Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A vérvételekből mi derül ki...

A vérvételekből mi derül ki egy terhességnél?

Figyelt kérdés
Utólag lesz először is az a vérvétel aminek már rég meg kellett volna történnie csak a dokim nem világosított erről fel, most a védőnőm utólag mondta hogy még belefér és meg kell csinálni (ez a 12. hét körüli) és már 19 hetes leszek. Azután meg azt hiszem a 24. héten lesz valami. Nekem ez mind új mert még csak az első babámat várom. Mire számíthatok?
2016. aug. 12. 10:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem pl az derült ki, h vérszegény lettem, nem kicsit. Úh vasat kellett szednem, napi 2-t. Majdnem infúzió lett a vége.
2016. aug. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Teljes vérképet csinálnak. Mi derül ki belőle? vérszegénység, egyéb vitaminhiány, megnézik a vércsoportod, hepatitsz, szifilisz stb..nagyon sok vért levesznek, 6 kémcsővel szinte mindent megnéznek. Olvass utána a neten a terhességi vizsgálatoknak, le van írva szépen, hogy mikor milyen vizsgálat esedékes. 24 héten a vércukor terheléses vizsgálat van, ami azt jelenti, hogy éhgyomorra levesznek egy kis vért, majd megitatnak veled 2-3 deci vízben feloldott 75 gramm cukrot (glükózt) és 2 óra múlva újra megnézik a vércukrod.
2016. aug. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
És a babáról kiderül valami?
2016. aug. 12. 11:01
 4/9 anonim ***** válasza:
A babáról nem.
2016. aug. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2016. aug. 12. 11:06
 6/9 anonim ***** válasza:
77%
AZ oké, hogy első baba és minden új, de az elmúlt 3 hónapban kicsit sem voltál kíváncsi arra, hogy mire számíthatsz vagy esetleg milyen vizsgálat lehet fontos a terhesség alatt?
2016. aug. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyjából azért tudtam csak nem olyan részletekbe menően.
2016. aug. 12. 11:41
 8/9 anonim ***** válasza:
70%
:D:D:D Hát azért ezek elég fontos vizsgálatok..akkor mégjobban utána kéne olvasnod.
2016. aug. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Semmiről nem maradtál le. Vérkép, kémia, (mennyire filéz ki a baba, vérszegénység stb) TORCH (Toxoplasma gondii, „Others” (egyéb mikrobák), Rubeolavírus, Cytomegalovírus, Herpes simplex vírusok).

24. héten terhelés. 3 pontos. 0' 60' 120'

Égyomri vérvétel aztán megiszod a 75g cukor 2dl vizben aztán 1 és 2 óra múlva vérvétel.

Ennyi.

20hkm

2016. aug. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!