Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A kérdésem nem a terhességgel...

A kérdésem nem a terhességgel kapcsolatos konkrétan de ez a lelki problémám "okozója", Mit tanácsoltok mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

9hetes terhes vagyok és 21 éves. Nagyon boldogok vagyunk a párommal akartuk a babát,viszont az anyámmal való kapcsolatom nem túl felhőtlen, nem fogadja el, hogy felnőttem elszámoltat az időmmel stb. ja és a legfontosabb nem fogadja el a páromat így évek óta úgy csinálok mintha nem lenne párom.( tudom, h butaság de erre kényszerített ez a helyzet) Most nem tudom hogy mondjam meg anyámnak, hogy mi a helyzet pedig már ideje lenne de tartok a reakciójától. Másodsorban ő tudna segíteni minket anyagiakban mert két háza van a párom pedig albérletben. Mit tanácsoltok hogy mondjam el neki?

Emiatt nem tudom igazán élvezni a terhességet, beárnyékolja az örömünket.


2010. ápr. 27. 15:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia,


Egyszerűen álljatok elé egy jó pillanatban (pl. együtt vacsizás közben/után - teremtsetek ilyen alkalmat) és kedvesen, boldogan mondjátok el.

Lehet benne is örömet kelt majd hogy baba születik a családban és ráadásul mivel el kell fogadnia hogy anya leszel, Téged is felnőttebbként kezel majd.

2010. ápr. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem olyan helyzetben "adagold" be neki, hogy jön az unoka, amiben jól érzi magát! Ha számítasz (számítanod kell) a segítségére, akkor ezt éreztesd vele, hogy számítasz rá, és szükséged van rá, de nem billenj a ló másik oldalára, értem úgy, hogy jelezd, hogy teljesen tisztában vagy vele, hogy mit vállalsz, és tudatosan teszed.

Végezetül: még az is lehet, hogy meglepődsz mennyire örülni fog neki :)

Kívánom, hogy így legyen!!!!

2010. ápr. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 eszo ***** válasza:

Szia!


Hát nehéz helyzetben lehetsz..

De mégis csak az anyukádról van szó..el kéne mondani neki mielőbb..nehogy mástól halljon róla, mert az biztos rosszul esne neki!


nem igazán értem, hoyg miért hazudtad, hogy nincs senkid..az oké, hogy nem kedveli a párod..de ha téged szeret ( és biztos vagyok benne,hogy így van )akkor el

fogja fogadni a párod is és a helyzetet is..

sőőt..biztosan boldog lesz, hogy nemsokára jön a kisunoka!!


Mindent bele!! Légy vele őszinte!


Szorítok neked!!

2010. ápr. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A szüleim nagyon utálják a páromat, az első 12 hetet megkeserítette a hogy mondjam el..és a mit fognak szólni. Meg voltam róla győződve, hogy ki fogják belőlem verni a gyereket. Sírva mondtam el nekik, hogy terhes vagyok. És képzeld, örültek neki, egy kisbaba sokak számára meglepő dolgokra képes mielőtt meg sem születik. Minnél hamarabb túl vagy rajta annál jobb :)


Sok szerencsét!

2010. ápr. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
szia ugyan az én páromat imádják a szüleim nem úgy mint engem az ő szülei! de nálunk nem is ez volt a "gond" hanem h 17 vagyok! de egyszerűen leültettük őket és kijelentettük hogy nagymamik és nagypapik lettek! az enyémek jól fogadták az övék meg már tudták(az anyukája észrevette már 8 hetesen) na a lényeg hogy a barátoddal együtt közöljétek anyuddal, egy baba hallatán mindenki megijed majd megenyhül!!! sok sikert és boldog babavárást biztos minden jól alakul:)
2010. ápr. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok lányok köszi a jótanácsokat és a tapasztalatokat, bízom benne, hogy nálunk is jol sül el, végtére is ha mégsem akkor irány az albérlet de egy új élet:D
2010. ápr. 28. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!