Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, a ti párotok se...

Kismamák, a ti párotok se érti hogy most érzékenyebben érint benneteket minden a hormonok miatt?

Figyelt kérdés
Néha előfordulnak dolgok amikkel megbánt a férjem, de nem is ez a lényeg hanem az, hogy most még érzékenyebben érint engem mint ahogy érintene. Tehát itt most nem arról van szó, hogy a semmiből kitör belőlem a sírás meg az ordibálás, hanem okom is van rá, de mondjuk ha nem lennék terhes, ennyire tudom hogy nem akadnék ki, csak egy kicsit. És nem érti a férjem ezt az egészet, egyáltalán nem érti!! Mondtam neki, olvasson már egy kicsit erről, hogy működünk mi nők áldott állapotban...de nem foglalkozik vele, piszkál hogy én vagyok a hibás, minek kiabálok, minek bőgök...stb...
2016. jún. 25. 19:35
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
De,enyém megértő. De sosem ordibálunk,nincs miért. A férfiak többsége amúgy simán b.nkó...
2016. jún. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem azonnal borulok ki, hanem ha már túl sok nekem...ahhoz képest elég türelmes vagyok, de aztán nagyot robbanok most, nem tudom visszatartani. Ő pedig nem érti hogy most még érzékenyebben érint minden és jobban kéne figyelnie..most érzem hogy a hasam is fájdogál emiatt, eddig semmi nem volt, most meg érzékenyebb lett a hasam is azóta. :(
2016. jún. 25. 20:00
 3/10 AtyeszLL ***** válasza:
12%
Az én gyermekem anyukája kedves. Én meg megértő vagyok. És ezt akkor is tudtuk, mielőtt szült nekem egy csodát. Én azt nem értem, hogy ilyenkor kell rájönni, hogy rosszul választottál? Vagy ha a többi lánynak is rossz, akkor nem baj, hogy nekem is?! A férfiak nagy többsége nem bunkó, csak a nők játsszák az elérhetetlen, titokzatosságot. Csaltok a magassarkúval, a push uppal, a szoláriummal, a smikkel, az orgazmussal. Egy idő után a férfi feladja, mint egy nehéz keresztrejtvényt, és inkább elmegy sörözni. Az, hogy neked hormonod van, az csak egy újabb indok a hisztire. Szükséged lesz egy apára, vigyázz rá!
2016. jún. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én férjem nem bántott meg engem soha semmivel. Nyilván vitázunk néha, de konkrétan soha nem sértegetett. Én sírtam néha a semmitől is terhesség alatt. Pl. egyszer olvastam egy nagyon rossz verset és elkezdtem sírni, hogy milyen tehetségtelen ez a költő, és mégis erre tette fel az életét és csalódni fog.:D


Szóval, a férjem megértő, kedves, én meg másként működtem picit terhesség alatt, amit ő elfogadott.:) Bár én nem kiabáltam, tényleg csak ez a sírás volt. Nem érti a férjed, mert nem akarja érteni. A férjem nem szokott menstruálni, mégis sajnál, mikor vérzek. Ez az empátia, az empátia tesz minket emberré. Ettől nem vagyunk állatok.

2016. jún. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ez hiányzik nekem belőle, az empátia. Amikor meg mensis időszakomban voltam akkor se értette ha érzékenyebb voltam kicsit mint a megszokott.

Az a baj, hogy egyáltalán nem érti hogy működünk mi nők. Ennyire bonyolult lenne? Legalább egy kicsit értené...de nem is érdekli, mert ha érdekelné akkor olvasna erről, már ajánlottam neki ezt is.

De nem akarok panaszkodni, csak kijött belőlem és le akartam írni ezt a problémámat. :(

2016. jún. 25. 20:31
 6/10 anonim ***** válasza:
Én se értem, pedig terhes is voltam már és menstruálni is szoktam.
2016. jún. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Megerto volt, viszont en tenyleg egy sarkany voltam, es azert nala is van egy turohatar. Tehat az aznapi hetvenedik kiakadasomnal mar nem vigasztalgatott, meg nem sajnalt.
2016. jún. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Velem sem volt megértő de nem is nyaggatott.

Nálunk a pár hetes korszakban a mérhetetlen fáradtságom miatt komolyan ennyitől megromlott a kapcsolat..

Munka után kidőltem kedvesen kérlelt mindig, menjek már, mindenki engem vár(haverok), aztán volt, hogy elment nélkülem, hát az sem hatott meg, csak végre aludjak, es volt már az is, hogy a testvére jelent meg, minden kedvességét bedobva hogy elvisz, várnak. Ezek után is nemeket mondtam csak, hogy fáradt fejjel amugy sem megyek ki az utcára sem, max dolgozni stb es eljött az idő amikor megkaptam az első beszolást.aztán a veszekedések..aztan az elköltözes.aztán kibékules.aztán megint költözés igaz akkor már röhögtük az egészet.felsohajtott hogy mit teszek már vele.erre kibuggyant belőlem a nevetés de hál ég veszi a lapot mindig :)


Szoval nálunk igy telt a hormoningadozosdi.

2016. jún. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Mono144 ***** válasza:

Nálunk is voltak viták az első jó pár hétben, néha most is hajba kapunk, de igen is ilyenkor a hormonháztartás felborul, ezzel egyikőtök sem tehet semmit. A másik félnek ezt nagyon nehéz megérteni, mert ők majd csak 50 felé érezhetik ennek kegyetlen hatásait, mert hogy nekik is van ám változókor. :) A probléma többségében a mai világban abból származik, hogy a férfiak a mai napig nem hajlandók elfogadni egyenrangú társként a nőt. A nő szüljön, neveljen gyereket! De bizony az a nő aki nem megy el dolgozni, arról az a vélemény hogy lusta elmenni, aki elmegy az karrierista és jobban érdekli őt mint a családja, amikor fiatal és csinos akkor meg egy rib... na hát az a férfi is aki pár kommentel feljebb írt, is lehúzhatja magát! Ha komoly gondolkodású nővel találkozott volna nyilván nem ilyen a tapasztalata, de gyanítom hogy ő maga is azokból válogat akik negatív képet festenek rólunk nőkről. Akkor én is tegyem hozzá hogy a pasik, el vannak nőiesedve, szedik a szemöldöküket, úgy néznek ki mint a rossz bu..k? Az is egy típus de nyilván nem ilyen még az átlag nőnek az átlag férfi ideálja! Én világ életemben dolgoztam, lehúztam 17 év munkaviszonyt mielőtt szültem volna. Volt saját elképzelésem, céljaim, és nem egy hapsitól vártam a megoldást. bocsi ha eltértem picit a tárgytól...kijött belőlem. Szóval nyugalom igen a hormonok, pár hét és enyhülnek. Boldog babavárást!

19+6 hkm

2016. jún. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én brutálisan fáradékony és sírós vagyok terhesség alatt. Párom nem szó pl, ha szalad a lakás, mert egész nap álomkóros voltam, nagyon megértő és tudja, hogy most nem bírok annyit, mint pár hónappal ezelőtt. Ha sírok akkor meg rögtön vigasztalni kezd, hogy nincs semmi probléma stb. Vagy mostanában megsimogat és annyit mond "Tudom, a hormonok." ( de természetesen nem gúnyosan mondja)

Szóval az én párom nem lett bunkó csak azért, mert több türelem szükséges hozzám. Sőt...sokkal kedvesebb, mint előtte volt, pedig akkor sem volt okom panaszra.

2016. jún. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!