Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 30 hetes terhes vagyok, a...

Kriszitna27 kérdése:

30 hetes terhes vagyok, a problémám, hogy a 16. héten a vérből a tripla teszt eredményem negatív lett, meg is nyugodtam, most véletlen elővettem és az alján ott van hogy 1:250 és 1:1000 között közepes kockázatúnak minősül! Ez mit jelent?

Figyelt kérdés

az eredményeim a következők:

AFP 21,32 MOM 1,29

HCG 27,25 MOM 1,47

UE3 5,15 MOM 1,02

Életkorom:36 év

18 triszómia szűrés: negatív (1:10000)

velőcső záródási rendell.: negatív (1:10000)

21 triszómia szűrés: negatív (641 hasonló esetből egynél fordult elő 21 triszómika rendellenesség 640 esetben normál terhesség)

a 12 hetes uh eredményem: crl: 58 mm, szabályos kontúrú orrcsont látszik, mely 3 mm, nyaki bőrredő: 2,3 mm,

A down eredményem miatt van odaírva hogy közepes kockázat?? miért nem mondta senki, hogy esetleg gond lenne? vagy ez még normálisnak számit?

A 30. hét után van valami vizsgálat ami esetleg kiszűrheti ezt? nem szeretném végigizgulni az utolsó két hónapot, jobb lenne tudni még ha nem jó az eredmény akkor is! ha tényleg közepes kockázat nem kellett volna figyelmeztetni az orvosnak (szerintem meg sem nézte rendesen) hogy esetleg el tudjak menni további vizsgálatra, még arról sem volt szó hogy esetleg magzatvíz vételre kell mennem, mert 37 éves kortól szokták felajánlani. Szerintetek meg kell ijednem??

4d-n látszik ha gond van??


2016. júl. 1. 16:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Elég pontosan leírták: 641 hozzád hasonló eredményeket produkáló közül terhes közül egy esetben állt fenn Down-szindróma.

Gondolok egy számra 0 és 640 között. Mi az? Pont akkora esélye van a babádnak Down-szindrómára, mint hogy elsőre eltaláld a számomat. Ezen kívül is lehet még rengeteg fajta veleszületett baja egy babának, a szülés körüli problémákról és később kialakuló betegségekről nem is beszélve. Aki gyereket vállal, mindezeknek a lehetőségét is vállalja vele. Nem biztosíthatod be magadat, hogy minden rendben lesz. Ha hívő vagy, imádkozz, ha nem is a baj elkerüléséért, legalább azért, hogy legyen erőtök elviselni. Ha nem, hát koncentrálj arra, hogy ő a ti gyereketek, egyszeri és megismételhetetlen, egészségesen, betegen, zseniként és átlagos rosszcsontként egyaránt.

Ráadásul ez a feltétlen elfogadás kell ahhoz, hogy a gyerek lelkileg is biztonságban fejlődjön, és bármilyen képességei is vannak, azokat maximálisan kibontakoztatva boldog ember legyen belőle.

A gyerekek döntő többsége minden veszedelem ellenére egészségesen születik, és komolyabb bajok nélkül fel is nő. A védőoltásokat azért majd ne hanyagoljátok el.

2016. júl. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
tarkóredő 3mm az sok
2016. júl. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
a crl 58 eg kicsi előző voltam
2016. júl. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
nyaki bőrredő nem 3mm hanem 2,3 mm, az orrcsont hossza 3mm
2016. júl. 1. 17:29
 5/6 A kérdező kommentje:
a crl 58 mm az sem jó??
2016. júl. 1. 17:30
 6/6 anonim ***** válasza:
Minden adatod jó.A kapott közepes kockázatban a korod is számít.Én 1:446-ot kaptam down kórra 39 évesen.Egészséges a kislányom,bár én megcsináltattam az amniót,de nem az arányszám,hanem a korom miatt.
2016. júl. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!