Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, van még valaki...

Kismamák, van még valaki akinek nagyon nincs kedve a házimunkához?

Figyelt kérdés

Mióta beköltöztünk a lakásba azóta folyton dolgoztam, tehát a házimunkára kevés idő jutott. Épp ezért szinte felüdülés volt, amikor az irodából stresszesen hazajőve beindítottam egy adag mosást, felporszívóztam, kiteregettem a ruhákat.


A terhesség elejétől azonban táppénzen vagyok, és nem tudok mit kezdeni a sok szabadidővel. Most jutna idő olyan dolgokra, amik eddig elmaradtak, de nincs erőm és kedvem hozzá. Nem kell ágyban ülnöm, szóval a kisebb és kevésbé megerőltető házimunkákat végezhetem, de sokszor nincs kedvem ahhoz sem, hogy a tiszta ruhákat leszedjem a szárítóról és összehajtogassam. Sokan mondják, hogy hasonlóképpen voltak az első időszakban, a terhességgel járó fáradság az oka, de nem tudom mit higgyek már.


Valaki hasonló cipőben? Esetleg valami jó megoldás, hogyan lehet inspirálni magunkat?


2016. júl. 11. 13:27
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem nem is kell.:) Nem akarsz inkabb egy jot setalni este vagy olvasni? Azt irod, nem vagy agyhoz kotve. Nem kell minden elmaradt dolgot megcsinalni a hazban neked egyedul!
2016. júl. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Melody0529 ***** válasza:

Jelen, 12 hetes vagyok :)

A múltkor egy teljes napig noszogattam magam, hogy betegyem a mosást, aztán meg plusz két óra volt, miután lejárt, hogy lemenjek teregetni.

Voltunk Balcsin is múlt hétvégén, indulás előtti este fél óra alatt bepakoltam a cuccokat, aztán amikor hazajöttünk, 3 nap múlva jutottam el arra a szintre, hogy most már aztán tényleg el kéne pakolni amiket visszahoztunk.

Remélem, lassan el fog múlni ez a lustaság...

Főleg, hogy szeptemberben költözünk az új házba, ott meg aztán lesznek teendők :D

2016. júl. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Hú, annyira átérzem az általad leírtakat!


A tiszta ruhák sokszor 3 napig vannak kinn az erkélyen a szárítón... Ami muszáj és ami látszik azt nagy ímmel-ámmal elvégzem időben, például a mosogatnivalót sem hagyom a kagylóban, illetve porszívózok ahányszor kell, de erős túlzás azt mondani, hogy kedvem is van hozzá. Viszont ami nem látszik egy épp betoppanó vendégnek, azt képes vagyok sokat halogatni. Például a fürdőben a csempét a rászáradt vízköves víztől/vízcseppektől kb két hétig pucoltam, úgy hogy minden nap csak az elhatározásig jutottam. Aztán végül egy óra alatt meglett.

2016. júl. 11. 13:52
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
Ha nem lenne gyerekem megtenném simán,hogy pihenek stb ,most a 2. jön az elején vagyok de nekem sincs csinálni semmit csak estefelé.Azért ez ritkán van hozzá teszem ,ha már megmozdultam utána már belendülök csak tényleg dög unalmas minden nap újra kezdeni .
2016. júl. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nagyon-nagyon sokáig így voltam én is. A "minden nap más szoba" és a "heti fix program" -típusú takarítás jött be. Pl. minden pénteken körbe spriccelem a fürdőt vízkőoldóval, amikor eszembe jut, leveretem zuhannyal, és kész.
2016. júl. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Velem is így van, de nálam a kánikula az oka az egésznek. Huszonöt fok fölött belassulok és kész, végem. Semmihez nincs kedvem, még ahhoz sem, ami kb. 5 perc alatt megvan.
2016. júl. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Jelen, inkabb elhuzom az egesz napot, teszek veszek valamit, de meg felallni sem akarok, rossz ez igy... jo lenne valami működni.
2016. júl. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nálam mindig minden rendben volt -eddig.

Most nincs erőm semmihez, főzök, mert enni kell, és takaritok, amennyit muszáj. Plusz a kutyát is kell sétáltatni, és ennyi.

Volt egy vetélésem 3 hónapja, most 6 hetes vagyok, és félek, bár minden rendben van. Igyekszem sokat pihenni.

2016. júl. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 fodormenta ***** válasza:
Nem kell erőltetni,lehet,hogy egy későbbi szakaszban jön a lendület,és akkor több kedvvel és energiával meg tudod csinálni,amit kell.1.trimeszterben sokszor le kellett dőlnöm meló után,most a 2.trimeszterben több energiám van még a sporthoz meg egy kis takarításhoz is,de túlzásba nyilván nem viszem.Majd a szervezeted jelzi,ha már készenn áll,próbálj segítséget kérni vkitől,pl férjed,rokon,barát,stb.Jó babavárást és pihenj annyit,amennyit lehet.
2016. júl. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen de attol meg megkell csinalnom mindent mert Mas nem csinalja meg helyettem
2016. júl. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!