Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megvaltozott a vilag es...

Megvaltozott a vilag es csaladkepem, jo ez?

Figyelt kérdés

A csalad szent es a csaladert megeri dolgozni , harcolni ....

Szultem egy gyereket , igaz , csaszarral , mert igy akartam ....

Most mar 10 eves lassan , egyedul neveltem, elvaltam es mostanaban kezdek ujra ebredezni , magamra figyelni , dietazni , sminkelni , öltözni.

Eddig minden erte törtent , neki , meg most is 3 szekrennyi uj cucca van nekem egy fel szekrenybe belefernek a dolgaim de mar jo uton haladok ...

Nem tudom gyengul az anyai ösztön idövel ahogy nö a gyerek , vagy atalakul ?

Mivelhogy most kezdek megint magamra találni , 10 evig szaladtam borzosan, sokszor regi cuccokban , nem vot idöm vasarolni es ami penz volt minden a gyerekre ment , es akkor ugy ereztem h rendben van , semmi nem volt sok .

Most hogy nött , es magamra is figyelek gondolkodom es lelki ismeret furdalasom is van mert nem tudom miert valtozott a helyzet es lettem kisse " önzöbb " ?

Sokat gondolkodom a sajat eletemen is , es rajöttem h soha többet nem akarok szulni , felaldozni a nyugalmam es mindenem....

Inkabb utazgatok es az extra penzt magamra költöm . Egy eletem van ....

az is lehet h mindig magamert kellett volna eljek . Az elet olyan rövid es nehez mindent megosztani neha a kevesröl is lemondani ....

Szerintem a szules nem okos döntes , ujabban nagyon sajbalom a terheseket , nem ertem hogy tudnak ekkora marhasagot tenni

Az anyasag csak vesz vesz vesz es keveset ad , senki nem mondja mert tabu de aldozat 100%.

Sajnalom h nem szerettem magam jobban ...

Velemenyek?


2016. júl. 28. 13:21
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
30%

Nekem is az a véleményem, hogy meg kell találni az arany középutat! Én még csak most várom az első babámat és a legelső költekezésem úgy kezdődött hogy vettem neki is 2000 Ft értékben dolgokat és vettem magamnak is ugyanennyi pénzért dolgokat amire nagyon szükségem volt. Nem direkt történt, így alakult. Ami pénz nálam volt: 4 ezer Ft az elfogyott, 5 Ft készpénzem maradt amit beraktam a perselybe.

Nálad az volt a gond, hogy már az elején rosszul csináltad: nem úgy kell, hogy mindent a gyerekre és akkor magadat meg elhanyagolod, hanem fele-fele arányban. Magadat és a gyermekedet is próbáld egy kalap alá venni, egyformán szeretni. Arra kell figyelni hogy ne legyen az, hogy a "mérleg" jobban átbillen az egyik irányba, meg kell tartani az egyensúlyt és akkor minden jó lesz szerintem. Én továbbra is így fogok tenni.


16+4 hkm

2016. júl. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:
Hat erthetetlen a szamomra h miert csinalnak a nötarsaim parittyat a nemi szervukböl , van aki nem is egyszer , nyuuuujtsak a hasukat .... Igaz a galambok se gondolkoznak csak rakjak a feszket ..... Igy megy a biosz
2016. júl. 28. 14:38
 13/30 A kérdező kommentje:
Sokszor latok kismamákat babakocsival , latszik rajtuk h elsö ev a szules utan , magukon kivul vannak szerencsetlen nyomorulltak, zsiros csapzott haj , logo nadrag , mint egy agyament elszalasztott
2016. júl. 28. 14:41
 14/30 A kérdező kommentje:

Meglatjuk az arany közeputat mikor hosszu idöszakokon at volt ugy az eletemben h ami penzem volt minden a gyerekre ment , mert csaj epp arra futotta , neki kajara meg cuccokra ha epp kinött valamit .....

Könnyu az arany közeputat ismetelgetni , elvalt edesanyak erröl tudnanak meselni

2016. júl. 28. 14:47
 15/30 anonim ***** válasza:
100%

A 9es vagyok. Nem vagyok elvált, mivel nem is voltam férjnél. Az apukával külön élünk, szinte a legelejétől, a terhességemben is csak érintőlegesen vett részt.

De én akartam ezt a gyereket, és nem tagadom, h sosem volt mindig egyöntetűen babarózsaszín az élet, és voltak nehézségek és vannak is nehéz napok. De ez teljes családban is megvan. Sőt, tovább megyek, ha nincs gyereked, akkor se egyformán jó minden nap, a munkáddal is tele lehet néha a hócipőd. És?

Én jól érzem magam, jól nézek ki, ápolt vagyok, csinos vagyok, a fiam tiszta, rendes ruhákban jár, okos gyerek kellően eleven is. Van egy normális lakásunk, néha el tudok menni kikapcsolódni akár egyedül, akár barátokkal - mert én így akarom. Én is verhetném a fejem a falba, és sírhatnék, hogy más nőknek bezzeg van férje, bezzeg nem kell egyedól pelenkát cserélni, bezzeg hazahozzák nekik a macskaalmot a boltból, de én nem akarok így élni és gondolkodni.

Van kialakult életem és van jövőképem is, terveim, hogy mit fogok csinálni egy év, öt év múlva, hogyan építem, menedzselem magunkat.

Nekem nincs időm keseregni, inkább jól érzem magam.

Ha neked szar, azzal is csak te tudsz bármit kezdeni. Esetleg lehet pszichológus segítségét kérni. Sőt, ha gondolod én is szívesen beszélgetek veled, úgysincsenek barátnőim, inkább csak férfi barátaim. De ne a gyereket büntesd vagy okold, ne ő szívjon.

2016. júl. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
77%

Annyira szánalomra méltó az életed!! Sajnállak. És most nem csak úgy mondom/írom, hanem tényleg! Sajnálom hogy 10 évig ocsmányul néztél ki:( Valaki ennyit bír kihozni az egész gyermeknevelésből s az életéből. Sajnálom, hogy egyedül kell élned.. Sajnálom, hogy nincs társad az életben! Bár értem,hogy miért !!


Nekem is van gyermekem. Nem tudom már hányas válaszoló vagyok!

Imádok az életet! Csinos vagyok! Tellik bőven a lányomra , magamra, a házunkra, páromra és sorolhatnám :)

Havonta járok fodrászhoz, hetente, 2 hetente ahogy kedvem van vásárolgatni megyek magamnak,lánykámnak. Nyaralni már voltunk is,Sportolok. Smink stb..

Minden csak rajtunk múlik.. Én nem úgy fogom fel, hogy ha valaki szült akkor onnantól kezdve mége mindennek és CSAK a gyermek!

Első a gyermek ez igaz.. De sosem felejtettem s nem felejtek el NŐNEK maradni!

Te elfelejtettél s most érzed talán ennek hiányát!

Nem kellett volna olyan borzalmasan elhagynod magad!

Érdekes... Én nagyon sok,sőt rengeteg gyönyörű édesanyát látok, boldog mosollyal, élettel! Természetesen nehézségekkel.

De nézz csak szét! Mindenkinek mindene a gyermeke s mellette megmaradtak emberek,társak egymásnak, szépek, vidámak!

Te? Te jelenleg nagyooon depressziós életunt ember vagy ez biztos!

Ja és képzeld! Tervben a 2.baba nálunk:)) :)

Mint már tanácsoltam!

Arany középút :) DE te inkább az életet nem szereted!!! És csak az irígység süt rólad! Ahogyan másokról írsz!!!

Sajnálom! Szted kezd rendbeszedni életed a gyereked miatt is!! Vagy inkább Ő miatta ha te magad miatt már semmire sem vagy képes!


Szép napot! És kívánok mielőbbi gyógyulást s megértő párt neked!!

2016. júl. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
95%

5 éves a fiam. Azóta lettem nő mióta ő van. Azóta adok magamra. Smink, frizura, alak. Soha nem voltam ilyen vonzó és energikus előtte.


De ez kamu egyébként.

2016. júl. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

A kezdetektől egyedül nevelem a gyerekem, és sosem mentem elhanyagoltan az utcára. Igaz, hogy a többséget megviseli, de van bőven ellenpélda is, aki hajatmos, megcsinálja a frizuráját, sminkel, csinin öltözik, és amikor tud, edz a testéért.



Szerintem sajnálod a 10 év önfeláldozást, teljesen érthető, nem lett volna szabad mindent a gyerekért feláldozni. Jót akartál, csak rosszul. A gyerek egy kiegyensúlyozott boldog anyukát szeretne, aki egyben nő is marad, aki szépnek, magabiztosnak, vonzónak és okosnak is érzi magát. Meg kell bocsátanod magadnak, mert az, hogy milyen anya vagy, nem a gyerek döntése volt, hanem a tiéd. TE nem adtál magadra. Ezért nem hibáztathatod a gyereket. Nem baj az, ha az ember rossz döntéseket hoz, előfordul. Tanultál belőle, adsz magadra is, boldogabb lettél, de azokat az értékeket nem kell elfelejteni, amiket az elmúlt 10 évben fontosnal tartottál. Nehéz idők jönnek, most lesz tini a lányod, élvezd ki, ahogy felfedezi az életet, és tanítsd meg neki, amikre most újra sikerült rájönnöd.

2016. júl. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

16 os valaszoló milyen egy fennhejazo , gögös , lekezelö stilusban adtad a valaszt , igazi lelketlen , kegyetlen , ferje penzen elö nö, aki rapirit mindenkire akinek nem ugy alakult az elete mint neki , törtenetesen egyedulallo .

Meg fordulhat a kerek szamodra is es meg lehetsz te is szanalomra melto .

Amugy nem kertelek h nekem valaszolj es megkerlek hanyagold a kerdesem , nem neked szol , nem kell nekem irkalj , teszek a semmitmondo velemenyedre .

Nem is tudom miert vetted a faradtsagot , egyaltalan .

Irigynek meg ne nevezz mert nincs miert a terheseket irigyeljem ....

2016. júl. 28. 15:35
 20/30 A kérdező kommentje:
18 as , köszönöm a valaszt.
2016. júl. 28. 15:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!