Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti mit választanátok? Fizetés,...

Ti mit választanátok? Fizetés, úgy, hogy minden nap egy kínszenvedés, vagy táppénz?

Figyelt kérdés
A fizetésem 350 ezer, ha elmennék táppénzre, kb. 120 ezret kapnék, mert a fizum nagyobbik része nem hivatalos. Folyamatosan van valami, migrén, görcsök, volt barnázás hematóma miatt (akkor 2 hetet otthon voltam), fáradtság, derékfájás az ülőmunka miatt. 17 hetes vagyok, 9 órát dolgozom, kocsival járok 30 km-re, a dugóban araszolás napi 2-2,5 óra.
2016. júl. 10. 12:13
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
72%
Kettőtök bevétele 650 ezer volt havonta, szóval gondolom van megtakarításotok bőven. Egyébként sem lenne kérdés nekem, hogy mi a fontosabb....
2016. júl. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem érzed te hogy mit kéne tenned (már a hozzaszólásaidból), otthon maradni. Érthető hogy tartassz attól hogy ez penzkieses. De a gyereked, egy élet mindennél fontosabb :)
2016. júl. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
45%

Azt gondolná az ember, hogy aki gyereket vállal, felelősséget is vállal érte, de sokszor bebizonyosodik az ellenkezője. Neked nyilván a lóvé fontosabb, különben nem itt kérdezgetnél.

Mondjuk én 17 hetesen még közel nem szenvedtem az ülőmunkától és utazástól...

2016. júl. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
45%
Ha ennyi a táppénzed, akkor a gyed sem lesz sokkal több. Ha ezt tudtad és ekkora gondot okoz tiszta 170ből megélni, akkor minek vállaltatok gyereket?
2016. júl. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Amikor az ember teherbe esik akkor elég nagy "sokk" számára elképzelni, hogy utána mennyi lesz a táppénz és a gyed, főleg ha jól keresett, de hozzá lehet szokni, sőt muszáj is. El kell fogadni hogy gyerekkel kevesebb lesz a pénz, főleg amíg otthon vagy vele 2-3 évig. Ez van.

Én sem úgy terveztem, de 12 hetesen egy vérzés miatt otthon kellett maradnom táppénzen végig, de utána is ki tudtunk jönni a pénzből, nálatok sem lenne gond szerintem. Az egészség a legfontosabb.

2016. júl. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
75%

Na itt vannak a Fidesz féle népek :D Jo tudni, hogy van,aki többet keres,mint a KSH "átlagul vett 150 ezre....



110 korul kaptam....ebben boven volt ejszaka (15szolgalatbol min. a fele). Ha nappalra megyek (bejelentes utan ugye csak az lehetne) tobb munkam lenne 80 ezer forint körüli osszegert. Inkabb maradok a 70 ezres tappenzen, amivel nem kell 5kor kelni, autópályázni,12 óra alatt kicsinalni az idegeimet a sok ertelmes ember miatt...


A ferjemnek meg van módja az unagycsak alul fizetett hivatása mellett fusiban dolgozgatnia....



Ha van lehetőséged inkabb magaddal törődj meg a gyerekkel.No stressz! 90-es évek előtt volt az, hogy a halálodon kell legyel hogy kiirjanak....

2016. júl. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Miért kéne hogy kínlódj, ne szenvedj hanem menj táppénzre! A szenvedés se neked, se a gyerekednek nem tesz jót! Az egészség a legfontosabb!


14 hkm

2016. júl. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
62%
Én 77ezerért utazok 2x 1,5 órát,55km-t busszal,mert nem akarok gyesen lenni,mikor össz két hetem hiányzott a csedhez. Baromira utálom,de egy baba nem megy el ettől... Ülök én is egész nap. Nem a pénz a fontosabb bár nem élünk 300ezerből,hanem nekem fontos,hogy ne 25ezret kapjak,ha már egyszer dolgoztam ... Én 27hetes leszek holnap,igaz voltam én is tp en mert nem sok esik ki,de pl ha páromnak gondja van,szabi és nem tp,mert neki sok kiesne nagyon.
2016. júl. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Hat semmifele korulmenyek kozott nem kockaztatnek. Tehat TO
2016. júl. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
TP*
2016. júl. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!