Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi idő volt a kistesó...

Mennyi idő volt a kistesó fogantatása? Miért lehet ez? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Nekünk már van egy fiúnk, kb 3 hónap után sikerült teherbe esnem vele.

Elterveztük a párommal hogy nem sok korkülönbséget szeretnénk a két kicsi között. Ezért már akkor mikor lehetet elkezdtünk próbálkozni.

Egészségesen táplálkozunk, figyelünk magunkra de mar 2 éve próbálkozunk és egyszerűen nem akar összejönni:(

Próbálkoztunk már mindennel pl. ovuláció kiszámolása.

Az se mondtható hogy nagyon rástresszelünk, mert persze jön amikor szeretne, de még is fusztráló az hogy az első hamar jött most meg nem akar.

Ti nálatok volt ilyen, vagy mennyi idő volt mire jött a tesó?



2016. okt. 31. 12:51
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk több év kihagyás után jött a következő próbálkozás.

Két gyerek már van, ők igen gyorsan megfogantak.

Csak közben telik az a ro.hadt az idő, és mint kiderült, nálam hormonálisan nincs minden rendben. Két missed ab után derült ki. :(

A következő terhességnél már kaptam hormonpótlást, és most már 24 hetes terhes vagyok. Egyelőre minden rendben lévőnek tűnik.


Ezt csak azért írom le, mert UH alapján nálam is minden teljesen rendben van, ha nem megyek vérvételre, akkor sose derült volna ki, hogy hormonális okok vannak a háttérben, és ilyen változás pár hónap alatt is be tud következni.

2016. okt. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
83%

És ki is vizsgált az orvos, hogy azt merte állítani, hogy minden rendben? Mert az, hogy leveszi a rákszűrés kenetet, meg az, hogy látszólag minden rendben van, (pl. nem lát cisztát, meg rendszeres a menzeszed stb.) az egy dolog. Csak csomó minden van, ami így nem látszik, csak ha ráfekszenek a kivizsgálására. Én ilyen felszínes orvoshoz, aki 1 év sikertelen próbálkozás után lerendez annyival, hogy minden rendben, nem biztos, hogy vissza mennék.

Inkább keress egy magán orvost, ha megtehetitek, pláne, hogy ilyen hónapos bejutási várólista van.

2016. okt. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
83%
Akkor én megpróbállak megnyugtatni. Az első lányom a 3. hónapban fogant meg. A második 8 hónap próbálkozás után. A harmadik meg most úgy tűnik több, mint két év után. Nagyon sokmindentől függ. Én pl. viszonylag nehezen esek teherbe mert mindennek együtt kell lennie, amellett,hogy időben vagyunk együtt. Nálam a vitaminhiány és a stressz kapásból offolja a dolgot. Szóval nálatok is simán lehet ilyesmi.
2016. okt. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Mindlettőhöz elég volt egyszer nem védekezni
2016. okt. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Elküldött természetesen vérvételre is egy éve nem csak rakszuresen voltam. Az egy éve volt mikor modta minden rendben es próbálkoztunk es mivel nem jon ezért megyek el megint.

A férjemnel mint írtam minden rendben o is volt kivizsgalasokon.

Majd pénteken kiderül van e vmi baj meg is más orvoshoz megyek.

2016. okt. 31. 13:37
 16/18 anonim ***** válasza:

Az első fiunk első hónapban, a tesó a 3.-ban jött össze. De megmondom őszintén, én kb. 10 hónap után mentem volna meddőségi központba. Nem azért mert biztos baj van, de ha igen, akkor minél előbb derüljön ki. Úgy gondolom,hogy ha 10 hónap alatt normális szexuális élet mellett nem jön össze, akkor ott nagyobb az esély,hogy gond van. Nyilván nem tuti, de esélyes.

Nem értek azzal egyet,hogy nem kell kivizsgálás. Ja, aztán nem jön össze 2-3 évig a baba, a házasság meg esetleg rámegy, vagy megromlik. Mert igenis, ha egy pár gyereket akar és hosszú ideig nem jön össze, frusztráltá teszi őket.

Én eleve mindkét terhességem előtt elmentem uh-ra,hogy nézzük meg egyáltalán peteérésem van-e. Ez nem kerül ilyen szinten semmibe, mert úgyis kellett volna rákszűrés, csak még csinált a dokim egy uh-ot is.

2016. nov. 1. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Mi van Veletek azóta? Kistesó?
2018. ápr. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Kedves #17-es köszönjük szépen az érdeklődést, nálam se talált a doki semmit, tovább próbálkoztunk és 2017. novemberbe született meg a kishugi. Valószínű a stressz es a “túlságosan akarás” miatt nem jött össze mikor már úgymond “lemondtunk” róla es lesz a mi lesz alapon voltunk, következő hónapban sikerült is a baba. :)
2018. ápr. 8. 14:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!