Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen emelgetni (tesót)?

Terhesen emelgetni (tesót)?

Figyelt kérdés

Kb. 6 hetes a pocaklakom, van egy nagyobb lányom-most 16 kg körül van.

Szerintetek baj lehet ha emelgetem? - és nem arra gondolok, hogy naponta 1x...


2010. júl. 17. 12:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Elvileg, ha nem emeled többet, mint amihez hozzá vagy szokva, akkor nem lehet baj. Mikor ennyi időse terhes voltam, a lányom 14 hós volt, igaz csak 9 kg, de kórházba került pár napra, vele voltam és ott és utána itthon is sokat volt ölben. Éjjel egy hónapig 3x ébredt és volt hogy egy órát cipeltem 1-1 alkalommal mire megnyugodott és elaludt. 3 hónap kellett,mire kiheverte teljesen, addig volt egy-egy érdekes éjszakánk. Azóta is emelgetem, etetőszékbe, néha fel kell venni, nem lehet elkerülni, mert sokat vagyok vele egyedül itthon. És hála Isten nem lett gond, 32 hetes vagyok ikrekkel, már vigyáznom kell mert elkezdtem nyílni, de akkor sem tudom teljesen elkerülni, hogy ne emeljem fel. (Én most már tartok tőle hogy nem kéne.)

Azért próbáld meg az emelgetést minimálisra csökkenteni, mert 16 kg sok. (6 évesen voltam annyi)

2010. júl. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Gratulálok Neked! Úgy szerettem volna anno én is ikreket :)


Nem emelgetem többet, megpróbáltam leredukálni kevesebbre.

Kicsit utánaolvastam, elméletileg nem gond-szóval, remélem gyakorlatilag sem lesz az.

2 éves, így muszáj emelgetnek.


Köszönöm :)

2010. júl. 17. 13:11
 3/7 A kérdező kommentje:
emelgetnem
2010. júl. 17. 13:11
 4/7 anonim ***** válasza:
Én 1 hónapja szültem és van egy 2 évesem még.Még a szülés előtti napon is emelgettem,igaz ahogy növekedett egyre ritkábban igényelte.Igaz ő még csak 12 kg.Legtöbbször inkább leggugoltam hozzá és így öleltem meg ,így nem kellett mindig felemelnem.
2010. júl. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
szerintem , ha a tesó még 3 év alatti normál súlyú, akkor nem lehet gond persze ha nem vagy veszélyeztetett. Ennyire azért nem kell hímestojásként bánni a kismamákkal. Gondoljatok bele 100 évvel ezelőtt.... Üdv, könnyű szülést
2010. júl. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Feltételezem olvastál is, nem csak válaszoltál :p

Akkor látod 2 éves, 16 kg.

És azt is látod-amit utána írtam. Remélem.

2010. júl. 17. 19:22
 7/7 anonim ***** válasza:

10hónapos volt a fiam,mikor újból terhes lettem.Arra figyeltem,főleg az első 12hétben,hogy nem Hirtelen mozdulattal kapjam föl.Aztán amennyire lehetett lecsökkentettem a cipelést,szépen megtanult közben menni,persze így is voltak helyzetek.aztán 24hetesen elkezdett nyílni a méhszáj(3100) így akkor pl a fürdőből már a saját lábán sétált a szobáig,a babakocsit üresen vittel le a teraszról(3lépcsőfok)meg ilyenek.

aztán a vége felé,főleg hogy túlhordtam 1hét és 2nappal szinte állandóan strapáltattam magunk,hátha-de nem,végén indították az öcsinket :-)

úgyhogy amíg odafigyelsz magadra,addig nem lesz gond.ja és a nagy fiam olyan 12kiló körüli.

2010. júl. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!