Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti mikortól beszéltetek a...

Ti mikortól beszéltetek a "pocaklakótokhoz" és hogy neveztétek és mit mondtatok neki?

Figyelt kérdés
2016. jún. 12. 20:16
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
33%
"Hé, te! Légy szíves ne rugdossál ennyire, mert mindjárt összepisilem magam!" - kb. ennyi volt az összes kommunikációm.
2016. jún. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
50%
A ferjem a 18.hettol minden este olvasott (szakmai anyagot, ami engem is erdekelt, hogy ismerje a gyerek a hangjat majd). En a rugdosos idoszaktol lettem beszedes, eszem egy kis mandarint, jo reggelt "gyerek neve", stb. Neven szolitottam, a ferjem is.
2016. jún. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
89%

Huhh. Hát én próbálkoztam vele, mert mindenhol azt olvastam, hogy ez jó, és a környezetem felől is szinte elvárás volt...

Nagy monológok sosem voltak felé, nem volt rá késztetésem.

Inkább ilyesmi: "Ízlik a spagetti?, Kicsi már a helyed?, Tetszik neked is Ákos új száma?, Majd ha kijössz adok inni, ha csuklassz...." :)

Cserébe sokat énekeltem, simogattam(a hasamat).

Bogyónak hívtam, mert akkora volt, mint egy kis csipkebogyó, mikor először láttam Uh-n. ;)

2016. jún. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
68%

Eleinte nemgen beszéltem hozzá, csak ha stressz ért, vagy sirtam vmiért, mert bekeményedett a hasam, mindig nyugtattam, hogy semmi baj, minden rendbe fog jönni es probáltam erővel uralkodni magamon.

Amikor megtudtam, hogy fejjrl lefelé van tizenvalahanyadik hét akkor batman volt :)

Később harmincadik körül adj jelet, mozogj :)

Még később szállj ki a gyomrombol nrm birom már.erre megszűnt a fájdalom.

Amikor tágulást diagnosztizáltak, akkor maradj még, nőjj szépre nagyra.

Amikor már nem birtam a terhességet végképp, akkor arrol beszélgettem neki, hogy nemsokára találkozunk, de jo lesz, a köldökzsinort told el magadtol, nem kell félni, ott vagyok veled.

Vajudás legnagyobb fájdalmában rámszoltak hogy ne feszitsek ellene, a babának nehezebb, esett a szivhang nagyon, akkor bíztattam magamban hogy nyugi, menni fog, csak igy tovább.

Amikor kibujt azt üzentem(valszeg nem voltam magamnál teljesen) o, ne sirj, semmi baj. Erre nem sirt fel..

2016. jún. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
74%
Mégis ki a bánatak nem tetszik, hogy mi hogy beszélünk a még meg nem született gyermekünkhöz?
2016. jún. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
88%
En nem beszéltem hozzá. Próbáltam, de nagyon nevetségesnek éreztem, így csak gondolatban kommunikaltam vele.
2016. jún. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Bevallom őszintén, én se beszéltem hozzá. Nem is énekeltem, nem is olvastam mesét. Olyan nevetségesnek éreztem magam, mikor ptóbálkoztam. Pedig nagyon imádtam a ahogy megláttam a pozi tesztet, és csak körülötte forgott midnen gondolatom terhesség alatt, de ez a filmbeillő beszélés meg éneklés nekem nem ment. De én úgy gondolom, hogy a hangomat hallotta eleget, mert amúgy elég beszédes vagyok, azt meg hogy éppen kinek, mit mondtam-szerintem mindegy.
2016. jún. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Nagyrészt én is gondolatban beszéltem, főleg nem mások előtt.
2016. jún. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Èn sem tudtam hangosan beszélni hozzá, csak elgondoltam, miket mondanék. Aztán mikor anyósom először azt mondta, hogy pocaklakó, nagyon szépen megkértem, hogy mégegyszer ki ne ejtse előttem ezt a szót. Rosszul vagyok tőle. Ha szóba lerült, a nevén neveztük.
2016. jún. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, engem is a hidegráz a pocaklakótól... Még jó, hogy már megszületett és senki nem hívja így.
2016. jún. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!