Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Idegességtől lehetek toxémiás?...

Idegességtől lehetek toxémiás? 37 hetes vagyok és napok óta magas a vérnyomásom. Ideges vagyok, sajnos okom is van rá, nyugtatom magam persze amennyire bírom.

Figyelt kérdés
2010. ápr. 22. 12:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem, a toxémia független ettől. Önmagában a magas vérnyomás nem toxémia, az vizesedéssel jár, és fehérje van a vizeletben.
2010. ápr. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Vizesedek, de minimálisan, vizeletem tiszta, nincs benne semmi nem odaillő. Akkor legalább a toxémia felől megnyugodhatok?
2010. ápr. 22. 12:57
 3/4 anonim ***** válasza:

:) Na nem kinevetlek, csak van 1-2 kismama, akikkel a 20. hét óta együtt haladunk, felváltva tesszük fel ugyan azokat a kérdéseket, ugyan azokon megyünk keresztül, és lehet Te vagy az egyik. Én 36 hetes vagyok, épp most szenvedek a toxémia lehetőségének kialakulásától.

Stresszes vagyok, azzal nincs gond, de én pont emiatt stresszelek, hogy magsabb lett a vérnyomásom, vizesedik a bokám és már elegem van mindenből.:) A vizeletem tiszta, apadt a vizesedés is, és a vérnyomásom is úgyahogy rendben van, igaz, gyógyszerekkel, de ameddig 150/90 alatt van, nincs vész.

A vérnyomásunk emelkedése úgymond normális, csak maradjon határokon belül. A vérünk mennyisége 2.5 literrel több, a baba súlya is 2.5-3 kg, plusz a magzatvíz, lepény, stb. tehát a szívünkre, ereinkre jó nagy megterhelés nehezedik.

A stressz nem okoz toxémiát, azonban a vérnyomást tovább emeli. Fel a fejjel, már nekem is csak 28 nap van hátra, Neked pedig 21. :)

2010. ápr. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Aranyos vagy, köszi! Igen, lehet Te vagy az, mert bizony én is találkozom a saját kérdéseimmel itt, mielőtt még feltenném :)

Nekem van baci a vizeletemben, ma kaptam rá gyógyszert, de nem fehérje, hanem más, így a toxémia kiesett szerencsére. Kaptam helyette jó hányinger keltő gyogyit :)

2010. ápr. 23. 11:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!