Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan kismama aki...

Van itt olyan kismama aki egyedül várja a babáját?

Figyelt kérdés
16 hetes terhes vagyok. Tervezett baba volt, de a párom 1 hete meggondolta magát, hogy neki mégse kell a baba, az apaságot se akarja elismerni. Próbálok erős maradni a pici miatt, de most úgy érzem, hogy egyre nehezebb. Más is volt már ilyen helyzetben?

2016. júl. 25. 12:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én hasonló helyzetben vagyok. Nekünk is tervezett baba volt, aztán amikor terhes lettem, a párom el akarta vetetni. Azóta megromlott a kapcsolatunk, de még együtt vagyunk, remélem megváltozik a hozzáállása a szülés után. Eddig egyedül készültem mindenre, nem igazán érdeklődik a baba után, mindent egyedül csináltam. Mindent egyedül vettem meg, a nevet is egyedül választottam ki. Nagyon nehéz, de abban bízok, hogy ha meglátja a picit akkor megváltozik. Kitartás!

36hkm

2016. júl. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Minket kozvetlen szules utan hagyott el, hogy neki inkabb megsem kell csalad, utazni es haverozni szeretne meg ( 40 eves ! )

Nagyon nehez igy egyedul, de a kicsi karpotol mindenert.


Neked meg van remeny, es az elottem levo kedves kismananak is, hogy meggondolja magat szules utan. Kitartast !

2016. júl. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%

Elozo vagyok.

Az apasagot viszont nem ugy megy, hogy nem ismeri el, a gyerek 18 eves koraig KELL fizetnie a gyerektartast.

A birosag kotelezheti DNS tesztre, es fizetesre, ha nem akar fizetni, akkor levonjak a fizetesebol, ha nincs neki akkor a felhalmozott gyerektartast le kell ulnie , es te megkapod az allamtol.

2016. júl. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is. Engem is otthagyott. Nem tervezett baba, véletlen volt. És nekem nincs szivem elvetetni. Az apja annyit mondott hogy neki nem kell ez a gyerek és ha elvetetem visszajon, azzal kiment az ajton. Azota párszor talalkoztunk probaltam rabeszelni hogy fogadja el a helyzetet. De ő nem. A lakását átiratta az en nevemre. Ő elköltözött. De erős leszek. Felnevelem a gyerekemet, ha kell egyedul. Senki segitsege nem fog kelleni.

Nehéz lesz 24 évesen egyedul a gyerekkel de megoldom. A párom, pontosabban a volt párom, a gyerek apja 26 éves. Ő inkább haverokat választ mint minket. Ez van. Anyukámék segitenek amiben tudnak, de nem kertem. Ők egyszersem mondtak hogy vetessem el a babat, meg akkor sem mondtak mikor a draga apuka itt hagyott.. 21 hetess vagyok. Ha gondolod irj priviben, mesélhetsz meg a tortenetedrol.:)

2016. júl. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi valaszokat, aranyosak vagytok. :)


Ezt én is mondtam neki, hogy nem úgy megy, hogy nem írja alá az apaságit és akkor semmi felelőssége. Egyenlőre nem hiszi ezt el nekem. Legrosszabb esetben majd a bíróságon meglátja. :(

2016. júl. 25. 12:20
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Meg van ideje utanezni, hgy bizony fizetnie kell szepen a gyerektartast.


3- as hozzaszolo, legalabb rendes volt, hogy megkaptad a lakast. Nekem egesz egyszeruen azt mondta, hogy menjunk a gyerekkel ahova akarunk, ot nem erdekli hova.

2016. júl. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

3!


Ez azért nem egészen így van. Ha Pl munkanélküli, akkor nincs miből fizetni. Az állami megelolegezesnek pedig komoly feltételei vannak és soha nem fizet visszamenoleg

2016. júl. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Van bejelentett munkahelye azzal nincs baj.

Meg igazából nem szorulok rá csak ha együtt vállaltuk akkor szeretném, ha ő is kivenné a részét belőle, ha érzelmileg nem is legalább anyagilag.

2016. júl. 25. 12:29
 9/9 anonim ***** válasza:
Én 22 éves vagyok és 24 hetes kismama, tervezett baba. 1 hónapja derült ki, hogy a párom megcsalt, amit tagad azóta is, de a nő elárulta és én így képtelen vagyok vele maradni ha elveszett a bizalom. Visszaköltöztem a szüleimhez. A gyerek apja viszont azóta is zaklat. Esküdözik, hogy nem csalt meg és fenyeget, zsarol, hogy nem vehetem el tőle a gyereket, ő nem azért csinálta, hogy hétvégente lássa. Még a védőnőhöz is bement szólni, hogy én alkalmatlan vagyok anyának meg mindenkinek ezt híreszteli. Nem tudom mi lesz ennek az egésznek a folytatása, de biztos nem lesz jó vége.
2016. júl. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!