Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nemtudom mit csinaljak....

Nemtudom mit csinaljak. Megtartsam vagy ne?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok. Új szakmat tanulok es 1 évem van még hátra amig kesz vagyok vele. A szüleimmel élek.de dolgozok, igy nem ők tartanak el. Otthon is besegitek mindenbe... Most ugy alakult terhes lettem. A legrosszabb hogy a sráccal az előtt szakitottam mielőtt megtudtam a nagy hirt. Persze azonnal elmondtam neki de ő azt mondogatja vetessem el mert neki nem kell stb.szoval az ő támogatására nem számíthatok.. a szüleimnek nem mondtam még el. Ki is buknának. Nemtudom mit tegyek mert igazából elvetetni nem akarom, olvastam olyanokat akik azutan nem lehettek többet terhesek..de viszont egyedül felnevelni is nehéz lenne, és az iskola miatt is. Fogalmam sincs mit tegyek:(
2016. szept. 13. 07:10
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
41%
Ez csakis a te döntésed . Mivel lényegében egyedül vagy a szüleiddel kellene leülni és átvitatni ,hogyan is tovább .. nekem is volt egy abortuszom .. lehet itt jönni a védekezni kellett volna stb .. csak kérdeze én ha védekezek és ugy jön akkor mi a sz..r van ??? Én mindent végig mérlegeltem .. tudtam ,hogy ha elöre vetitve nézem az anyagi helyzetünket sem lehet .. örökbeadás .. még rosszabb lett volna .. 9 honap sok idö . benned fejlödik .. a TIÉD! egyszerüen odaadni sem tudtam volna másnak .. és hülyén hangzik de én szerettem volna . a végén nem akartam elvetetni de nagyon más lehetőség nem volt .
2016. szept. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 picoka92 ***** válasza:
35%
Egy volt baratnom hasonloan jart mint te. Azert mondom hogy volt baratnom mert miutamegszuletett a pici apuka erdeklodni kezdett a baba irant, ossze is jottek nevere is vette latszolag happy koztuk minden de nagyon elszallt a csaj. A gyereevel nem foglalkozik, allandoan a nagyszuloknel van a pici ha apuka dolgozik... Elvezi hogy eltartjak, es h nincs felelosege. Na de ezzel igazabol csak azt akarom mondani h ennek a lanynak is azt mondta anno a volt parja h vetesse el. Megis egyutt vannak. Szoval nalatok is elobb utobb erre lehet remeny.
2016. szept. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
53%

Na! Most van ki a ...om. ezzel az oldallal!!! Mi a fene volt rossz abban amit irtam??? Nem, nem azert irtam h mar nem olyan veszelyes az abortusz.mint regen mert támogatom, hanem mert a kerdezo ettol fel. Es ha ez miatt tartana csak meg nem biztos.hogy nem bannà meg..

Es en pl orokbeadnam....de megis lepontoztok minden normalis valaszadot...ahh. egeszsegetekre. Segitsen rajtatok aki akar..

2016. szept. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
50%
Kedves 16-os, és aki szerint a magzat nem ember annak szívesen elküldöm a mi 10 hetes babánk ultrahangképét. De az internet is tele van ilyen képekkel. Keze, lába feje mindene megvan, és dobog a szíve! EMBER! Ha tetszik, ha nem. Azért nem életképes mert kikapartatja magából a sok felelős szülő, de életképes lenne 9 hónap múlva, ugyanúgy mint te! Undorító ez a hozzáállás! Van joga a nőnek eldönteni, hogy akar-e gyereket igen, erre találták fel a védekezést! De az a gyerek már megvan, innentől milyen jogról beszélünk? Nincs joga senkinek megölni egy másik emberi lényt, csak azért mert nem lesz kényelmes így az élete szegény anyukának.
2016. szept. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. En szivem szerint megtartanám, de nemtudom menne-e egyedul. Szüleim szerintem először sokkot kapnak de aztan ha lehiggadnak támogatni fognak. Eddig bármi baj is volt mindig kisegitettük egymást. Még nem tudom pontosan mit tegyek. Igazából eléggé félek az egesz dologtól. Napkozben rágondolni se merek mert egyből pánikolok hogy megis mi lesz most...örökbe adni nem tudnám, folyton elkapna az az érzés hogy vajon hol lehet es hogy nezhet ki..
2016. szept. 13. 20:30
 26/29 anonim ***** válasza:

Hogyan döntöttél? Elmondtad a szüleidnek?


Én meg tartanám.Persze ezt te érzed, te tudod a helyzetedet. 22 évesen,dolgozó,tanuló felnőtt nő vagy. A szüleiddel laksz,de ez nem baj főleg,ha apuka nem lesz.

Az én szüleim mindig arra tanítottak,ha szexuális életet kezdek,abban mindig van esély a terhességre,bármi okból kifolyólag,de ha ilyen történik,szóljak inkább,és segítenek felnevelni!Mindenre van megoldás.Nem gazdagok,de a gyerekük vagyok,értem,meg a testvéreimért élnek.Nyilván első a tanulás,meg a suli,tehát nem azt mondták eszetlenül szexeljek bárkivel,majd lesz valami...A szüleid az egyetlenek,akikre bármikor számíthatsz.Ha azt mondják,nem tudják ezt vállalni,sehogy sem, akkor az már tényleg nehéz lenne,de nem lehetetlen.

2016. szept. 19. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 Timcsa80 ***** válasza:
Lehet hogy a szüleid kiakadnának de csak az első döbbenetükben. Ha jó a kapcsolat úgyis a kicsi lányuk leszel és támogatni fognak. Én 21 évesen elvetettem egy babát mert az akkori kapcsolatom nem volt az igazi. Nagyon megbántam. Az a férfi ma már a férjem van egy 8 éves kisfiunk aki elég nehezen jött össze. Születésekor nem jött ki a méhlepény az abortusz miatt mert letapadt és megint kapartak. Azóta nem jön össze a tesó. Most voltunk a 3. inszemináción. Ma már 36 évesen nagyon megbántam. Csak azért meséltem el hogy tudd nagyon meg lehet bánni,és az időt sajnos nem lehet visszaforgatni.Ne dönts amíg a szüleiddel nem beszéltél. Minden jót kívánok neked akárhogyan is döntenél.
2016. szept. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:
Ma voltam dokinál. Eddig minden rendben igaz a vervetelt nem birtam olyan jol es 2 -szer beajultam. El vagyok szokva az ilyen dolgoktól:D ugy nez ki megtartom. De a szuleimmel nem beszéltem még, de lassan tenyleg kell mert a volt baratommal is vannak gondok. Elkezdett fenyegetni miket tesz ha nem vetetem el, mivel ő nem akar semmut se fizetni.:/ De nem érdekel, átgondoltam es arra jutottam a legjobb az lesz ha megtartom...
2016. szept. 19. 16:37
 29/29 anonim ***** válasza:

Jogod van donteni, inkabb bortonbe kerul mert bantalmazott?

Szuleiddel illene kozolni,mivel ok fognak segiteni. Nem a szomszed..meg nem is mi.:)

2016. szept. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!