Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért mondják hogy jobb ha 7...

Miért mondják hogy jobb ha 7 hónapra szuletik a baba mint 8ra?

Figyelt kérdés

#baba #születès
2016. jún. 25. 21:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
27%
? Ki mondja?
2016. jún. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%
Ki mondja? Linkelj mar legyszi errol valami hivatalos dolgot. Ez irto nagy baromsag szerintem. Egyik baratnom 36 hetesen szult, az ugyebar 8 honapos terhesseg. Azonkivul, hogy picit kisebb volt a baba, tok egeszseges, mehettek haza nagyon hamar. Mig ugyanez egy 31 hetes babarol bem mondhato el. Ott komoly problemak lehetnek. Szerintem mindenkeppen igaz az, hogyha egy gyerek koraszulott, akkor annal jobb eselyekkel indul, minel tovabb volt odabent. Egy het is rengeteget szamithat vagy akar napok.
2016. jún. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 purplefrog ***** válasza:
100%

Aki szerint rosszabb a 8. hónapban szülni, az a következő miatt hiszi: A 7. hónapban még viszonylag fejletlen a tüdő és kicsi (kisebb) a baba súlya is. A fejletlenebb tüdőnek kisebb súlyú babát kell oxigénnel ellátni. Ezután erőteljesen megindul a baba súlynövekedése, a tüdő érése viszont nem ilyen gyors és ha 8. hónapra születik, nagyobb súlyú babát kell a súlyhoz képest fejletlen tüdőnek ellátni.

A tudomány mai állása szerint viszont ez tévhit, mert nem igaz, hogy lassabb a tüdő fejlődése, mint a súlyfejlődés. A baba összes szerve annál fejlettebb, minél később születik (na persze a normális időig), ez igaz a tüdőre is, ezért a mai tudomány szerint ha már korábban születik a baba, minden bent töltött nap nyereség a 7. hónap után is.

2016. jún. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
27%
Mert ostobák és tudatlanok.
2016. jún. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Na most ezért miért kellett letamadni? Istenem..:D

Nagyon sok embertol hallottam mar, most is itt volt egy ismerosunk es mondta, hogy inkabb 7 honapra szulessen az unokaja mint 8.ra es innen jutott eszembe, hogy megkerdezem.

2016. jún. 25. 22:10
 6/11 anonim ***** válasza:
82%

nekem a nagyim csecsemős nővér volt, ő még konkrétan így tanulta :) magyarázhatom én nekem, hogy a mai tudomány szerint, akkor is neki ez szentírás, mert ő tanulta :)

nem ostoba, csak idős! régen úgy tartották, hogy 7-8. hónapban keveset fejlődik a tüdő viszont sokat hízik a baba, így nehezebb az éretlen tüdővel kiszolgálnia a nagyobb testet mint a kisebbet.

2016. jún. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
74%

Nos nem azért, de szerintem senki nem ostoba, aki ezt gondolja. Valószínűleg van/volt alapja... Ettől függetlenül vagy hisz neki az ember, vagy nem. Nos engem nem érdekel :) De:

1. ezt nem magától találja ki az ember lánya

2. barátnőmnek is azt mondták, hogy ha koraszülött egy gyerek jobb a 7. mint a 8.ik hónap.

Úgy írom, ahogy megjegyeztem: A tüdő fejlődése a 8. hónapban a legintenzívebb. Ha ennek közepén történik a szülés sokkal nagyobb a baba elvesztésének kockázata, mint a 7.ik hónapban, amikor is van egy relatív fejletlenebb tüdő, de azt gyógyszerekkel és inkubátorral tudják segíteni az orvosok. Azt hiszem, olvastam is, hogy a légutacskák, akkor alakulnak ki, és ha közben megszületik, összeeshet a tüdő.

Aztán, hogy ebből mi igaz és mi nem.... Fogalmam sincs. De nem ezen fog múlni szerintem, hogy mikor fog megszületni :)

Szerintem születtek 7ik és 8ik hónapban is gyerekek, akik mai napig élnek :D

2016. jún. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem tök fölösleges lehülyézni emiatt a kérdezőt, ugyanis kérdést tett fel: "miért mondják, hogy" nem állítást fogalmazott meg.

Mellesleg én is ezt hallottam régebben, de a miértet én se tudtam.

2016. jún. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek ! Akkor nem csak en hallok ilyeneket, igaz hogy még nem varok babat es nincs is gyermekem, de attol lehetek kiváncsi :)
2016. jún. 25. 23:13
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért ez nem teljesen igaz,egy 35-36 hetes tüdeje már elég fejlett,még egy 32-33 hetesé még nem pláne egy 29-30 hetesnek. Az életben maradási esélye mindig annak a magzatnak nagyobb aki idősebb terhességi korban születik. Régebben máshogy látták azért azòta sokat fejlődött az orvostudomány.
2016. jún. 26. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!