Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi az a súly kb. , amit már...

Mi az a súly kb. , amit már nem szabad emelgetni terhesen?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy kicsit bénán tettem fel a kérdést... Konkrétan az a helyzet, hogy ma teszteltem pozitívat :))) (kb 4,5 hetes lehetek) és van egy 21 hónapos, 11 kg-s kisfiam. Nem nagyon tudom megoldani, hogy ne emelgessem (ágyba be-ki, autóba be-ki, babakocsi, stb). Azt meg már nem is mondom, hogy a múlt héten, mivel nem is sejtettem, hogy terhes vagyok, átrendeztem a szobáját, egyedül tologattam a bútorokat stb. Most emiatt iszonyat lelkifurdalásom van, de sajna ezt már nem tudom visszacsinálni.

Tudom, hogy sokan csinálták már végig a terhességüket, úgy,hogy a nagyobb gyereket emelgették, ezért várnék tapasztalatokat e téren.

Köszi a segítséget.


2010. okt. 4. 13:24
 1/10 anonim ***** válasza:
10 kilóig belefér
2010. okt. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is emelgettem a lányomat, nem tudtam mást tenni. Nyugi, nem lesz baj. Annyit már viszont meg tud tenni egy 21 hónapos, hogy egyedül felmászik a székbe evésnél, a kocsiba beül egyedül a saját ülésébe stb. Mondd el neki, hogy baba van a pocakodban, ezért segítenie kell, mert ő már nagy fiú. Nálunk a "nagy" 8 hónapos volt, amikor érkezett a tesó, az elejétől mondogattam neki a dolgokat, 17 hónapos volt, amikor megszületett a kicsi. Akkor már nagyon sok mindent önállóan csinált, megértett azt is, hogy most nem tudom felvenni, mert már nem bírom el. Ne hagyd ki a gyereket, meglátod, úgy könnyebb lesz, ha tudja mi miért van.
2010. okt. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Fiam 13 kilo, es mivel 19 honapos, ezert sokszor bizony fel kell vennem. Es semmi bajom. Egy egeszseges terhessegnek ki kell birnia, hogy a 11kg-os gyermeked emelgeted, foleg ugy, hogy hozza van szokva a tested. A lenyeg azon van, hogy hogy emeled. Ne hasbol tedd, hanem combbol (bar ez nekem sosem ment), vagy karbol (en igy csinalom). A 38. hetben vagyok, mostanaban sokszor felebred a fiam ejjel, es ilyenkor kenytelen vagyok ot kivenni a kisagybol es megszeretgetni. Van, hogy vagy 5-10 percen keresztul tartom a karomban. Nem mondom, hogy nem faraszto, de a mehszaj meg zart ennek ellenere is, es minden rendben van.
2010. okt. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Hát igen, elvileg be tud szállni a kocsiba, ha éppen olyan kedve van :) Ha viszont nincs és mégis menni kell, akkor jön a közelharc és a hiszti :)))

A kiságyból pedig asszem kiveszünk néhány rácsot, hogy be és ki tudjon mászni... A pelenkázót meg elfelejtjük, mostantól a földön cserélünk pelust. Na jó, biztos menni fog ez, csak egy kicsit túlparázom :)

2010. okt. 4. 13:43
 5/10 anonim ***** válasza:
Második vagyok, igen, én is a földön cseréltem a pelust. ;-) Egyrészt onnan lejjebb nem eshet, másrészt a pelenkázó ugye pont olyan magasságban van, hogy kényelmesen lehet róla pocakot rugdosni, ha lent vagytok a földön, akkor ezt is kivéded.
2010. okt. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

én kérdeztem a dokimat és ezt mondta: "egy egészséges terhességet igazából agyonütni sem lehet"

35 hetes vok és még mindig le-fel emelem a babakocsiban a 1.5 évesemet a buszról, lépcsőn felviszem karban ha kell, közben másik kézben babakocsi, etetőszékből ki-be, a pocakomon lovagol még mindig, meg hozzámbújik, emelgetem, szaladgálok a kismotorja után.

Szerintem az a lényeg, hogy a kezdetektől megszokta a testem ezt a terhelést, nem egy hirtelen megemelésről van szó.

2010. okt. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 17 hetes vagyok és a 4 éves fiam 15 kg. Este sokszor alszik el mellettem és én át szoktam vinni az ágyába. Még semmi bajom nem volt belőle.

2010. okt. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Egészséges terhességnél emelheted a kisfiadat.

Néhány helyzetet taníts meg neki: babakocsiba bemászni, kimászni onnan, lépcsőzzön egyedül, utcán sétáljon egyedül, ne cipeltesse magát...

Üdv, 22 hós kislány anyukája, 38 hetes kismama.

2010. okt. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!
2010. okt. 4. 14:52
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem az orvosom 15 kilóban maximálta az emelhető súlyt.
2010. okt. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!