképp ne éhezz, de próbáld a szervezetedet a napi 5-6x étkezésre átállítani. Mintaétrendek vannak neten, én az elején szentírásnak vettem, de többet is bírok mennyiségileg, a cukrom nem megy fel.

Nekem volt egy cukormérő készülékem, nagy segítség az önkontroll, mert tudod, látod melyik kaja v mennyiség van rád rossz hatással.

Én nem.is bánom, h 1,5 hét után mentem, mert már csomó kérdéssel készültem, vezettem naplót, cukrot mértem és így a doki is tudott mihez igazodni.

Kb 2 hét alatt rázódtam bele, most már könnyen tartom.

Ismerkedj az ételek ch tartalmával, táblázatot a védőnő is küldött, de neten is vannak. A gyors és lassú ch fogalmát is tudnod kell.

Tájékozódj, ird össze a kérdéseid, ne drasztikusan fogj bele a diétába( mint én) és ha van mód ellenőrizd a cukrod.


Kitartás!

2016. máj. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!