Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Késő 43-44 éves férfinak...

Késő 43-44 éves férfinak gyereket vállalni? Ti mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Van már egy nagy lányom (17 éves),sajnos az anyukával nem úgy alakultak a dolgok mint azt elképzeltük (alkohol problémái lettek elég komolyan),nem voltunk házasok,de külön mentünk a gyerek velem lakik.Évekkel ezek után találtam valakit,akivel házasságban élünk évek óta ,vagy egy két éves kisfiúnk,de feleségemnek ő az egyetlen gyermeke és szeretne még babát.Itt jön a kérdés amit fent írtam...

A korra tekintettel én mondtam hogy a kisfiú legyen csak,viszont magamban még úgy érzem én is szeretnék,viszont sokan azt mondják ennyi idősen késő már,meg "hülyeség" lenne.Szerintem semmi hülyeség nincs ebben,ha előbb megtaláltam volna a feleségem biztosan több gyerekünk is lenne volna már.



2016. nov. 2. 10:38
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
85%

Mi negyvenesek vagyunk mind a ketten. Külön van már gyerekünk, nem is egy ,de egy közös babával lesz teljes az életünk.

Egy férfinek miért lenne késő?

Édesapám is 42 volt, amikor születtem, van egy húgom is. A világ legszuperebb apukája, egész gyerekkoromban jöttünk mentünk.

Ne erdekeljen, mit mond más. Huszonévesek én sem gondoltam volna, hogy 40 felett újra anya leszek.

2016. nov. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
37%
Van egy ismerősöm, 16 éves kamaszlány, apja 62 éves, agyvérzést kapott, fél oldala lebénult, most a lány és az anyja ápolja otthon...szerintem a lány nem ilyen "felnőtt korba lépést" szeretett volna magának...
2016. nov. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
72%

A két szomszéd nénink 80 felett van, a férjeik 76 és 79 évesen haltak meg, hirtelen, nem voltak fekvőbetegek előtte. Az unokatestvérem 18 évesen rákos lett.

Ilyen hülyeséget írni hogy valakinek az apját x évesen pelenkázni kellett és emiatt ne vállaljon egy másik ember 44 évesen gyereket.. persze, de akkor mi 30-asok az utcára se lépjünk ki és autóba se üljünk, mert rengeteg a baleset és a gyereket ugyebár valakinek fel kell nevelni, nem?

Így nem lehet az élethez hozzá állni.

Nyugodtan vállaljátok be azt a gyereket ha éreztek magatokban erőt és türelmet hozzá. Ha nekem úgy alakul az életem, simán szülni fogok 40 felett és abszolút nem fog izgatni kinek mi a véleménye erről.

2016. nov. 3. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 klopusz ***** válasza:
76%

Párom 43 éves volt, amikor összeházasodtunk. Egyikünknek sem volt előtte házassága, gyereke.

Az esküvő után 9 hónapra született a nagylányunk, három év múlva a kisebbik, újabb 3,5 év múlva a fiunk. Tehát ha utána számolsz kiderül, hogy mikor a legkisebb született, 50 éves volt.

Igaz, mikor a fiunkkal sétált, néhányan a gyerek nagypapájának nézték, de ez nem zavarta különösebben. Meg a gyerekek osztálytársai csodálkoznak, ha szóba kerül, kinek hány évesek a szülei. De nem hiszem, hogy ez gond lenne, nekünk így jó, ahogy van.

2016. nov. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Ha mindketten szeretnétek,akkor hajrá. Ennyi erővel senki nevallaljon gyereket mert mi lesz ha vele valami történik. Lesz 2 testvére meg a másik szülő is ott van. Nem lehet mindig a rosszat nezni. Engem anyukám 40 évesen szult és van húgom is. Nagyon fiatalos anyuka,65 éves kora ellenére többet facebookozik és netezik mint én.
2016. nov. 5. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
100%

Párom most tölti novemberben a 41-et és most fog meg születni a babánk szintén novemberben. :-)

Szerintem ebben nincs semmi, de már egy nőnek negyven felett egy kicsit elgondolkodtatóbb lenne.

2016. nov. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:
75%

Előző vagyok!

Ha már a rákról van szó akkor halkan megjegyzem hogy 18 évesen engem is utol ért a daganatos betegség. 20 évesen gyógyultam meg.

Hozzáteszem hogy élek még és lassan 38 hetes kismama vagyok!

A rák nem válogat, nem kor alapján dönt hogy most jöjjön vagy nem.

2016. nov. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok hozzászólást!Most szeptemberben lettem 43,feleségem sokkal fiatalabb (kisebb-nagyobb korkülönbség van köztünk,de egyikünket sem zavarja,sőt...Ráadásul engem meg folyton 30-35-nek néznek).

Úgy tűnik a válaszok meghozták az eredményt is mára,mikor feleségem hazáért...

2016. nov. 5. 19:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!