Terhesen emelgetni?

Figyelt kérdés
van egy 10 kilós egy evés csemetém. Szeretnénk kis tesót. A legnagyobb problémám, hogy mivel még kicsi nem mondhatom neki (és nem is akarom)mert pici még hozzá h nem emelgetem. ő vele a munka miatt görcsöltem és 2 hetet feküdnöm kellett. Persze az elejétől szedném a magnéziumot. De ez sem biztos h elég. Kih oldotta meg? Éjszaka is van h csak úgy tudom megnyugtatni h kiveszem a kiságyból és vissza rakom. Ezeket nem tudom elkerülni. Ti h oldottátok meg? Köszönöm előre is a tanácsokat?
2016. aug. 19. 13:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
22 hónap lett volna a két gyerkőcöm között eredetileg (csak korábban jött a kicsi). Megtanítottam a "nagyot" ;) hogy egyedül kell felmennie a lépcsőn, nem cipelem. A kádból sem vettem ki, csak fogtam a kezét, és kilépett a szélére. Megtanult bemászni a babakocsiba, és ki az etetőszékből egy sámliról. Pelenkázás pelenkázóasztal helyett a földön vagy egy kanapén. Ha már elég nagynak ítéled, akkor kivehettek rácsokat az ágyából, és közlekedhet egyedül, de ezt még korainak érezném. Hát így. :)
2016. aug. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Kollégám felesége most terhes a 3. babával. Nem tervezték (most még). A két "nagyobb" 3 éves és 2 éves...


Egy egészséges terhesség nem szakad meg a nagyobb tesó emelgetése miatt.

2016. aug. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2 éves múlt a lányom júniusban (12 kiló), 34 hetes vagyok, (vetélés volt az előzménye ennek a terhességnek) semmi gondom nincs! Azért megnézném ahogy a kislányom bemászik az autósülésbe, esetleg beugrik a bevásárlókocsiba. Pelenkázni az ágyán szoktam (leesésgátlós ágyat kapott kb 1 hónapja) illetve nem kel éjjel, de azért teljesen nem lehet kizárni a megemelést szerintem.
2016. aug. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Teljesen kikerülni nem tudod, csak mérsékelni, meg odafigyelni hogy ne legyen pl.hirtelen mozdulat. A tested hozzá van szokva, hiszen eddig is emelgetted, ez nem számít extra terhelésnek. 2 éves a fiam, majdnem 13 kg, a 3.emeleten lakunk, általában fel/le sétál, de volt már olyan hogy nagyon fáradt volt, muszáj voltam egy szakaszon vinni. Lassan mentem, megálltam pihenni, stb. Ha lehet az ilyen megterhelő helyzeteket igyekszem kerülni, de azt nem gondolom hogy annyitól ha szimplán felveszem, megemelem baj lehet ha amúgy rendben van a terhesség.
2016. aug. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2,5 éves 12 kg, apa külföldön, nagyszülő nincs. Emelem ugyanúgy, talán az első 12 hétben próbáltam kevésbé. 36 hetes vagyok, szerencsére minden rendben. Persze már lassabban megy minden, nem futkarozok utána.
2016. aug. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat és a segítséget!
2016. aug. 23. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!