Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt alacsony TSH?

Terhesség alatt alacsony TSH?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most kaptam meg a vérvételem eredményét, amiben a TSH 0,22 (Ref.: 0,55-4,78), T4 szabad: 15,94 (ref.: 11,5-22,7)

Eddig alulműködésre szedtem Letroxot (teherbeesés előtt napi 1 szem 50-es, 6. héttől fél szem 125-ös).

Endokrinológusom szabin, majd augusztus 2-án tud fogadni... Nődokihoz pénteken megyek.

Aggódom, hogy ennyire lement a Tsh...

Ráadásul a többi eredményemben is van néhány rossz érték. (CRP:6, fehérvérsejt:12,1, NEUT:70,8, LYMPH: 21,1, LYMP absz.: 8,55, Reticulocyta: 27,7, Reticulocytaszám absz.: 114.) nem sokkal, de valamivel eltérnek a normális értékektől.

Lehet valami baja a babának?

Volt valaki hasonló helyzetben?


Vagy csak én aggódom túl?

4 éve várunk a babára, és nem szeretném, ha bármi baj történne.:(


Előre is köszönöm a segítséget!



2016. júl. 19. 20:53
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem is volt most nagyon alacsony (nekem, 0,032 volt, szóval ennél még jóval kevesebb).

Dokim azonnal endokrinológushoz zavart, még úgy is, hogy a T3 és a T4 rendben voltak.

Ő is csináltatott vérvételt, ott már egy picit magasabb volt az érték, és azt mondta, a pajzsmirigyemmel nincs semmi, van ez így, hogy terheseknél nagyon alacsony lesz, valami "rejtett dolgot" magyarázott, hogy a szervezet valahogy nem vesz észre valamit és így reagál...


Aztán most a héten jött meg a mostani leletem (azt mondta 4 hetente kontroll), és ez már ref tartományon belül lett, azt mondták fél év múlva (már szülés után) kell a kontroll.


Viszont Nálad alapból volt probléma, így lehet hogy ez más elbírálás alá esik, nem tudom.


Minden esetre az addig biztosan normális, hogy terheseknél az első trim-ben gyakori, hogy alacsony lesz.


Ennek én itt olvastam utána (picit lejjebb kell görgetni a terhesség alatti részhez:


[link]

2016. júl. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Letroxszal nekem átlag 1,5 körül van a tsh-m, első trimeszterben lement olyasmire, mint a tiéd, aztán rendeződött. Ilyenkor ez normális, a gyógyszeradagon sem módosított az endós dokim. Semmi baja nem lesz a babának, nyugi!
2016. júl. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :) 3,88-nál kezdtem el gyógyszert szedni, majd alig egy hónapra rá 1,81-el lettem terhes. Most kell visszamennem az endo dokihoz, ezért csináltattam a kontroll vérvételt, ami 0,22 lett.

Kaptam olyan tanácsot ugyanilyen helyzetet megjárt ismerősömtől, hogy hagyjak ki 1-2 szem Letroxot, amíg nem megyek vissza a dokihoz... Szerintetek?

2016. júl. 19. 22:16
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is azt mondta a dokim, h inkább legyen alacsony, mint magas. Azzal nem artunk a babának. 14hkm
2016. júl. 20. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Eszedbe ne jusson gyógyszert variálni!!!
2016. júl. 20. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!