Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Felelnétek egy pár fogós...

Felelnétek egy pár fogós kérdésre?

Figyelt kérdés

Nemrég tudtam meg, hogy babát várok. Párommal terveztük immáron február óta. Jelenleg könnyített fizikai munkát végzek, állandóan filctoll van a kezemben, annyi, hogy 12 órát állok és jelentősen elfáradok. 8 hónapja dolgozok a cégnél, jövő februárban lennék ott egy éve. Orvosom ki akar írni táppénzre, azt mondta, ha bármikor meggondolom magam, szóljak. Az éjszakás műszakot nagyon nem bírom, már kétszer elbóbiskoltam, így kétszer beszélgettem is a műszakvezetővel azt mondta, az utolsó esélyt adja, mert tudja, hogy kell nekem a munka. Azóta öblögetem az arcomat éjszakásba, próbálok nyitott szemmel dolgozni, de nagyon nehezen megy. Okt 14én lesz az első vizsgálat, de bent nem szeretném bejelenteni egyelőre. Most beszéltem egy nővel, aki azt mondta, hogy jelenleg egészségügyben van adminisztrációs munka 8 órában. A kérdéseim a következők:

1. Szóljak arról, hogy terhes vagyok vagy hallgassam el?

2. Felvennének terhesen új munkahelyre?

3. Illetve kirúghatna-e a főnököm, ha bejelenteném, hogy terhes vagyok és elmennék tpre?

4. Azért kell megvárnom az egy évet, mert akkor kaphatnék pénzt (csedet, gyedet stb)

5. Én február 5 után már el szeretnék menni tpre de, ha hamarabb megyek akkor is megtarthatom a munkahelyem? Vagy utána nem várnak szívesen vissza? Határozatlan idejű szerződésem van kölcsönző cég vett fel.

6. Az új helyen, ha esetleg felvennének, mi lenne? Ott dolgozhatnék a 7. 8. hónapig mivel adminisztrációs munka. Csak nem tudom, mit szólnának..


Ti mit csinálnátok? Elmennétek új munkahelyre vagy elmennétek tpre vagy dolgoznátok tovább?


2016. szept. 28. 10:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem mennék el új munkahelyre. El kell menned az orvosodhoz és egy igazolást kérni,hogy terhes vagy.Ezzel a papírral menj a főnöködhöz.Orvosi papírral nem rúghat ki.Kérhetsz könnyített munkaidőt,és az éjszakázást is abbahagyhatnád.A munkáltatód az anyák jogi védelme miatt nem bocsájthat el, és a GYES-t is ő fogja fizetni.Számít a letöltött munkaidő is ,szóval nehogy most válts!
2016. szept. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia.

Terhesen nem rúghat ki,szóval így járt. Bármikor elmehetsz táppénzre. Ha februártól dolgozol,akkor az akár mai napig levő összes napot összeadod,tehát mondjuk febr egytől a hónap minden napját,annyit lehetsz táppénzen összesen. Tehát febr-szept végéig 8hónap jár,ennyit lehetsz táppénzen. A szülés napján biztositottnak kell lenned,vagy legalábbis akkor jár még gyed,ha 42 napon belül szűnt meg.

Vagy ha épp kapsz munkaügyi központból munkanélkülit,ha azalatt szülsz,szintén jár csed. Persze ezek mind akkor érvényesek,ha két év alatt megvan egy év munkád,vagy 180nap nappalis suli ls mellé annyi munka,ami kitölti az egy évet azzal együtt.


Új helyre ne menj. Én új helyre mentem,17hetesen,de protekcioval. És nekem a csedhez két hetem hiányzott csak már,dolgoztam májustól július végéig még,közbe vizsgálatok,nyaralások is. De ez csak olyan esetben kivitelezhető,ha ezeket mind tudja a munkaadó. Igaz,ez közfoglalkoztaás nekem,de akkor is több mint a gyes. Másik helyen a szerződés szerint nem volt rossz bérem,csak hát a tp a nagyobb gyerekkel való dolog során derült ki,hogy b.romira nem arra jelentettek be,így egyértelmű volt,hogy semmi áron nem maradok ott,sőt nav,bíróság stb t intéztem munka mellé már.

2016. szept. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Terhesen nem is dolgozhatsz éjszakás műszakba.

Ráadásul felmondási védelem alatt állsz, így ha elküldenek, találkozhattok a munkaügyi bíróságon.

2016. szept. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem küldhetnek el. Sőt én úgy tudom 2014 óta azt hiszem,még akkor is vissza kell vegyen ha elküldött és később derül ki (még te sem tudtad) hogy terhes vagy,de a felmondás pillanatában már az voltál. Egyébként éjszakázni tényleg nem kellene. Ha bejelented,hogy babát vársz könyített munkát kell biztosítson neked.
2016. szept. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!