Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Határozott szerződésem van,...

Határozott szerződésem van, kirughatnak mert terhes vagyok?

Figyelt kérdés
3 hónapos határozott munkaszerződésem van, de terhes vagyok. Ebben az esetben kirughatnak?
2016. nov. 12. 21:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ki nem rúghatnak, amíg él a szerződés, de hosszabbítani nem kötekesek.
2016. nov. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A 3 hónap alatt nem, de utána nem kötelesek meghosszabbítani, indokolniuk sem kell.
2016. nov. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha lejár a szerződés, nem kötelesek hosszabbítani. Az pedig nem egenlő a kirugással. A határozott időre szóló munkaszerződés ellen nem véd a terhesség.
2016. nov. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, max nem újítják a szerződést.
2016. nov. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Az uj torveny szerint, akkor sem rughat ki , ha te magad sem tudod , h terhes vagy, es ha kirug es utana derul ki hogy akkor Te mar allapotos voltal , koteles vissza venni.

Ez volt az En szerencsem. Ez a jo kis uj torveny! :)

2016. nov. 12. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%
Utolso vagyok. Valamit felreolvastam.. A hatarozott szerzodes eseteben , amit irtam szerintem nem èrvènyes. :/!
2016. nov. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%
Így van, arra nem érvényes.
2016. nov. 12. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
29%
Nekem is hatarozott szerodesem volt. Kiirtak allomanyba veszelyeztett terhesseg cimen. Igaz hogy felmondtak nekem de kaptam a tappenzt utan a gyedet majd a gyest. Es ugyanugy a ceg fizetett. A tyest kaptam mar csak alanyi jogon.
2016. nov. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
60%

Utolsó válaszoló, nem tudom mit hordtál össze.

Ha megszűnik a munkaviszonya (lejár a szerződés), akkor hiába van táppénzen, megszűnik a jogosultsága, nem fogja tovább kapni. Már nincs passzív táppénz. És onnantól kezdve a cég nem fizet már neki semmit.

2016. nov. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Kedves Kérdező!

Nem rúgnak ki, de amint lejár a határozott szerződésed megszűnik a joviszonyod,csak az segíthetne ha felajálanának egy újabb szerződést, de ritkán szokták ilyen esetben, nagyon ritkán... :) Ha nagyon emberbarát cég, talán még megprobálnám megbeszélni,hogy újabb 3 hónapot adjanak, végigdolgozod..:) (persze ez nagy kockázatvállalás az adott vállalatnak, hisz elmehetsz mégis táppénzre,ergo nem végzel számukra munkát,de találkoztam már ilyen esettel). Ez legfőképp azért lenne jó,hogy minnél több legyen a jogosultsági időd az eggyes "ellátásokra",díjakra ( Gyes,Csed és a társai) . Persze ha rendelkezel már elengedő idővel akkor ez tárgytalan:)

egy TB és Bérügyes :)

2016. nov. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!