Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mik azok az ételek amiket...

Mik azok az ételek amiket terhesen lehet enni és nem hizlalnak?

Figyelt kérdés

annyit híztam, hogy már kedvem sincs enni, de folyton éhes vagyok mióta nem dolgozom, 2 hét alatt 4 kilót híztam, előtte meg 7,5 hónapig 10et... :(


tudtok mondani olyan ételeket amikből nyugodtan lehet enni?



2016. júl. 6. 21:38
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
semmi nem hizlal amíg mértékkel eszed. amúgy meg zöldségek, és kerüld a szénhidrátokat.
2016. júl. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj magas víztartalmú zöldségekből/gyümölcsökből nasizni napközben. Görögdinnye, uborka (kovászosan), meggy nálam most nagy kedvencek.

Főételekből grillezett husik zöldségekkel, friss salátákkal (paradicsom-, káposztasaláta) tök jó, és a kalóriatartalma jobb mint a krumpli/rizs köreteknek. Ha péksütit (kenyeret/zsemlét) ennél, válaszd a teljeskiőrlésűt, a lassan felszívódó szénhidráttartalma miatt később leszel éhes.

Nem az a cél most, hogy diétázz, hanem az, hogy megfelelő ételeket válassz.

2016. júl. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%

Keress fel egy dietetikust és okíttasd ki magad szénhidrát diétából. Terhesség alatt kifejezetten ajánlott (igen, súlytartásra is, ráadásul a közérzetnek is jót tesz).

jó szívvel ajánlom a sajátomat, Dr. Nagy Erzsébet, a Bartók Béla úton van a rendelője.


Bár nekem enyhe terhességi cukor miatt kellett tartanom, saját zsírra ey dekát se híztam. Szülés után már össze-vissza kajáltam, híztam. Visszaálltam a diétára és ismét versenysúlyomnál vagyok, az energiaszintemen is rengeteget dobott.

2016. júl. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha szereted a tésztát, akkor vegyél teljes őrlésűt, vagy ami még jobb és nincs mellék íze, az a rizstészta, valamint cukor helyett használj más természetes édesítőt. Pl eritritet, steviát-utóbbinak a mellékízét nem bírja mindenki. De ott van a xillit is.
2016. júl. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

3as! biztos, hogy nem fogok szénhidrát diétázni, köszönöm, de nem azt kérdeztem hogyan sanyargassam magam :D előző terhességemet végig diétáztam terhes cukor miatt, most ehetek ami jól esik, de nem szeretnék elhízni :)

Tippet is köszi, de nagyon messze lakom a Bartók Béla úttól :D


engem az érdekelne, hogy mit lehet mértéktelenül enni? :)))

2016. júl. 6. 23:06
 6/10 A kérdező kommentje:

2es, 4es! köszönöm nektek! :)

most kukoricát eszem, remélem attól nem hízok még 2 kilót :)

2016. júl. 6. 23:07
 7/10 anonim ***** válasza:

Egyél görögdinnyét, ubit, ezek vízhajtóak, lehet, hogy kezdesz vizesedni csak nem látod. A lényeg egyébként tényleg a mértékletességen alapszik, zöldségek, gyümölcsök, száraz húsok mind mind jöhetnek. Kenyérből én pl vagy barnát eszem vagy puffasztot sós rizst, egyszerűen imádom vajjal és szalámival enni 😃 hozzá egy kis retek vagy paprika, ubi. (általában ez a reggelim, vagy rántotta) Ebédre sült husit szoktam, rizzsel vagy salátával, ritkább esetben burgonyával (a rizst mindig megspékelem egy kis borsóval vagy kukoricával ;) vacsira pedig hasonlóan mint reggeelire, napközben pedig gyümit csipegetek, egy kis barack egy kis málna, szőlő stb.


A 20. hétben vagyok és egy dekát nem híztam eddig pedig a kezdő súlyom nagy (86kg) és baromi hízékony vagyok, ráadásul amikor anno tini koromban hirtelen meghíztam szétrepedt a bőröm így én most kényesen figyelek arra, hogy ne egyek sok szart. Azért néha nekem is becsúszik egy fagyi vagy valami, de szerencsére eddig inkább a sós ételeket és a gyümölcsöket kívántam.


Sanyargatni magad nem szabad! Ha esetleg mégis felcsúszik pár kiló az sem a világ vége :) hidd el, szülés után jobban fogsz ragyogni mint valaha :)

2016. júl. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"nem fogok szénhidrát diétázni, köszönöm, de nem azt kérdeztem hogyan sanyargassam magam"


Ha valóban jól van összeállítva és betartva a diéta, akkor nem sanyargatás. Nincs jelen éhség, jobb a közérzet.

2016. júl. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
7es, köszönöm! ügyes vagy, csak így tovább!!! :)
2016. júl. 7. 13:43
 10/10 anonim ***** válasza:
7es vagyok, köszönöm!❤ Szurkolok neked is, de tényleg ne idegeskedd túl a dolgot!❤
2016. júl. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!