Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kiderült, hogy terhes vagyok!...

Kiderült, hogy terhes vagyok! Kb 2 hét múlva szeretnék orvoshoz menni, addig is van valami javaslatotok, hogy mit szedjek? És mennyit?

Figyelt kérdés
Köszönöm!:)
2016. nov. 15. 12:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
kismama vitamint: Elevit, Gravida, Femibion stb., első időkben a folsav a legfontosabb szinte, magnézium is, de mindenre rá van írva, hogy mennyit kell szedni, én már a készülődés időszakában szedtem Elevitet pl.
2016. nov. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
69%
Folsavat!
2016. nov. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
32%
Hivd fel az orvosod, hogy mit ajánl! Vagy kerdezz olyat , aki ismerosod/rokon/baratno es nemrèg szult, vagy terhes. :)
2016. nov. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
53%

nem mindenkinek van már a terhessége legelején fogadott orvosa. így nincs kit felhívnia.

akármelyik terhes vitamint amit gyógyszertárba vény nélkül megtudsz venni. meg nagyon fontos még a flórsavat azt is vény nélkül kérheted a gyógyszertárba.

boldog babavárást.

2016. nov. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
51%
En Dm sajat markas mama vitamint szedtem vegig, rossz tapasztalatokat hallottam masoktol a hiresebb vitaminokrol. Tele vannak pumpalva vitaminnal/asvanyianyaggal, ami sokkal tobb mint amire szükség van. Biztos jol hangzik a tobb ezer mikrogramm folsav de annyira mar egyáltalán nincs szükség.. De jód viszont a legtobben nincs, es az is nagyon fontos pedig.
2016. nov. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
38%

a flórsavat nem lehet túladagolni, mert kiürül gyorsan a szervezetedből. de ha kevés a flórsav az viszont okozhat gondot főleg az elején.

a jódról meg csak annyit ami a terhes vitaminokban van pont elég! van (pl. pajzsmirigy problémások) aki nem is szedhet jódot ezt orvosnak, kell eldönteni.

2016. nov. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) tènyleg nincs mèg fogadott dokim,nincs mèg kit felhívni. Ès ha veszek terhesvitamint szedjek mellè plusz folsavat? Vagy elèg ami benne van?
2016. nov. 15. 16:00
 8/17 anonim ***** válasza:

Nyugottan szedhetsz terhesvitamin plusz florsavat. Ha sok akkor ürül, ha kevés az gond.

Én terhességem elött szedtm már mindketőt.

2016. nov. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nem tudtam h egyaltalan nincs nogyogyaszod, fogagott orvosod oke, de nogyogyaszod sem az mas. Bocsi! :)
2016. nov. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nem baj!! :) nem vettem èn magamra! :) szerencsère nem nagyon kellett nőgyógyászhoz járnom, csak rákszűrèsre, ezt az sztk-n intèztem mindig,annyi volt,hogy mindig ugyan ahhoz az orvoshoz kèrtem magam :)
2016. nov. 15. 20:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!