Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem lehet abból baj, ha...

Nem lehet abból baj, ha beadatom az influenza elleni védőoltást?

Figyelt kérdés
Ma szólt ide a nőgyógyászom, hogy 25.én fog a háziorvoshoz érkezni az oltás, és mivel februárban szülök, így be kéne adatnom nekem is, meg annak is, aki a családból majd jönni akar a kórházba, mert amúgy nem engedik be látogatóba, mert ilyenkor lezárják a kórházat, vagy mi. Nem árthat ez a babámnak? A nőgyógyász azt mondta, hogy nem, azonban én egész terhesség alatt már idáig is kerültem a gyógyszereket, szedtem vitamint, hogy ne legyek beteg, meg minden, most meg jött ez a hülye oltás...
2016. okt. 21. 11:52
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
Minden oltásnak van kockázata. Elég elolvasni a betegtájékoztatót.
2016. okt. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem senkit sem kötelezhetnek arra, hogy felvegye a védőoltást. Magamnak tutira nem adatnám be terhesség alatt (sem), a hordozóanyag maga is okozhat károsodást a babában. Mondj egy határozott nemet, és kész.
2016. okt. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kb. 20-30 év múlva fog biztosan kiderülni, hogy abból lehet nagyobb eséllyel baj, ha beadatod, vagy abból, ha nem. Mikor az első babámmal voltam terhes, pont akkor volt nagyon durva influenzajárvány, több kismama is intenzív osztályon kötött ki, viszonylag sok halálos áldozat is volt, így minden fórumon javasolták a kismamáknak, hogy oltassák be magukat. Úgyhogy én beadattam az oltást, a másik két babámnál viszont nem, akkor nem tűnt olyan nagynak a kockázat. Szerintem ne a gyakori válaszai alapján dönts, mert itt írhatnak mindent a "nehogy beadasd mert autista lesz a gyerek"-től a "mindenképpen adasd be különben majd apa se mehet be a szülészetre"-ig, érdemesebb elmenni a háziorvosodhoz/nőgyógyászodhoz, akinek a szakértelmében megbízol, és átbeszélni az előnyöket/hátrányokat/kockázatokat.
2016. okt. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
63%

Én decemberben szülök, akkor is van influenza járvány, meg minden egyéb baci, de eddig se védőnő, se orvos nem ajánlotta egyik oltást se. Ajánlanák sem adatnám be!

Szerintem ha szeded rendesen a vitaminokat, és rendesen odafigyelsz az étkezésre mellette (gyümölcsök,zöldségek) akkor nem leszel beteg.

2016. okt. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én a nőgyógyász javaslatára nem adattam be,ő nem ajánlotta.Aki kismamája volt és beadatta magának,több hónapig beteg volt utána...Én nem mertem vállalni ezt.Ha előtte minden évben kapt volna,akkor esetleg...De elsöre,terhesen,na neeeem....
2016. okt. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!