Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha táppenzre szeetnék menni...

Ha táppenzre szeetnék menni kinek kell először szolnom h ne legyen probléma?

Figyelt kérdés
A hr-re menjek vagy a közvetlen főnökömnek, multinàl dolgozom, sajnos nem tudom hogyan érdemesebb, most eleg nagy szarban van a reszlegünk ember hiàny miatt.papirokat is rögtön kell hoznom dokitol? Vagy később is jo?

2016. szept. 23. 08:52
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
En ugy tudom h aki veszelyeztetett az mehet! 4 fele gyogyszert szedek es leirtam min mentem keresztul, 1 baba mar elment, nem fogom ezt is megvarni...szerintem nincs olyan orvos aki igy ne engedne el
2016. szept. 23. 10:47
 12/30 A kérdező kommentje:
Ha vki folyamatosan rosszul van az hogy tud dolgozni? Hanysz dolgozol hanysz dolgozol? Na ne mondja nekem senli h ez jot tesz a babanak...nekunk szexelni sem szabadott amikor pozitiv lettem mert akkor is gondok voltak csak pont karacsony volt amikor nem dolgoztunk utana meg elment;(
2016. szept. 23. 10:51
 13/30 anonim ***** válasza:
29%
veszélyeztetettség sem arról szól, hogy te mikortól szeretnéd. MAjd az orvos eldönti, annak tekint-e. Nem kérés alapján...
2016. szept. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
50%

A szextilalom nem okoz munkaképtelenséget.


A veszélyeztetett besorolás pedig nem jelent automatikus táppénzt.

A legkisebb "para" miatt is veszélyeztetettnek nyilvánítanak valakit. Pl.: automatikusan a kora miatt. Vagy ha kicsit később jelentkezik az orvosnál (12 hét után).


Veszélyeztetett voltam én is, trombofília miatt (vetélést okozhat), 34. hétig gond nélkül dolgoztam.

Az első trimeszterben az íróasztalom fiókjában volt a egy kukás zsák, hogy ha hirtelen kell, legyen hova.

2016. szept. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
Hat egyen fuggő en biztos nem fogok! És megkerem az orvost mert szerintem van olyan rendes hogy ő kiir! Szerintem itt sokakbol a rosszindulat szol...aki meg azt mondja h nem akarok dolgozni 2 diplomam van es vegig dolgoztam diakmunkaval a 6 evet.ha kell fel is mondok mert nekem fontos h minden rendben legyen es megnyugodjak.nem vagyunk egyformak.ennyi
2016. szept. 23. 11:09
 16/30 anonim ***** válasza:
69%

A veszélyeztetettséget a rizikó besorolásnál adja ki a doki,a házi orvos akkortól vehet arra. Én amiatt kaptam ki,hogy szúrnom kellett magan elsőnél is véralvadás gátlóval. Ettől független dolgoztam a 30.hétig mindennapos hányinger mellett,ájulás is volt ,na és kétszer másfél óra utazás naponta oda és vissza.

Ha a terhesség rendben van,nem vetélsz el. Ha nincs rendben,akkor tp-en is el fogsz.A kijárás meg nem délig van... Máskülönben az ember nem köti más orrára,hogy nem dolgozik,igy senki nem fogja feljelenteni az oepnél...

No meg sokan aztán ha elmennek a nettó 60ezres fizetésről rá,akkor nem biztos hogy a nincs kedve dolgozni játszik közre,mert akár éhen is halhatna a 40ezres tp-böl...

2016. szept. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:
Masfelol sokatok nem is a kerdesre valaszolt de elolvastam amit irtatok de nem tul szep szerintem, szerintem mindenki ugy alakitja a sajat eletet ahogy akarja ha te kepes volral dolgozni igy is hat az a te dontesed en nem fogok, ismetelten csak ezt tudom mondani.valoszinuleg a te lelkiallapotod mas
2016. szept. 23. 11:11
 18/30 anonim ***** válasza:
55%

És ne érts félre, nekem nem azzal van bajom, hogy tp-re fogsz menni, mert veszélyeztetett terhes vagy. Csak annyi, hogy ezt ha előre bejelented, hogy te innentől kezdve akarsz menni, az nem szabályos, ugyanis nem tudhatod előre, mikor leszel keresőképtelen... mert nem működhet kérés alapján szabályosan. Azt elmondhatod a munkáltatónak, hogy mikor mész orvoshoz, és az előzmények alapján várhatóan keresőképtelen állományba vesz.

de olyant ki ne ejts a szádon, hogy október 1-től táppénzre megyek...


És kitartás, minden oké lesz.

2016. szept. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
41%

A veszélyeztetett besorolás pedig nem jelent automatikus táppénzt


Már csak azért sem, mert az orvos nem bírál el táppénzt, csak keresőképtelenséget... a táppénz egy pénzbeli ellátás, ami a keresőképtelenség idejére jár.... legalább ha okoskodsz, használd jól a fogalmakat.

2016. szept. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

Nem lehetsz te se tisztába más lelkiállapotával.

Én dolgoztam,mert nem akartam gyest kapni,amiért két hét hiánYzott a csed,gyedhez. Párom eltartott volna,de én valamit a közösbe akartam tenni,mégha ez csak havi netto 52ezer is volt fizetéssel. Elhiheted,nem volt élmény reggel 4-kor kelni,majd másfél órát utazni és ott a sok h.lye aluliskolázott közmunkást hallgatni ,akik ugyanannyit kaptak,mint én felsőbb végzettséggel,utána du fél5-re visszaérni,elmenni a nagyobb gyerekért,utána bolt,háztartás még... Elég megterhelő volt állandó rosszullét mellé elhiheted. (Olyan párral,aki bármit megcsinált,ha látta,hogy felkelni se birok már).

No de senki nem mondta dolgozz,én irtam hogy kijárni is ki lehet,nekem is ki lehetett.

Elmész a házidokihoz,megmondod mi van,kiir sima 8-as kóddal,majd ha a nödoki kiadja a veszélyeztetett igazolást,a házi átvesz 9-es kóddal,akkor már nem rúghatnak ki,de nem is dolgozhatsz sehol,semmit.

2016. szept. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!