Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki betöltötte a 37-ok életévé...

Aki betöltötte a 37-ok életévét és kismama. Volt magzatvíz vétel vagy a kombinált teszttel esetleg ez kiváltható?

Figyelt kérdés

2016. máj. 31. 17:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Ismerős kismama volt genetikai tanácsadáson, de csak integrált tesztet csináltatott, ő 38 éves.
2016. máj. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
39 évesen elég volt az integrál-teszt.Természetesen, ha valami nem stimmelt volna, akkor magzatvízvételre mentem volna, de bíztam a tesztben, alacsonyak voltak az arányok hála az égnek.
2016. máj. 31. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez attól függ, mi lesz a kombinált teszt eredménye. Ha közepes vagy alacsony a kockázat, akkor nem biztos, hogy érdemes menni amniora. Kezdd a kombinálttal, az nem árt a babának se, neked se. Része egy komolyabb genetikai UH is, ott is több minden kiderül, mint a futószalag szerű rendes UH-n. Olyan helyre menj, ahol szánnak rád időt, és tényleg szakképzett a személyzet (magánklinika). Persze tudni kell, hogy sajnos biztos eredményt csak az amnio ad, vagy a nifty vagy prena tesztek anyai vérből, ezek azonban kb 200.000 Ft-ba kerülnek. Én 42 vagyok, és biztosra akarok menni.
2016. máj. 31. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Mono144 ***** válasza:

Szia én 37 éves múltam, 2. terhességem, és kombinált tesztet csináltattam ami koromhoz képest egész jó lett 1:820-hoz. Orvosom genetikai tanácsadásra utalt be az illetékes kórházba. Én jeleztem felé hogy nem feltétlenül szúratnám meg magam. Meglátjuk mit mondanak 17-én az okosok,mert akkora kaptam időpontot.

Hány hetes terhes vagy?

16hkm

2016. jún. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A kombinált teszttel nem váltható ki. Ha nagyon nem akarod az amniot akkor kombinált teszt és utána integrált vagy quadrát (négyes) teszt, mert az utóbbiak jóval pontosabbak.


Előző válaszoló: hova mész, hogy a 18. hétre adtak időpontot?

2016. jún. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

El irtam a kérdésben 38 éves vagyok . És 8 hetes kismama.

Na most kicsit elbizonytalanodtam mert a védőnő szerint felesleges pénzkidobás a kombinált teszt a korom miatt. Lehet igaza van. De én is biztosra szeretnék menni hogy egészséges legyen.

Egyébként második baba.

2016. jún. 1. 15:11
 7/8 Mono144 ***** válasza:
Az a védőnő már ne haragudj. Nekem ezt a Sote Női Klinikán javasolták, ahol 13.500 Ft, azt viszont szerintem meg lehet fizetni. Az tény hogy ez csak becslés és nem biztos, de kiindulásnak hogy hogyan tovább egy lehetőség. Ezt neked kell eldönteni, hogy chorionboholy, amnio mintavétet vállalsz vagy prena tesztre mész. Mi nem engedhetjük meg magunknak a Prena tesztet, de amnio-ra csak akkor vállalkozol, ha nagyon aggasztó értékeink lennének. A 12. heti UH és a kombinált teszt után ahogy írtam is megyek genetikushoz, biztosat valószínűleg akkor tudna mondani ha megcsináltatnám az amniot, de azért hátha mégsem...meglátjuk
2016. jún. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Itt 30 ezer a kombinált teszt.
2016. jún. 1. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!