Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Késő 43-44 éves férfinak...

Késő 43-44 éves férfinak gyereket vállalni? Ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Van már egy nagy lányom (17 éves),sajnos az anyukával nem úgy alakultak a dolgok mint azt elképzeltük (alkohol problémái lettek elég komolyan),nem voltunk házasok,de külön mentünk a gyerek velem lakik.Évekkel ezek után találtam valakit,akivel házasságban élünk évek óta ,vagy egy két éves kisfiúnk,de feleségemnek ő az egyetlen gyermeke és szeretne még babát.Itt jön a kérdés amit fent írtam...

A korra tekintettel én mondtam hogy a kisfiú legyen csak,viszont magamban még úgy érzem én is szeretnék,viszont sokan azt mondják ennyi idősen késő már,meg "hülyeség" lenne.Szerintem semmi hülyeség nincs ebben,ha előbb megtaláltam volna a feleségem biztosan több gyerekünk is lenne volna már.



2016. nov. 2. 10:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
28%
Én csak akkor vállalnék 40 év fölött, ha még nem lenne gyerekem.
2016. nov. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
27%

45 éves leszel, mire mondjuk megszületik a baba.

65-70 éves leszel, mire befejezi az iskolát és a saját lábára kezd majd állni.


Ha időközben veled történik valami (betegség, halál), a feleséged egyedül fel fogja tudni nevelni?


Fizikailag egyáltalán nem késő most vállalni, viszont ahogy öregszel majd, úgy lesz egyre nehezebb egy kisgyerekkel bírni.

2016. nov. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
76%
Nemrég volt egy nagyon hasonló kérdés itt gyakorin. Én továbbra is azon a véleményen vagyok hogy egy férfinek egyáltalán nem késő ennyi idősen gyereket vállalni. Főleg úgy hogy igazából mindketten vágytok rá. Ne foglalkozz a negatívokkal, ez a ti életetek, az meg az övék. Csináljátok úgy ahogy szeretnétek, én nem látok ebben semmi megbotránkoztatót.
2016. nov. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
23%
Azt a gyereket fel is kéne nevelni. Lehet hogy most még jó az egészséged de a rák nem válogat. Az is lehet hogy 2-3 év múlva rád húzzák a fekete zsákot. Akkor mi lesz? Ezeket is érdemes átgondolni mielőtt bevállaltok egy újabb kései gyerket.
2016. nov. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
75%
Férfiként nem, biológiai korlátai biztos nincsenek. Ha van hozzá türelmed, akkor nyugodtan.
2016. nov. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
95%

Ezt csak te érezheted, hogy van-e türelmed egy kisgyermekhez ennyi idősen. Ha egészségügyileg is rendben vagy akkor miért ne. Szomszédunkban is van egy idősebb férfi (45-50 közötti), mindig azt hittem, hogy a 3 éves kislány az unokája, de kiderült, hogy az édesapja, és semmi megvetni való mincs ebben! Semmi közöm az életükhöz, és ha ők így bevállalták akkor azt kívánom, hogy legyenek boldogak! Csak is, kizárólag rájuk tartozik.


A rák (kedves felettem szóló) nem válogat, és nem csak a 40 év felettieket betegítheti meg, ugyanannyi az esélye hogy egy 20 éves lesz daganatos, szóval ennyi erővel senki ne vállaljon gyereket, mert ki tudja kire húzzák 2 éven belül a fekete zsákot?!

2016. nov. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
16%

#6 Azért az "ugyanannyi az esélye" egy kicsit túlzás volt. Van sajnos az ismerősi körömben, aki 34 évesen két év szenvedés után, óvodás gyermekekkel maga mögött hunyt el, de egy 50-es embernek nagyobb esélye van bármiféle rákra, mint egy 25-nek. Azonban abban igazad van, hogy ne a halálra készüljön senki 45 évesen. De azzal persze számolni kell, hogy igencsak a nyugdíj felé fog teperni, amikor a kamasz gyerekkel kell küzdeni, és nem biztos, hogy valaki túl türelmes lesz ilyenkor.


Pl. nálunk a mama 50-60 évesen segített az unokák körül egy csomót, de bevallotta, hogy nem tűri már a civakodásukat, veszekedésüket úgy, mint a saját gyerekei esetében 30 évesen.

2016. nov. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
83%
Ennyi erővel senki ne vállaljon gyereket,mert mivan ha elcsap egy busz? Szerintem a kérdező tisztában van az egészségügyi állapotával és ha úgy érzi nyugodtan bevállalhat még egy gyereket.
2016. nov. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Theressita ***** válasza:
85%

én apukám pont ennyi volt (negyvenvalahány), mikor megszülettem :-)Pont miattam tudott nagyon sokáig fiatal maradni. Testvéreim és köztem 10 év van. Tehát már addigra ő is elszokott a kisgyerekektől...beleszokott újra. Nagyon necces kamaszkorom is volt. Nagyon hisztis kiscsaj voltam, csoda, hogy kibírták velem. Igaz, néha leordította fejem, de mindketten túléltük :-) Legjobb apa a világon!


+1 info: Férjem nincs messze a 40-től, nemrégiben házasodtunk össze, és most hajtunk babára...

2016. nov. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
70%

Nem ideális kor, de ha jó egészséged van, akkor miért ne?

Függ attól is, hogy feleséged hány éves és milyen karban van.


Bár az tény, hogyha a 17 évesnek mondjuk 10 év múlva lesz gyereke, akkor anyukájára ugye nem számíthat, tehát te és feleséged (+ férje szülei) fogtok segíteni az unoka körül. Na most nem mindegy, hogy ezt egy 12 éves fiú mellett csináljátok, vagy egy 12 éves + egy 8-9 éves gyerek mellett. A 12 évest már otthon hagyhatod, egyedül jöhet-mehet iskolába, a 8-9 éves még nem biztos.

Viszont ha két gyerekszoba van, akkor pont addigra kell külön szoba a két kicsinek, mire a nagylányod már elköltözik tőletek, ebből a szempontból tehát pont jókor lenne.


Amit nem értek a nyitókérdésben: "sokan azt mondják ennyi idősen késő már,meg "hülyeség" lenne".

Kit érdekel, hogy más mit gondol erről? Az számít, hogy te és feleséged mit gondol erről.

2016. nov. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!