Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Baj lehet, ha 8 hetesen...

Baj lehet, ha 8 hetesen enyhültek a terhességi tüneteim?

Figyelt kérdés

Igazából eddig sem voltak látványos tüneteim. Mellfeszülés, puffadás, enyhe reggeli hányinger. A mellfeszülés megmaradt, a puffadás viszont elmúlt, amit mondjuk az Elevitnek tudtam be, mert mióta nem szedem, azóta nem puffadok. A reggeli hányinger helyett azonban inkább egész napos rossz közérzet a jellemző, van, hogy rá sem bírok nézni az ételre, máskor meg alig várom, hogy egyek, aztán utána azt gondolom, bár ne nyeltem volna le egy falatot sem és utána már megint ennék vmit. A mindjárt megjön érzés is ritkább, alhasban szinte semmit nem érzek .

Egy hete voltam ultrhangon, minden rendben volt, doki szerint csak 12. héten szükséges menni.Ja, és a kislányom egyszer ráhuppant a pocimra, de nem volt utána se görcs, se barnázás/vérzés.

Lehet csak bebeszélem magamnak? Sajnos kicsit hipohonder alkat vagyok :D



2016. okt. 25. 14:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem baj. Van ami enyhült de azt írtad hogy a közérzeted meg nem jó. Ez is lehet tünet. A ráhuppanástól ha nem volt görcs, semmi akkor nem aggódnék. Ha izgulsz picit beszélj a védőnővel, ő majd megnyugtat
2016. okt. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egyénfüggő, mindenkinél máskor enyhülnek a tünetek, valószínű te átestél a 'rossz időszakon'. :)
2016. okt. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat.

Talán túlságosan is figyelek magamra, és minden mögé odalátok valamit, ami nincs is.

2016. okt. 25. 14:28
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia. Én is most vagyok 8 hetes es 2 napja nem hánytam (eddig napi min 2x). Csak émelygés van. Remelem én is,hogy nincs gond. 1 hét múlva megyek orvoshoz
2016. okt. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia! Ne izgulj, en teljesen igy voltam... 8 . Hétre mar nem fajt semmim, mintha nem is lettem volna terhes, es ez kitartott a végéig! Se hányinger, se mellfeszules..étvágy pedig csak bizonyos dolgokra volt, pl túró rudi.... az elsővel meg minden nap 8x hánytam......szóval minden terhesség más! Attól meg ne félj, hogy kislányod rahuppat a pocidra, mert o abból semmit nem érkezhetett! 30 hetesen raestem a fürdőkádjában szélére hassal, teljes test sulyommal akkori 70kg, de nem lett baja, mert őket védi a víz es minden egyéb ami előtte van! No para! Minden rendben lesz! :)
2016. okt. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A ráhuppanással kapcsolatban a doki is azt mondta, hogy ha nem volt utána se görcs, se vérzés, akkor nyugodjak meg, a baba jól védve van ott bent.

Csak sajnos elolvastam sok olyan történetet, ahol megszűntek a tünetek és baj lett belőle, aztán ez motoszkál bennem. Viszont azért teljesen nem szűnt meg minden, és akkor ide jönnek azok a történetek, ahol meg megmaradtak a tünetek, mégsem volt rendben minden...ÁÁÁ, azt hiszem ez már nem nőgyógyászati, hanem pszichiátriai eset :D

2016. okt. 25. 14:34
 7/9 anonim ***** válasza:

Első terhességemkor a hányinger csak eddig tartott. Nem volt semmi gond. Remélem most is megúszom 2 héttel.

A fáradékonyság is enyhült de az kitartott 12 hetes koromig. A mellfeszülés is elmúlt 8 hetesen.

2016. okt. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Vilcsianyuja ***** válasza:

Első terhességemnél nekem is kb. 8 hetesen múltak el az amúgy enyhe tüneteim. Másodiknál (bocs, itt jön az ijesztgetős rész) a kimaradt mensitől úgy 6. hét végéig tartottak. Sajnos utólag kiderült, hogy akkor tényleg elhalt az embrió. A terhesség viszont maradt.

Harmadszorra ikrekkel dupla olyan rosszul voltam, mint elsőre, mindezt úgy a 10. hétig, de aztán egyik napról a másikra elmúlt. 9 hetesen voltunk velük UH-n, utána 11 hetesen, elképzelheted, hogy kitört a frász abban az egy-másfél hétben. Szerencsére semmi gond nem volt.

Szóval, jelenthet jót is, rosszat is. De talán 8 hetesen már nagyobb az esély, hogy egyszerűen elmúlt a rosszullét. Kívánom a legjobbakat.

2016. okt. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm még egyszer a válaszokat.

Gondoltam, megírom, hogy azóta visszajött a reggeli hányinger, és néha egész nap vacakol a gyomrom, úgyhogy korai volt úgy az aggódás, mint az öröm, hogy megúsztam :)

2016. okt. 27. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!