Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért járnak a nők magán...

Miért járnak a nők magán nőgyógyászhoz az SZTKs helyett? Budapesten lakom és hamarosan gyermeket szeretnék. Tudtok ajánlani valami jó SZTKs nőgyógyit XI. kerben? Mennyi egyáltalán egy gyerekvállalás a magán nőgyógyásznál (viszgálat, szülés stb. )?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 23. 10:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ugyan nem vagyok bp-i,de nálunk/én orvosomnál (Pécs) a magánrendelés 7000/alkalom.Havonta kell mennem a 12ik héttől.Azt szokták írni osrzságszerte,h a magánrendelésen kifizetett összeg 10xesét szokás adni szülésre.főleg,ha császár.Van olyan doki is,aki megmondja,h ő 100at kér,és van olyan,akinél rá kell kérdezni.Orvosa válogatja.Nekem azért van magánorvosom,mert számomra biztonságot ad,h tudom,bármikor felhívhatom,"zaklathatom",és amikor szülni megyek,akkor sem leszek "elhanyagolva". Olvastam pár helyen,h akinek nem volt választott dokija,azt majdnem le se szarták,és nem is voltak kedvesek vele.

Nyilván nem mindenhol van ez így és sok ellenpélda is van,de én nem szeretnék kockáztatni.


Nyilván az sztk-ban is vannak jó orvosok,csak ki kell fogni.De szerintem ebben a témában is az a jellemző,h olcsó (ingyen) húsnak híg a leve....


Boldog babavárást kívánok és sok szerencsét a dokiválasztáshoz:-)


36 hetes kismama

2010. ápr. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
52%

Szia!

Én csak az első kérdésre tudok válaszolni.

Ez a szokás......mostanság.

Nekem nem volt orvosom! Nem hanyagolt senki! Minden orvos, akivel találkoztam az Sztk-ban nagyon rendes, segítőkész, alapos volt! Semmi problémám nem volt sem a kilenc hónap alatt, sem a szüléskor, sem azután!!! 100%-ig meg vagyok elégedve, pedig egy kis megyeszékhely kis szülészetén szültem :)

Az, hogy az a vélekedés van a köztudatban, hogy akinek nincs orvosa, azt "leszarják" (bocs a kifejezésért), ez inkább az orvostársadalmat minősíti.

Van olyan, aki annyira szemérmes, hogy őt csak egy orvos lássa, vagy tényleg szüksége van "pátyolgatásra", de van olyan akinek azért van orvosa, hogy elmondhassa, hogy XY az én fogadott orvosom. (a kórházban a mellettem fekvő kismamától napi 50* hallottam hogy XY az "én fogadott orvosom")

És van olyan, akinek azért van orvosa, mert jó magyar szokás szerint az anyukák, kismamák, nők egymást riogatják....pedig arról is szólhatna a dolog, hogy a fogadott orvos nem volt képes bemenni a szülésre, vagy rossz gyógyszert adott, vagy nem vette észre az uh-on a rendellenességet stb.

Ja, én csak abban az esetben fogadtam volna/fogadnék orvost, ha problémás terhességem lenne, mert az tényleg nagyobb odafigyelést igényel!!!

Hát ennyi....bocs,hogy kicsit hosszúra sikerült a válasz! Sok sikert a babavállaláshoz, és jó egészséget, kitartást hozzá!

2010. ápr. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Nos,eről beszéltem,h van pozitív példa is az sztk-ra is:-)


Mondjuk nekem lombikbabám van,tehát nem is volt nagyon választásom a saját orvos tekintetében....

Üdv:-)

2010. ápr. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia,


Én elsőbabás kismama vagyok, a 26. hétben jelenleg. Amikor megtudtam hogy babát várok, én is kerestem egy dokit akit "saját"-nak, "fogadott"-nak hívhatok.

Én azért tettem mert bevallom, elég félős vagyok orvosi dolgoktól, pl még sosem voltam kórházban csak látogatóként, és alapból is olyan típus vagyok akinek jólesik a pátyolgatás és az hogy amikor a kórház folyosóján összefutok a dokimmal már messziről kitárt karokkal, mosolyogva jön oda hozzánk, egyszerűen jó érzés :)

Olcsónak nem olcsó egy magán, nekünk komoly lemondásokkal járt de egyelőre úgy érzem megéri. Havi 10 ezret fizetünk neki, szülés 100 lesz nála, ezt már tisztáztuk az elején.

Én egyszerűen megnyugodva érzem magam amiért van valaki akit a nap bármely pillanatában felhívhatok ha baj van, és nem utolsósorban a kötelező kórházi vizsgálatoknál is jó hogy ő elintézi mikor kihez kell mennem, sorbaállás nélkül. És persze az is jó hogy alapból is, ő egy nagyon mosolygós és tipikus pátyolgatós, viccelődős doki, szóval így a szüléstől sem tartok, biztos jó hangulatban fog telni :)

Nem vagyok egyformák, ezek voltak (és most is ezek) az én szempontjaim hogy miért választottam sajátot. Bár való igaz, amióta terhes vagyok, nem ültünk be kajálni, nem voltam moziban, stb. stb., és a kocsit is csak szükséges helyzetekben használjuk de úgy érzem megéri a lemondásokat a döntésem :)

Jó babavárást Neked :)

2010. ápr. 23. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Azért válsztanak sokan magándokit mert manapság sok panasz van az sztk-ás dokikra.Nekem is magán dokim van és eszem ágában nem lenne sztk-ás dokinál szülni.Biztos kilehet fogni ott is jó dokit de nekem sajnos rossz tapasztalatom van velük szemben és a barátnöimnek is.3 barátnöm szült az elmúlt 2 évben ügyeletesnél és mindeggyik panaszkodott a bánásmódukra és mindeggyiknek van is valami apróbb baja mióta megszültek.Nem kimondottan a pénz miatt nem foglalkoznak veled hanem azért mert lehet hogy amikor te szülsz ép szül 3-4 kismama is akinek szintén nincs dokia és igy nem tud veled annyit foglalkozni.5 perc alatt is lehet valami hirtelen baja a babádnak is és neked is vajúdás közben.Mi sem nagyon tehetjük meg hogy sokat fizetünk de én ugy vagyok vele,hogy 2 gyereket akartunk egy már megvan a második 30 hetes a pocakomban és szeretném hogy csak velem foglalkozzon a dokim ha szülök.Nekem van nagyon jó orvosom,az elsö fiamat is nálla szültem és iszonyat módon megvagyok vele elégedve.Ott volt végig a szülésem alatt és mindenben segített és támogatott.Amúgy 6000ft-ot fizetek neki/alkalom és a szülésnél sem mondott fix összeget,hogy mennyit kér.Szülj nyugodtan ügyeletesnél ha te úgy érzed,végül is ök is orvosok és biztosan tudják a dolgukat és hátha te kifogsz egy lelkiismeretes dokit.(Nem mindenkinek sikerül).A Szent Margit kórházban szültem.Minden jót neked!!
2010. ápr. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nekem csak az a fura hogy a (felénk legalábbi,heves megye)a "fogadott" dokik a szülészeten,sztk-ban ambulancián doliznak..Ők látják el azokat is akiknek ninc "fogadott" orvosa!Ja és nem csak veled fog foglalkozni ha az ő munka idejében szülsz nála,mert mást is el kell látnia,ha normális!Kivéve ha nem dolizik és behívják hozzád szülni!Khmm!Szóval nincs különbség csak az ára..Nekem ez a véleményem:-)))
2010. ápr. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Heves megye messze van Budapesttöl!!Itt nem ugyan ugy látnak el mint ott.Ha nem hétfön szülök akkor csak engem fog ellátni mert csak hétfönként ügyel a korházba.Elsö szülésem hétfön volt és akkor is ott volt majdnem végig csak kb 3x 5 percre ment el de akkor meg ott volt a szülésznö.Szóval én a magánra voksolok és tök mindegy hogy akkor ügyel e vagy nem,ha nem lessz velem végig akkor is megleszek vele elégedve.
2010. ápr. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
35%

A lesz 1"sz"!:-D

Nincs olyan messze Heves Budapesttől..100km:-/

Egy biztos a szülész orvosokat a kismamák "rontották" meg!

2010. ápr. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha kötekedni akarsz a helyesírás szabályairól akkor nem erre az oldalra kéne írnod.Amúgy nem tök mindeggy,hogy magán vagy nem?Neked megfelel az ügyeletes,nekem viszont nem.Minden ember más nem?
2010. ápr. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem kötekszem csak ez az egyetlen egy helyesírási mániám van a "lesz" és ezt nem bírom megállni,ne hari!:-)

Pl:2gyereket szültem magánnál..még egy szaros teloszámot se adott:-/hála égnek azért meg voltam elégedve ,főleg másodiknál!Most a 3.babát várjuk és sztk-ba járok és itt is tuti minden:-)Csak a pénz marad az ÉN zsebemben..

2010. ápr. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!