Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hirtelen hízás - mennyire...

Hirtelen hízás - mennyire kell aggódom?

Figyelt kérdés
32 hetes kismama vagyok. Sajnos túlsúllyal kezdtem a terhességet. Most plusz 5 kilónál járok, de ebből 2 az elmúlt két (!) napban jött fel! Nem zabálok összevissza, még kevesebbet is tudok enni a korábban szokásosnál a terhesség óta. Ez lehet toxémia jele? Mit csináljak?

2016. okt. 5. 10:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem biztos egyáltalán, mert ha a vérnyomásod nem magas, és nincs fehérje a vizeletedben, akkor csak sima vízvisszatartás lehet. A vízvisszatartás még problémamentes terhességnél is előfordul. Nekem is van, hogy pár napon belül ingadozik 1-2 kilót a súlyom, mert mondjuk több sósat ettem, és az jól megköti a vizet.

Szerintem menj el a védőnőhöz, és kérj tőle vizelet tesztcsíkot meg vérnyomásmérést.

2016. okt. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem a vegen mernem kellett a sukyom.volt,hogy a reggelo es az esti kozott 1,5-2 kilo volt a kulombseg.reggelre mindig lement a plusz,estere feljott.ha sokat tudtam pihenni akkpr nem volt ennyi,de hat 3.baba volt.

A sot kerultem.az magyon fontos,es a sok a folyadek.

2016. okt. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is túlsúllyal kezdtem sajnos. Vérnyomás gyógyszert kell szedjek napi háromszor, így a vérnyomásom rendben van. Fehérje nincs a vizeletben, de az utóbbi két hétben 6! kiló víz jött rám. A doki szerint genetika, de naponta háromszor kell mérjem a biztonság kedvéért a vérnyomásomat.

Az elmúlt 3 napban úgy vettem észre, hogy kevesebb a víz rajtam, elkezdtem a sómentes diétát. Őszintén megmondva kb ehetetlen a kaja, de a kicsiért bármit. Arra figyelj, hogy nézd meg pl még az ásványvíz sótartalmát is, mert abban is sok felesleges só van.

2016. okt. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!